Mama-live
LETNÍ SUVENÝR, CO NECHCEŠ? KNÍR!

Jsem Katy a odmítám léto zakončit s knírem pod nosem. Nemelu z cesty, nechte si to vysvětlit.

Pigmentové skvrny v obličeji

Někdo si z dovolené vozí jako suvenýr koření, které nebude umět v kuchyni používat, někdo pestré šaty, které si nikdy nevezme na sebe, někdo kýčovité magnetky na lednici, kterými "potěší" celou rodinu. Já jsem si už od moře přivezla zlomené srdce, kocovinu, pět kil navíc, touhu naučit se italsky i jistotu, že už nikdy nepojedu do Španělska autobusem.

A často jsem si přivezla knír - nevěnoval mi jej místní milenec jako důkaz své nehynoucí lásky a touhy zařadit mě mezi svých deset manželek, šlo naprosto přízemně o pigmentovýho bíbra pod mým vlastním nosem. Tedy vozila jsem, ale už si dávám bacha! Nejsu blbá a není mi dvacet. Je mi o dvacet víc a vím, co mi sluší. Tmavé fleky v obličeji to nejsou.

Nejsem ovšem včerejší a vím, že sluníčko neopaluje jen u moře. Takže krémy s UV filtrem od května patří k mé základní výbavě, make-up s SPF používám celoročně a chráním si i rty balzámy na rty, protože je mám hodně citlivé.

Make-up s UV filtrem

Vy, co mě sledujete déle, víte, že na make-up Lancôme Teint Miracle nedám dopustit. V zimě nádherně rozjasní trochu unavenou a zašedlou pleť a hydratuje ji, v létě sjednotí barevný tón a chrání před UV zářením. Používám ho roky a pokaždé mě překvapí, jak přirozeně na pleti působí.

Balzámy na léto

A stejně jako neexperimentuji s make-upem, jsem dlouhé roky věrná jedné značce balzámů na rty. Je to Blistex a používám jak "kelímky", tak tyčinky. Ta modro-žlutá je na léto pecka, má totiž SPF 50+, ale i vyživuje a chrání rty, když popraskají, tak vše napraví.

Letošní dovolená? Bulharsko, že se ptáte!

Letos se opět chystáme do Bulharska, ve stejné sestavě a do stejného hotelu. Vloni nebylo co vytknout, tak letos nebylo co měnit. A my se rozhodli připravit. Objednávám probiotickou kůru, ať nikoho nevyřadí z provozu střevní potíže. Hledám tipy, jak preventivně zabránit spálení od slunce. A musím pořešit, jak se bránit problémům s očima, které mi daly minulý rok dost zabrat.

Kam se chystáte vy?

Tento článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz