Mama-live
ADVENT MŮŽE ZAČÍT, MOJE PODMÍNKY JSOU SPLNĚNÉ

Člověk je tvor nespokojený, takže asi nikdy nebudu mít pocit, že jsem to vánoční ladění zvládla. Ale letos bylo napečeno, cukroví byly dva druhy, tudíž množné číslo. Stromek stojí a je plný ozdob, takže se může rozvířit diskuse na téma "Kdy je správný a tudíž jediný možný čas, kdy stromek obléknout?", protože je to jako s bramborovým salátem, existují tisíce receptů a každý je ten správný :-D

Tik v oku z adventní únavy samozřejmě mám a to ani nedělám skopičiny se skřítkem, protože až se budu chtít obalit toaleťákem a mít mouku i v těch nejtajnějších tělních záhybech, prostě to udělám a nebudu zvát elfa. Na to jsem už moc velká a stará :-D

Co tedy dělá Advent u nás a podporuje tu vánoční atmošku a těšení?

Vánoční outfit a ladění

Máme vánoční svetry, celá rodina. A nestydíme se za to :-D

S Barunkou jsme si navíc vybraly z různých dárkových sad, které jsou v nabídce na Notino. Víme přece, že v detailech a doplňcích je síla.

Ona zvolila sponky do vlasů od BrushArt, já zase sadu laků na nehty od Nobea, které jsou tuze vánoční a které najdete v dárkových sadách pro ženy. A prozradím, že jsem v této sekci vybrala i dárek pro Honzu, koupila jsem mu vitamíny a výživové doplňky, aby se držel pohromadě, když už jede pátou desítku :-D

Cukroví podle babiček

Nebudu péct deset druhů cukroví, když jím dva. A když nerada peču, viď :-D

Ale měli jsme víkend jen s jedním dítětem a tak jsem to hecla, obepsala moji i Honzovu mamka a poprosila o recept na rohlíčky a linecké. Moje dva nej druhy. Povedlo se a já mám co mlsat ke kafi. Rozhodně to cukroví neschovávám a neodháním děti, aby neuzobávaly. Naopak!

Výzdoba hotová, strom oblečený

Když vidím výzdobu mojí milé Veru Harnol, šíleně se kochám, ale zároveň vím, že na to prostě nemám buňky. Takže po bytě roztrousím různě velké louskáčky, svíčky, adventní věnec a mám hotovo.

Letos ladíme do červeno-zlaté, stromeček už taky dostal svůj kabátek a mně už chybí jen ten vaječňák - který ovšem nebude, protože pan Osička zjistil, jak moc zdražily jednotlivé ingredience, a zas tak mě prý nezbožňuje.

Vánoční čtení pro velké i malé

Před spaním dokončujeme druhý díl Harry Pottera, ale občas rádi proložíme knížkou ze série od Ladislava Špačka: Dědečku, vyprávěj o Vánocích. Krásně napsané, hezké a milé. O tradicích i o tom, proč bychom si (nejen) o Vánocích měli pomáhat.

A moje radost je knížka holek, co mám ráda a ráda sleduju, protože jsou inspirativní. Česká foodblogerka Svatava Vašková aka Coolinářka již podruhé spojila síly a se známými blogerkami a influencerkami dala dohromady spoustu inspirace a stylových nápadů, které vám domů přinesou to pravé sváteční kouzlo: dekorace, recepty, ale i tipy jak plánovat, abyste si užili vánoční čas až do Třech králů. Kouzelné Vánoce.

Vánoční zážitek: Lumina Park

Jako ano, jsem malinko magor, takže já měla dokonce udělaný adventní to do list. No nic, jsem pošuk a léčit se odmítám. A měla jsem tam mimo jiné zážitek, něco světýlkového. A Lumina Park se mi zdál úplně ideální. S kamarády jsme dali nejdřív obídek a vánoční trhy a pak se vydali do Šáreckého údolí. Světelné instalace znázorňují Alenku v říši divů a my nestačili zírat. To bylo tak hezký. Někde hrála hudba, jinde se povídalo, bylo i místo, kde se dalo koupit něco na zahřátí. Za nás krásný zážitek.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz