Mama-live
MÁM JEDNODUCHÝ VKUS, SPOKOJÍM SE S NEJLEPŠÍM

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, jak nadčasovost a kvalita dávají smysl. Vybírám si pečlivě víno i prosciutto, bílá basic trička, knížky i filmy, ráda sleduju šikovné a chytré lidi, kteří mě inspirují, na obličej si nedám kde co a na dovolenou raději pojedu méně často, ale hotel fakt nesnesu kdejaký.

A tak jsem chtěla vzdát hold pár lidem a věcem, které považuju ve své kategorii za skvělý, ne-li nejlepší.

Rodinné focení s Aki

Je to skoro rok, co jsem od kamarádky dostala ke čtyřicátinám totálně boží dárek. Rodinné focení, focení s Aki Votrubovou. @akivotrubova znám osobně, mám ráda její kurzy o Instagramu a mám ráda její styl focení. Takže jsem věděla, že vymyslíme něco moc hezkého.

Termín jsme vybraly celkem rychle (po roce :-D), ale místo jsme probíraly dlouho. A Karlín nám vyloženě sedl.

Okamžitě si získala děti, kula s nimi pikle, chtěla nás v pohybu, rozesmáté, ale zároveň vždy udělala i klasickou stylizovanou fotku do rámečku. To mám nejraději. Tančili jsme makarenu, Honzík si dal chipsy, s Barunkou rozjeli plácanou ve stylu Vinnetou jede na koni...

A za necelou hodinku Aki prohlásila, že má všechno, co si naplánovala. Když za 14 dní poslala fotky, nadšením jsem se usmívala jak měsíček na hnůj. Tedy jak měsíček na několik desítek fotek :-D

Já si fotografy vybírám fakt pečlivě. A Aki je jedno velký ano. Umí děti, dospělý, produktový fotky, fotky ve městě i u moře.

Vysněný Kiehl´s mi pečuje o pleť

Nejsem až takový expert na kosmetiku, abych měla nějakou značku postavenou vyloženě na piedestalu a považovala ji za lepší než jiné. Ale jednu jsem dlouho vnímala jako kvalitu, která je pečující, zároveň mě bavila svým marketingem. Byl a je to Kiehl's.

Myslím, že stresové září se na mé pleti podepsalo a mně se hodně zhoršila pleť, takže jsem ráda využila nabídku od Notino a vybrala si dva produkty na testování.

Sérum proti vráskám pro všechny typy pleti včetně citlivé Dermatologist Solutions Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate od Kiehl's pleť prozáří a pomáhá proti vráskám. Stačí ho malinké množství a baví mě, jak příjemně hřeje.

Hydratační krém na obličej 24h Ultra Facial zase hydratuje a pleť vypadá zdravě. Musím říct, že je to krém, který moje pleť okamžitě přijala, neprošla si zvykací fází a rovnou je na ní vidět, jak jí tato péče svědčí.

Refresh šatníku s Petrou Mikado

Nepatřím mezi ženy, které mají šatník nacpaný k prasknutí. A vlastně jsem se svým stylem spokojená, našla jsem si "sportovně-elegantní" cestu a dokážu pracovat i se svou výškou, křivkami apod. Ale poslední dobou jsem cítila, že mi chybí chuť a čas si hrát a kombinovat, jdu příliš na jistotu.

Stylistku @petra_mikado sleduji na Instagramu roky, dělala jsem s ní rozhovor a vím, že dělá refreshe šatníku i personalizované nákupy. Tak jsem si ji přála k narozeninám. Strávit s ní tři hodiny byl refresh celkově, ona je to, čemu se říká pozitivní člověk. Probraly jsme módu, podrbaly a hlavně jsme mi zkontrolovaly šatník i botník. Peťka si mě předem prohlédla na mém profilu, aby měla představu. A mně se líbilo, že ač jsme pracovaly v chaosu a kolem nás se kupilo oblečení, byl v tom systém a vznikaly moc zajímavé kombinace.

Co je naprosto skvělé, že Petra si celou dobu vše fotí a píše si poznámky, takže vy se soustředíte na oblékání, ptáte se a užíváte si to. Dostala jsem pochvalu, že nemám v šatníku blbosti, ani věci na odpis, opakující se položky a zároveň mi nic výrazně nechybí. Na nákupním seznamu je vlastně basic tričko a sako. Na ty jsem vzápětí dostala tipy a k tomu i manuál - všechny kombinace plus další, které Petra vymyslela už sama.

Výživná kniha Karolíny Fourové

Hned vedle módní inspirace hledám na Instagramu ráda tu z oblasti jídla a gastronomie. Přiznám se, že v posledních letech se tolik neinspiruji v oblasti vaření, ale zajímají mě tipy na bistra a kavárny.

A jestli mě někdo obrovsky v poslední době oslovil, je to @karolinafour. Určitě ji znáte a nepředstavuji vám nikoho nového. Mně na sociálních sítích strašně chybí chytrý, vzdělaný lidi, co něco opravdu umí a dělají to dobře. Amatérů a plkalů, co nic nedokázali, je tam hafo. Já to chápu - ti, co jsou experti, profíci a bedny, to opravdu dělají a nepotřebují o tom postovat do stories :-D

Ale Karolína je ta, která se rozhodla edukovat. A vy se díky začnete zajímat o skladbu jídelníčku, kvalitu potravin a budete přemýšlet o mýtech, které některé potraviny naprosto zbytečně obklopují. Její Výživnou knihu o jídle naprosto zbožňuju - v kapitole o pečení, těstě a vhodných typech mouky jsem se úplně rochnila.

3 tipy na seriály, které udržely mou pozornost

Bývali jsme s Honzou experti na seriály. Viděli jsme vlastně "všechny". Ale poslední dobou je hrozně těžké nás zaujmout a udržet pozornost, tu moji speciálně. Takže po prvním, nejpozději druhém díle začínám brblat, diskutuju, kritizuju a nespokojeně frkám. Takže máme rozkoukané Schodiště, Letušku, Dobrého doktora, New Amsterdam, Dynastii, Rod draka, Dahmera, Pam a Tommyho a desítky dalších.

Ale! Jsou i seriály, které se prostě povedou. Případy 1. oddělení jsou nejvíc nejlepší, já ty kluky policajtský úplně miluju. Candy o vražedkyni Candy Montgomery mě bavil moc, Jessica Biel předvedla životní výkon. A Stále v kurzu je něco tak vtipného, že mívám namoženou bránici (stand up komička, která má nejlepší roky za sebou, se má dát dohromady s mladou holkou a osvěžit svá vystoupení o moderní témata).

Věřte mi, že podzimní večery s těmito seriály, budou stát za to.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz