Mama-live
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO CELOU RODINU

Zhruba od ledna si každý rok říkám, že letos!, letos už budu řešit dárky s větším předstihem. A zhruba na začátku prosince si každý rok řeknu, že na tyhle velký předstihy beztak nejsem, že mi nejde řešit v létě Vánoce.

A protože jako každý skutečný člověk mám pocit, že jsem se z originálních dárkových nápadů už vystřílela a zároveň se nechci omezit na pyžama, hrnky a ponožky (nic ve zlým, to je základ samozřejmě), jsem vždycky ráda za fajn tipy. A nezištně posílám dál svoje nápady:-D

Dárky pro maminku, tedy pro dámy

O co jsem si letos napsala já? O kvalitní kabelku. O šperk (protože jsem při refreshi šatníku zjistila, že jsem velmi minimalistická, resp. mám toho fakt málo). O cool mikinu (třeba jeden kousek od Karla bych snesla), protože je to kousek, který se hodí k džínům, volným kalhotám a není jich nikdy dost. O pyžamový overal (tedy dupačky pro dospělé a ne, já se budu smát vám a vašim prokřehlým končetinám, ne vy mně v dupajdách) a pohodlný župan. O knížku o královně Alžbětě a životopis Toma Feltona (protože bych ráda zjistila, že to není jen ten příšerný Draco Malfoy, ale hodný kluk). A samozřejmě o zážitky a cestování.

Podle mě je vděčný a vždy udělá radost kvalitní pásek, knížky (ať už beletrie nebo naučné - na Albatrosmedia.cz platí do 5. prosince kód na slevu 25 % : VANOCESKNIZKOU), lístky do divadla, diář, peněženka, krásný šperk nebo hodinky.

Dárky pro maminky pěkně pohromadě na Bonami.

Zdroj: Bonami.cz

Dárky pro tatínka, tedy pro pány

Zajímalo by mě, co se dává klukům do pití, aby z nich vyrostli muži, kteří "nic nechtějí, nic nepotřebují". Honzík zatím tuto vlastnost nemá, naopak si napsal seznam dlouhý a velmi drahý, protože dle svých slov "šetří rodinný rozpočet a nechá si to všechno koupit od Ježíška".

Honza ovšem tou prapodivnou skromností trpí a letos mě naprdnul dvojnásob. Už roky dostává předplatné Echa stejně jako můj táta, a letos řekl, že už to není třeba. Díky kámo. Ale přeje si věci na sport (skvělý, to umím vybírat poslepu...), kvalitní tašku na notebook a zážitky (tam jsem cajk, protože cokoli bude dělat se mnou, přetavím v zážitek, můžu mu dát klidně procházku do lesoparku a bude brečet nadšením).

Hrozně se mi líbí stylové skleničky na whiskey a našla jsem pecku v podobě reproduktoru z bukového dřeva, který skvěle padne na naši chalupu, a naše tamní mejdany dostanou nový rozměr.

Dárky pro tatínky pěkně pohromadě na Bonami.

Zdroj: Bonami.cz

Dárky pro děti

Mám pocit, že čím jsou děti starší, tím je výběr dárků náročnější. Jednak do toho dost kecají a mají velmi jasnou představu. A taky si čím dál méně hrají, protože mají povinnosti ve škole, kroužky a o víkendech jsme málokdy doma. Barunka (10) si přeje spoustu cool oblečení (např. si u ní splním svůj sen o chlupatém klobouku), což chápu, měla jsem to taky tak. Ale zároveň chci, aby se jí pod stromečkem rozzářily oči a mohla si celý večer hrát nebo se kochat nějakou peckou. Každopádně dostane kulturu, protože jako budoucí muzikálová herečka ráda chodí okukovat kolegy (moc doporučujeme Alenku v říši divů). A určitě jí udělají radost jakékoli výtvarné potřeby.

Honzíkovu (7) představu o dárcích jsem zmiňovala, chlapec se rozjel. Takže spousta Pokémonů, kostým Sonica a letenky do celého světa. Nákladné a nesehnatelné, to je jeho heslo. Ale určitě potěší deskové hry (děti letos konečně dostanou hru Spottington) a sada pro malého chemika.

A děti dostanou výlety za zážitky do Vídně a Polska.

Dárky pro děti pěkně pohromadě na Bonami.

Zdroj: Bonami.cz

Pokud máte nějaký super tip pro kohokoli, jsem jedno velké ucho. Musíme si pomáhat.

Článek vznikl ve spolupráci s Bonami.cz.