Mama-live
ZÁSADY ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU, KTERÉ UŽ NECHCI PORUŠOVAT

Nedávno jsem dělala rozhovor s Gabrielou Peacock, o které se mluví jako o výživové poradkyni královské rodiny. A jedna z mých otázek byla: Proč pořád hledáme kouzlo, které by nám zázračně pomohlo zhubnout, ideálně deset kilo do týdne? Zasmály jsme se. Vždyť denně vyjdou stovky článků na téma zdraví, zdravé stravování a my stejně pořád jedeme ty naše špatné návyky a zlozvyky a přemýšlíme, kde děláme chybu.

Které jsou ty moje návyky a co za chyby dělám? Přes den šulím svačinky a pak to doháním večer. Rozhodně mi v jídelníčku chybí vláknina a nejím tolik zeleniny, kolik by se mělo. A zejména v zimě, kdy odmítám běhat venku, mám rozhodně malý výdej, zato dost akurátní příjem. No a pak taky víno ve skleničce jménem Big Carl nedělá úplně dobrotu, znáte to.

S blížícím se jarem a přibývajícím světlem venku se mi vrací energie a přestávám být morousem, dala jsem se trochu do kupy. A vrhla se na ty svačiny. Bod po bodu. S vínem to proberu jako poslední 🤪

Na Notinu jsem se inspirovala v sekci Zdravá výživa a našla zdravé dobrůtky, které se podobají více jídlu než travinám. A rozhodla se být důslednější.

Dopolední kaše

Když jedu do práce, snídám později, jde tedy spíš o svačinku. A k té naprosto miluju kaše. Doma snídám stále svůj milovaný tvaroh.

Nově jsem zkusila Bobule v rejži od Mixit a totálně si kombinaci krémové rýžové kaše, lyo ovoce a jogurtu zamilovala.

Proteinová tyčinka jako záchrana

Běžím na rozhovor? Vezu děti odpoledne na kroužek nebo za kamarády? Jednoduše nestíhám, ale už cítím, že mi klesá cukr a začíná hlad? To jsou přesně ty chvíle, které by v mém případě neměly nastávat, protože se zcela jistě později zvrhnu a doplním si kalorie i za rok 2019.

Proteinové tyčinky jsou velká alchymie a už jsem jim přestala říkat hubnoucí. Protein není magická formule, ale rozhodně je fajn, že tyhle tyčinky ho obsahují víc. Takže občas je vylovím z krabičky poslední záchrany. Oblíbila jsem si teď různé Proteinella Bars od HealthyCo, které jsou zdravou alternativou ke sladkostem a neohrožují dietu.

Odpolední pomazánka

Miluju pomazánky. Tvaroh s čímkoli na kousek tmavého chleba nebo krekr, k tomu zelenina, je za mě nej odpolední svačina. Jen člověk nesmí být líný si to připravit. A to já bývám. Ale teď mi udělal radost Honzík, že mě nechal pomazánku v podstatě jen vyfotit a pak mi ji snědl málem i s miskou. Tvaroh, tuňák, vajíčko a pár kapar. A ideš. A on si o ni zase řekl, takže mám motivaci.

Malé slano-karamelové guilty pleasure

A pak přijde den, kdy mě honí mlsná. Jakože málokdy ten den nepřijde, ale někdy se mi s tím nechce bojovat. A pak si s dětmi otevřeme tohle nebe v hubě neboli preclíky v karamelu a prostě si jich pár zobneme. Jsme jen lidi... A ač nejde o vyloženě zdravou dobrotu, minimálně mě blaží vědomí, že neobsahují umělá barviva. A to se taky počítá.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz.