Mama-live
JAK JSEM NA TOM S PŘEDSEVZETÍMI? LEDEN UKÁZAL, NA CO BUDE SÍLA

Říká se nám ledňáčci a s nanukem nemáme nic společného. Jsme nadšenci, co do ledna naběhnou plní nadšení, ideálů a plánů a s každým dalším mrazivým dnem ze svých předsevzetí upouští. Ale to nevadí, někdo to dělat musí :-D

Co jsem napsala ohledně plánů na rok 2023 na svůj Instagram? "Víc číst a líp jíst, vibrovat na plošině a věnovat se angličtině. Užívat čas a nehledat chyby, nepřemýšlet co by kdyby. Udělat konečně tu svíčkovou, rozepsat knihu a posouvat se dál. Žít naplno, kulturně, aktivně, s úsměvem a vděčností. Poznat kus světa i cesty za barákem, nebýt nikdy líná vytáhnout foťák a být líná dojít si pro chipsy. Zažít stand up a smát se přes slzy. Už nikdy nezažít rapé, ale nikdy nezapomenout, jak jsem se po něm cítila. Jo a taky se objednat na nehty, zajít do Savoye na buchtičky se šodó, konečně si najít v Praze endokrinologii a koupit si kožený kalhoty, který mi budou slušet. Jsou plány reálný, sny nice to have a kecy v kleci, který vypadají pěkně na síti a do reality nepatří 😄😄 Rok 2023 bude mít zajímavý barvy, o to se postarám 🥰🥰"

Leden byl náročnější, než jsem čekala, takže na předsevzetí zatím nebyla téměř energie... Jsem ráda, že jsem ráda. A pak jsem zjistila, že jsem na sebe klasicky příliš přísná. Stihla jsem a zvládla jsem toho docela dost. Na Nový rok jsem třeba silou myšlenky zařídila, aby nám let z Porta nezrušili, jen posunuli a my odletěli za dětmi :-D

Prioritou zůstává (nejen) duševní zdraví

A ač jsem si to nedala mezi plány, tak péče o zdraví a hlavně to duševní, bude muset být letos priorita. Chalupa a sníh jsou balzám na duši, stejně tak čas s kamarády. To si budu ordinovat co nejčastěji.

Klidně se budu smát sama sobě, že potravinové doplňky mě hned po ránu zasytí, ale mně to pomáhá. Kapsle proti stresu Stress herbal extract od Allanture obsahují léčivé bylinky, které napomáhají k celkovému uklidnění organismu.

A od Renovality jsem si pořídila tobolky pro podporu imunitního systému Vitamín D3 1000 I.U + vitamín C. Už mám vyzkoušené, že ve stresu na sebe zapomínám, moje tělo funguje, dokud to jde, a pak se vzbouří. Takže než se všechno kolem uklidní, budu se chránit.

Doplněk stravy od Renovality obsahuje vitamín D3 obohacený o přírodní vitamín C a podporuje normální funkci imunitního systému, přispívá k vstřebávání a využití vápníku a fosforu, k normální hladině vápníku v kostech a udržení normálního stavu zubů a kostí, podporuje normální činnost svalů. Zdá se, že budu po všech stránkách normální a to je dobře.

Rekapitulace předsevzetích

Vibrační plošinu jsem použila dvakrát, pak se rozbila (fórek o tom, že jsem ji zřejmě příliš zatížila...haha...ne jako že vážíš hodně, ale nebyla zvyklá tak makat, jsem už slyšela, tak neplýtvejte energií). Ale z mé strany snaha byla. Angličtině jsem se věnovala hned 1. ledna, kdy jsem si na čekání na portském letišti koupila detektivku v angličtině. Ještě není dočtená, ale mám radost, že negooglím slovíčka, rozumím. Svíčkovou udělal Honza. Musím ho pochválit před celým blogem. Z něj se stává náš dokonalý masterchef a s pečlivostí sobě vlastní zkouší nové recepty. Jeho perlička na zelenině byla nebe v hubě. Foťák tahám, ale ani pro ty chipsy zatím nelituju kroku. Na tom zamakám, až najdu kýžený balanc. Teď mi pomáhají na nervy.

Byla jsem v divadle, na muzikálu, na výstavě i v Lucerně jako za mlada. Byla jsem i v nemocnici, Barunka absolvovala plánovanou operaci nosní mandle. A protože byla statečná, dostala odměnu. Co si naše holčička přála? Mikádko. Je z nového účesu tak nadšená, že jsem nad změnou účesu začala taky (opět a zas) uvažovat taky.

Musím říct, že náročný leden končím nakonec docela optimisticky. Stalo se dost změn, ale jedna je vyloženě skvělá. Mám obrovskou radost, že po letech vyhrál pro mě opravdu slušný kandidát na prezidenta. Člověk, který spojuje, je moudrý a laskavý. A že to naše děti vnímají, prožívají a zajímají se.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz