Mama-live
BULHARSKO POPÁTÉ: V ČEM BYLO JINÉ A CO SE NEZMĚNILO

Kamarádi už se nás neptají, kam jedeme letos k moři, ale kdy do Bulharska letíme :-D Osičky po bulharsku proběhly popáté a asi už jsme ostřílení mazáci. Protože se nestala žádná stresující situace na letišti (to, že Barunce otestovali na drogy i plyšáka, beru jako běžnou věc, u nás totiž jako členové kartelu vypadají jen děti), nikoho netrápily zdravotní potíže a mám pocit, že jsme se ani nepohádali. Což může být způsobené tím, že jak stárnu, mám tendenci vytěsňovat, ale fakt byla až nečekaná pohoda. A já tomu trochu pomohla předem, tak se podělím o tipy.

Zábava pro děti i dospělé

Každý rok jsou děti o trochu starší, to tak nějak je z podstaty věci. A každý rok je baví něco trochu jinýho. Dost je baví voda, tak se celkem šikne, že v tom Bulharsku jí celkem dost je. V bazénu řádily jak černá ruka, na vlny ječely: „To můžeš zažít jenom v Bulharsku.“

Oba si četli, hráli IQ puzzle, měli sešit s úkolkama, skvělou hru Město, jméno…, hráli jsme Uno. Já přečetla dvě knížky, což považuju za velkej úspěch.

U moře jsem (módně) odvážná

Letní dovolený za hranicema ve mně vždycky vzbudí chuť malinko, maličko se odvázat. A tak úplně v klidu nosím tílka (v Praze se peču v džísce, protože mám pocit, že mám nepublikovatelný paže), normálně bez pocitu studu vyjdu v pyžamu alias módních gatích, neváhám zažít nepohodlí na podpatkách. Jako obvykle jsem nebalila úsporně, tak bylo z čeho vybírat.

Naštěstí mám Honzu, kdybych náhodou moc pojala pocit, že jsem ve 40 ještě hratelná:

Místní, zhruba 17letý barman mi dost čuměl do výstřihu, až mi do Coly s rumem zapomínal lít Colu. Říkám to Honzovi... Honza: To byl ten pidlovokej? Já: Ne, ten druhej😁😁😁 Mamka ale byla svědkem toho, jak mi můj bulharský kamarád předvedl typickou show s kelímkem (prostě mi ho nechtěl dát a připadal si vtipnej). Po mně šel na řadu táta a mamka: Taky s tebou laškoval? A táta: Mně prostě nalil vodu a podal mi ji. Já to beru jako jasný flirt a rok z toho budu žít. A dovolím si vložit na památku malou módní vložku :-D

Příběh se zloději ručníků, který se opravdu stal

Příhoda s krádeží ručníku mi zbořila Instagra, ta tu chybět nemůže :-D

Přišli jsme z oběda k lehátkům a táta neměl ručník. Panika, stres, akce... Nebylo těžké otipovat podezřelé. Tlustá pětičlenná německá rodina: matka hrošice na jednom ručníku leží, druhým je přikrytá. Nemusíš mít v grupě matfyzáka, aby ti došlo, že počty nesedí. My navíc v grupě matfyzáka máme.... Jenže bez ručníku. Baru a Honza jdou do vrtule, nesnáší bezpráví. A jdou za strážcem zákona, tedy plavčíkem.

Já mezitím donutím mamku, ať se asertivně a německy zeptá, zda něco rodina neviděla a zda mají svoje ručníky. Pán ihned říká, že jich je pět a ručníků taky... Jenže pak je napočítá a ztuhne. Není matfyzák a i tak je jasno, ručníků je šest. Ptá se hrošice na lehátku a ta je pohotová, mají jich šest, mají to povolené. Mamka odvětí, že to je tedy trapná situace a omluví se. Jenže mamka je učitelka němčiny a tak slyší, jak následně Němec ženě nadává. Nebyl o zločinu informován. 😁😁

Nakonec Honza dojde tchánovi pro ručník nový a zloději se pakují....

Adult zóna není pro každého

Už vloni nás u hotelu zaujalo, že je areálu i tzv. adult zóna, do které se smí až dovršením 16. roku. Je to tedy ta exkluzivní část, která je od běžné zóny pro chudáky oddělená keřem, přes který sem závistivě čumí všichni blbci, kteří si vzali na dovolenou děti a neumí se jich zbavit.

A tady je o to lákavější, že nejde o skrytý kousek ráje, kam se dostaneš jen, když znáš lidi, co znají lidi, kde musíš u vchodu ukázat tašku, že nepašuješ dítě, prokázat se potvrzením od lékaře, že neprdíš, a podpisem musíš stvrdit, že máte s partnerem k sobě ladící znamení horoskopu a z vaší kóje nehrozí hádka... Tady ta adult zóna působila jakoby dostupně😁😁

Tak jsme sem utekli na 2x20 minut denně, plavali a malinko se chovali jako retardi, tak jsem jen čekala, kdy nás vyvlečou. Honza mě podplavával, protože ví, jakou mám paniku, že mě v bazénu napadne krokodýl... Ano, Návrat do ráje jsem viděla třikrát. Já zase podvádím, když si dáváme závody a smíme plavat jen rukama. Samozřejmě nenápadně pleskám nohama😜😜 takže se neustále hádáme a vejskáme a ti praví adults na nás nesouhlasně mračí obočí zpoza šesté knihy, co si na dovolenou bez dětí vzali.

Kdo je připraven, není překvapen

Jestli něco umí dovolenou zprotivit, jsou to spáleniny a zdravotní problémy. Vloni jsem u místního felčara strávila velmi drahé minuty, kdy mi do uslzených očí kapal naprosto nefunkční, ale příšerně drahé kapky. Vloni jsme taky až na místě kupovali dětem UV trička (ve velikosti batole a přerostlé batole), protože se jim chytla ramínka. A téměř pokaždé někdo chytil minimálně jednodenní střevní moribundus.

Chtěli jsme tomu letos předejít. Tak jsem pořídila laktobacily, beta karoten, trička do vody s ochranným filtrem a řádnou zásobu panthenolu. Klaplo to na výbornou. Ono když jedete na týden, tak si prostě chcete užít každou minutu. A nám se to povedlo úplně na jedničku.

Panthenol je pro mě dovolená u moře, vozili jsme vždycky lahev, co pamatuju a je to jediná věc, která na spáleniny opravdu pomáhá. Produktů existuje vícero, my měli letos pěnu ve spreji s chladivým účinkem Panthenol Omega od Altermed.

Já si letos vzala i výhodnou sadu Sun od Ziaja, která obsahuje voděodolné mléko na opalování SPF 15 a zklidňující gel po opalování. A i díky pravidelnému mazání před a po slunění jsem se doteď nesloupala.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz