Mama-live
AŽ VYROSTU, BUDU JAKO MÁMA

Být máma holčičky, která je sice vzhledově podobná tátovi, ale povahou celá vy, je náročný. Krásný, ale náročný. Něco o tom vím. Barunka mi nastavuje zrcadlo denně, nejen ve chvílích, kde se hladová a unavená mění (stejně jako já) v mrchu Alexis (jako ve známé reklamě na sladkou tyčinku). Je drzá, neustále šmejdí očima i ušima, aby jí nic neuteklo, je vyváženě sebestředná a empatická zároveň, marnivá i neskutečně vtipná. A má tak obrovský talent na psaní, až mě to dojímá. Výsledkem je to, že se dokážeme šíleným způsobem pohádat, ale taky si umíme užít společný čas na plné pecky. Nic se neděje napůl, jdeme vždycky do plnejch :-D

A já se vždycky můžu rozplynout, když si stoupne před moji skříň a řekne, že až bude velká, chce se oblékat stejně jako já. Nebo když jí povídám o nové práci, která mě čeká, a ona řeší, jací budou moji kolegové, jestli jsou hodní a jak se těším. Nedávno jsme měly holčičí víkend a nemělo to chybu. Byl poznamenaný nemocí, tak jsme neřešily společenskost a užily si to doma. Bylo všechno: dobré jídlo, beauty okénko, módní přehlídka, sledování Titanicu i Ďábel nosí Pradu a společné tvůrčí psaní.

Beauty okénko by Katy a Baru

Barborce je deset let a já se jí snažím vštípit, že pečovat o sebe je důležité. A rozhodně není moc brzy. Trochu se jí mastí klasická T-zóna, takže jsem na Notinu objednala čistící produkty a udělaly jsme si zkrášlující chvíli. Nalepila jsem Barunce na nosík čistící náplast na zanesené póry na nose a daly jsme čistící peelingovou pastu Jeju Young Skin od Ziaja, která pleť hezky vyčistila a je vhodná i pro mlaďounkou pleť. Navíc od značky, od které miluju naprosto všechno.

A završily jsme to masáží čistícím přístrojem na obličej 5 v 1 Electric Facial Cleansing Set od Zoë Ayla. Což je od té doby náš rituál. Někdy pleť čistíme, jindy ji masírujeme a vždycky si u toho odfrkneme a lebedíme si.

Módní plánování usnadní ráno

Dělá mi velkou radost, že Barunku nenechává móda chladnou. Podle mě to k holčičkám patří a ráda ji v tom podpořím. Takže jsme volné chvíle využily i k plánování jarních outfitů - mně se osvědčilo si v klidu skříň projít a nafotit si pár kombinací, dost to usnadňuje ranní výběr. A u Barunky taky. Protože ve spěchu máme tendenci sahat po osvědčeném a nechce se nám nad jednotlivými kousky přemýšlet. Takhle zařadila málo nošené sukně, já zase šaty a obě jsme byly pyšné, že se nebojíme trochu experimentovat.

Rodičovský úspěch č. 1? Objevit dětský talent

Jestli něco považuji za velký úspěch nás rodičů, tak to, že dětem nasloucháme, hodně se jim věnujeme a poměrně brzy jsme odhalili, co jim jde, co je baví a na co mají talent. To, že Barunka moc hezky píše, jsem si všimla zhruba před rokem. S lehkostí k sobě skládá slova, neotravuje ji popsat situace dopodrobna a věnovat se i popisu charakterů. Když nedávno během chvilky vytvořila rozsáhlou příručku pro prarodiče, ve které byla dost vtipná, začala jsem se porozhlížet po kurzu tvůrčího psaní. A našla jsem. Takže Barunce sice přibyl další kroužek, ale je úplně unešená. Už psala povídku o duchovi, o záporákovi, o urban story ...

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz.