Mama-live
ŽIVOT VZHŮRU NOHAMA A SPOUSTA NOVINEK

Čím jsem starší, tím víc mi vyhovuje, když se základní věci nemění. Rodné číslo manžela, počet dětí, kavárna, ve které si ráno v metru kupuju kávu, nebo základní sestava aktivních členů královské rodiny.

Jinak jsem samozřejmě pro každou legraci, ale základní kameny mám ráda, když jsou stabilní. No a pak se stane, že se změní různé okolnosti a výsledkem je, že já změním práci. Takže Prožena jsem teď už "jen" externí a budu se odteď intenzivně věnovat oblasti influencer marketingu. Pomalu si to sedá, já už se zase dokážu v klidu nadechnout a těším se na všechno nové.

A rozhodla jsem se, že půjdu novinkám a změnám aktivně naproti. Inspirovala mě kamarádka, se kterou jsme si udělaly společný víkend. Neviděly jsme se roky a bylo co probírat. A právě ona mi řekla, že když si rekapitulovala svůj minulý rok, měla radost, kolik novým věcí zažila a zkusila. Oukej, challenge accepted.

Velkou změnou bude třeba to, že v létě nejedeme jako posledních pět let do Bulharska, ale to zas až tolik odvahy nechtělo :-) Takže co tam máme dál. Nečekejte šílenosti typu "začnu jíst rozinky" nebo "vezmu na milost toho rádoby sexy vrahouna z You", zas nejsem blázen :-D

Co jsem tedy nově zažila v posledních týdnech a co mám ještě v plánu?

Šaty? No Katy!

Možná se to bude zdát úsměvné, ale já si koupila šaty a nečekala s nimi až k moři, kde jsem odvážná... Tolik komplimentů jsem nedostala za celý rok a ač je to pro mě velké vykročení z komfortní zóny, hodlám v tom pokračovat. Prostě dodám svému šatníku ženskost.

Mám málo doplňků, to vím. Takže začnu s pásky, řetízky, brožemi... Topy se zajímavými detaily (výstřihy, krajky, na jedno rameno...). Pokukuju po pouzdrové sukni. A sbírám inspiraci na Pinterestu jako obvykle.

Kosmetika s bakuchiolem

Bakuchiol is the new retinol a převzal štafetu v boji proti vráskám. Nemám problém s věk, to leda že by věk měl problém s se mnou :-D A když je možnost zpomalit stárnutí pleti, ráda novinku vyzkouším. Bakuchiol je přírodní alternativa klasického retinolu (vitamínu A), ale na rozdíl od retinolu pleť nedráždí. Zjemňuje vrásky a texturu pleti, zklidňuje a aktivuje anti-age geny.

Takže jsem nově zařadila do své rutiny antioxidační olejové sérum na obličej pro sjednocení barevného tónu pleti 1% Bakuchiol Serum od Revolution Skincare a musím říct, že v kombinaci s příchodem jara se cítím čerstvě, ne snad mladistvě, ale je to lepší :-D

No a protože občas není spánku dost a cítím, že vrásky pod očima jsou hlubší, tak jsem začala aplikovat masku na oči s vyhlazujícím efektem Bakuchiol od Revolution Skincare. Já na tom mám vlastně nejradši, že si na dvacet minut lehnu a zavřu oči, a mezitím si odpočinu a pleť dostává, co si zaslouží.

Holčičí víkend

Zmíněný ladies víkend byl taky velká novinka a bylo to skvělé. Kamarádku znám od základní školy, naše holčičky se narodily tři týdny od sebe a máme hodně společného. Ta ženská inspirace a hodiny a hodiny povídání mě totálně nakoply a i ona mi napsala, že získala novou inspiraci. Vzpomínaly jsme na školu, řešily budoucnost.

A taky drobnou kocovinu, ale tak s tím se počítalo :-D Bylo všechno, kupy dobrého jídla a pití, taneček, nákupy, mani a nachozené kilometry.

S Baru do Lucerny

A pozor, velká parťačka mi roste i v malé B. Ta moje desetiletá kočička se umí krásně nadchnout a když k Vánocům dostala vstupenku do Lucerny na Pokáče, byla úplně odvařená. Do Lucerny chodí přece maminka s kamarádkami tančit a teď se na tohle legendární místo podívá i ona a zapěje si Kočku, Rodinný typ i Matfyzák na disku.

Já se kochala, jak s kamarádkou tančila, prozpěvovala si a byla šťastná. Mám s ní a s Honzíkem velké plány, cestovatelské i kulturní a spoustu novinek hodlám prožít právě s dětmi. Letní road trip, koncert v O2 areně a chtěla bych děti vzít na balet.

Vibrační plošina

No a velká novinka v mém cvičebním arzenálu je vibrační plošina. V lednu a únoru jsem rezignovala. Bylo tolik práce, že začal výraz "nevím, kde mi hlava stojí" dávat úplně jiný smysl a já se rozhodla, že to poslední, co budu řešit, je jídlo nebo pohyb. Vánoční dárek, vibrační plošina, v tom s se mnou držela basu a po prvním cvičení se rozbila. Radši...

Honza mi ale koupil novou a já hodlám vibrovat od jara do léta. Vždyť na dovolenou jedeme hned začátkem prázdnin. Držte mi palce, ať tahle novinka zabere. Navíc totiž chytám běhací motivaci a asi se po osmi letech přihlásím na běh Prahou. Krátký a charitativní, ale musím se do toho pustit.

No a co dál?

Těch novinek mám v plánu spoustu. Uvažuju třeba nad ofinou:-D A vyzvu sama sebe ke čtení, je reálná knížka týdně?

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz