Mama-live
MASKNE? TO NECHCEŠ!

Myslela jsem si, že s přechodem mezi seniorky, pardon, mezi ženy v nejlepším věku, budu řešit už jen vrásky. A ono ne! Dva roky s covidem a dva roky, kdy jsme se občas báli jít bez respirátoru i do vedlejšího pokoje, udělaly svoje. Jak jsem nikdy na akné netrpěla, tak teď si to "užívám". Ale pozor, už to není akné, ale maskne. Tedy pupínky z roušky. Nová doba, nový název pro otravné pupínky.

A protože to není nic hezkého, pátrala jsem, co s tím... Na Notino jsem si nastudovala články, objednala produkty a rozhodla se pupínků, které se mi začaly objevovat podél čelisti a na bradě, zbavit.

Jak maskne vzniká?

Pod rouškou se vytváří vlhko a teplo, prímové prostředí pro vznik bakterií. A protože všechny ochranné pomůcky třou tvář a můžou pokožku narušit, mají tak bakterie a nečistota možnost pronikat do kůže a dělat neplechu.

Péče o problematickou pleť

Ideální je samozřejmě vyhýbat se situacím, kdy je nošení respirátorů třeba. A pak je pravidelně měnit.

A určitě je pleti potřeba věnovat zvýšenou pozornost, ráno i večer čistit, však to znáte. První novinka v mojí každodenní rutině je, že pleť čistím i ráno. Ano, přiznávám, že jsem vždy čistila v rámci odličování. A tím, jak se na noc nelíčím (holt už jsem přiznala před Osičkou barvu a nehraju to na dokonalou krásu 24/7), neměla jsem potřebu pleť ráno čistit. To se změnilo. A aby narušená a problematická pleť dostala trochu vzpruhu, vyzkoušela jsem dva nové produkty:

  1. Effaclar DUO (+) od La Roche-Posay, který slouží ke korekční a obnovující péči proti nedokonalostem pleti a stopám po akné (a důležité je, že má SPF 30). Zklidňuje, hydratuje a zmatňuje pleť, uvolňuje póry a sjednocuje tón pleti. Je lehounký, ideální na teplejší měsíce.
  2. Effaclar H od La Roche-Posay, který zklidňuje a hydratuje problematickou pleť. Vyživuje oslabenou pleť a zanechává ji sametově jemnou a intenzivně hydratovanou, pružnou a bez začervenání.

Ano, chápete správně, že tyto přípravky navrací pleť do původního stavu. Já ale kombinuji s čistícími maskami, peelingy a důkladným čištěním, abych se zbavila pupínků.

Co vy a maskne, potrápilo vás také?

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz