Mama-live
PÁR TIPŮ NA SKVĚLÝ ZÁVĚR ROKU S DĚTMI

Možná jste si všimli, a já to nijak netajím, že miluju plánování a snění. A už jsem do toho namočila i děti, takže jsme si nedávno u karet povídali, co bychom rádi do konce roku zažili, prožili a viděli. A není toho málo, tak třeba se i vám bude inspirace hodit.

Herní večer

Karetní a deskové hry milujeme a to i přesto, že většinou končí pláčem. Nechci žalovat, ale my velcí a Barunka slzy většinou neroníme a prohru umíme zvládnout s grácií :-D Ano, Honzík má Honzovi spoustu skvělých vlastností, ale neschopnost prohrávat bohužel zdědil taky. Ale to neva, jde do toho s nasazením:-D

Oblíbili jsme si v poslední době Milostný dopis, taková nenápadná hra, která trénuje i logiku. A pak jsme pořád nadšenci do Ubongo, Virus a Kvedlalů z Kvedlinburku. Na Vánoce určitě pořídíme další, tak kdybyste měli tipy, sem s nimi.

Útulno a pohoda

Zní to jednoduše, ale vlastně je to hrozně těžké. Jen tak být spolu, číst si, povídat, tulit se. Inspirovala mě kamarádka, že už objednává dárky, aby měla předvánoční čas pro sebe. A já asi začnu taky. Abych neměla pocit, že se to na mě valí a mohla si s dětmi jen tak hovět. A pálit svíčky.

Iniciátorem voňavých svíček jsou u nás děti a jim ráda dělám radost.

Objednala jsem teď dvě. Salted Caramel Latte od Village Candle, která připomíná naši nejoblíbenější příchuť zmrzliny. A White Chocolate Chai od Kringle Candle, která voní jako smetana s karamelem dohromady.

Masterchef u nás doma

Když vidím, jak děti nadšeně pomáhají babičkám v kuchyni, trochu mě mrzí, že to doma nezažívám také. A vím, že to není tím, že by neměly zájem Osičky. Ale u vaření chci trávit minimum času, tak to uděláme já nebo Honza. Ale nedávno si oba udělali vajíčka, pomáhali s přípravou a pečením pohoštění na večer a já se zařekla, že si uděláme gurmánský večer a budeme vařit společně. Sushi, domácí pizzu nebo muffiny.

A protože soutěže děti vždycky namotivují, rozdělíme se do týmů.

A pak chci taky celou rodinu vytáhnout na snídani. Na brunch ideálně, ať si dáme pořádně do nosu, užijeme si společný čas a nic nemusíme, jen jíst.

Výstava, divadlo a jiná kultura

Interaktivní muzea, zajímavé výstavy, divadelní nebo muzikálová představení představení pro děti? Bereme všechno!

Barunka dostala překvapení pár týdnů před narozeninami a vyrazila v nových šatech do karlínského divadla na Alenku v říši divů. Zářily jí oči, přišla za tmy a připadala si strašně dospělá :-D

V plánu mám Saxanu, Šíleně smutnou princeznu, Tarzana a... Annie, ale v té si užijeme naši malou velkou muzikálovou herečku, která ve hře hraje.

Psaní Ježíškovi

Ráda bych vánoční dárky obstarávala postupně, takže už pomalinku děti motivuju k tomu, aby se zamyslely, co jim od Ježíška udělá radost. Oba mě hrozně překvapili. Honzík nevěděl, nedokázal hned říct, jaká hračka je teď jeho největší sen, a najednou říká: Mně se hrozně líbilo, jak minule táta dostal na výběr, kam chce na výlet, jestli na sever nebo na jih. Já bych chtěl jet na hezkou dovolenou.

A Barunka vzápětí dodala, že si přeje zážitky.

Den pro oslavenkyni

Ty dostane beruška i k 10. narozeninám, protože je vidět, že už si přestává přát hračky. Touží po pěkném oblečení, přeje si holčičí nákupy. Splním jí sen, koupím jí i masky na obličej, zkusím najít dětskou masáž. Naše holčička je už velká slečna a zaslouží si péči. Jako každá malá i velká ženská.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz