Mama-live
ZÁŘÍ JE NOVÝ LEDEN

Upřímně nechápu, kdo vymyslel tu kulišárnu s lednovými předsevzetími. Člověk vstoupí do nového roku přejedený z vánočních svátků, se silvestrovskou kocovinou, unavený z prosincového stresu a navíc je tma a to nejsou vhodné podmínky pro lepší já.

To září! To je jiný kalibr. Jste opálení, plní energie z dovolených a na režim se vyloženě těšíte. Dá se běhat venku, začínají kurzy a dost možná se vám během letního odpočívání urodil v hlavě plán... Já to tak většinou mám :-D A tak jsem se s vámi rozhodla podělit o pár svých přání a plánů. Mám totiž pocit, že hrozně krním, nebo možná stagnuju a chtěla bych to změnit.

Sebevzděláním vpřed

Mívala jsem choutky na studium další školy. Bavily mě různé kurzy, školení a přednášky. A teď to nějak utichlo a já mám pocit, že bych měla tu hlavu víc trápit, víc se zajímat. Dost mě vždy nakopne, když vedeme s Honzou řeči, on má opravdu všeobecný přehled. Jak v historii, tak politice.

Mám v plánu na chvíli odložit thrillery a detektivky v knižní podobě a dát si něco těžšího, oželím i Netflix, až tak jsem v ráži :-D Mám vytipované podcasty, které nejsou jen trapné plkání a polykání na sucho (lidi, než zapnete mikrofon, napijte se, trhá to uši) a které mají přidanou hodnotu.

Zároveň se chci vzdělávat v oblasti sociálních sítí, reklamy a točení videí, takže se moc těším na videa Karolíny z Jak na reklamu a sítě, se kterou jsem nedávno dělala rozhovor a jejíž tipy a triky mě hrozně baví.

Lepší organizace času

Moje největší bolístka a věc, se kterou dlouhodobě bojuju. Ano, mám toho hodně. Ale zároveň věnuju hodně času sítím a není to vždy jen pracovní. Často se zaseknu a z minuty prokrastinace je hodina. A já bytostně nesnáším promarněný čas.

Takže pokračuju v psaní to do listů a budu na sebe přísnější. Nebudu odkládat, zároveň si nebudu dávat nereálné termíny. A nebudu se na sebe zlobit, když prostě budu unavená a odpočinek si dám jako jednu z položek na seznamu.

Hlavně se pokusím oddělovat čas na rodinu, na práci, na aktivní i pasivní odpočinek, na sebe apod. Když budu s dětmi, odložím telefon. Když budu pracovat, jasně to řeknu a vyžádám si nerušený čas na práci.

Ukážeme dětem svět

Mimořádně mě nadchnul Londýn s dětmi. Opravdu jsou to parťáci a nadšení. Honza je navíc neuvěřitelný mistr plánování tras a výletů. A já mám ráda, když se něco děje. Takže jsme se usnesli, že budeme cestovat dál a víc. Berlín na víkend? Kodaň na víkend prodloužený, Anglie na týden...

Ale chci dětem ukazovat i víc ten svět rodičovský, mámy a táty. Nikdy jsme se moc nedělili a nemívali čas máma s Barunkou, táta s Honzíkem apod. Ale ukazuje se, že je to ku prospěchu všech. Takže s Baru chodím běhat, povídáme si o holčičárnách. Honza s Honzíkem bojuje, prožívají fotbal a mají klukovský svět.

Investice do šatníku

Ne že bych si nedopřávala, co se hadříků týče. Naopak. Ale pořád toužím po těch kvalitních kouscích, které odolají zubu času i skutečnosti, že do pračky hodím cokoli a na nějaký citlivý kašmíry neberu moc ohled. Takže jsem moudře zhodnotila, že mně se vyplatí investovat jen do kabeliček. Nevadí, s tím umím žít.

Dárek od Honzy ke čtyřicátinám byly mé vysněné kabelky a doufal, že bude mít klid. Dopadlo to právě naopak a já toužím po dalších, protože je to fakt rozdíl a tahám je neustále. Tak už mám vyhlídnutou další krásku.

Angličtina online

A když jsem u toho vzdělávání a rozvoje, tak zapracuju na své angličtině. Měla jsem ji skvělou a ráda bych oprášila. V práci ji sice už tolik nevyužiju, ale mnoho let jsem ji studovala a je mi líto, že by to mělo přijít nazmar. Do kurzu se mi nechce, protože lidi (kurzisti i lektoři), tak uvažuju nad online aplikací. Pár minut denně, to by bylo, aby nebylo :-D Nějaké tipy?

Péče o pleť

Poslední měsíce se pleti věnuju víc než dřív a ona mi to v dobrém oplácí. Takže jen víc a houšť. Pravidelná kosmetika u mé Báry z Klíč krásy, která to s mou pletí umí. Pravidelné masky, pitný režim a spánek, Kateřino, spánek!

A jsem nadšená z krémového komba: regenerační denní krém proti stárnutí a na zpevnění pleti Skintelligence Anti-Age Regenerating Day Cream od Talika a do páru regenerační noční krém proti stárnutí a na zpevnění pleti Skintelligence Anti-Age Regenerating Night Cream od Talika. Krémy se skvěle doplňují a obsahují kromě aloe vera a probiotik i mou oblíbenou kyselinu hyaluronovou. To je všestranná molekula cukru a na mě působí blahodárně. Díky ní je moje pleť hydratovaná, pevnější, podílí se i na regeneraci jizev a já se cítím na pohled svěžejší.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz