Mama-live
VÍTEJ, PODZIME! CHCI SI TĚ UŽÍT

Pro někoho je podzim obdobím, kdy se chumlá a vrství, kdy se přechází na červené (teplé, blééé) víno, je konečně čas na knížky, protože se nikomu nechce chodit ven, a do omrzení se dělá dýňová polévka. Druhá skupina má ucpaný nos, kašlíček a blbou náladu, protože je pořád hnusně, šero a tak vůbec. Já patřím do první skupiny i proto, že jsem podzimní bejby. Což znamená narozeniny, chápeme se :-D

V poslední době se cíleně zaměřuju na to, aby mi bylo hezky. Snažím se, aby moji náladu neovlivňovali lidi okolo mě, ale já sama, abych se netrápila věcmi, které neovlivním, a soustředila se na to, co mám ve svých rukách. Neměním se v ezotericko-tantrickou bohyni a neplánuji výlet do Egypta s paní Helenkou, žádný strachy. A ano, ne není to snadný, ale zkouším to.

Tak jsem si tak přemýšlela jsem, co jsou věci a činnosti, u kterých jsem fakt šťastná, které mě nabíjí energií. Vznikl hezký seznam a já předávám pro inspiraci dál, třeba vás něco zaujme.

Skákání přes švihadlo a naložila jsem si

Ač si každý rok říkám, že letos budu běhat po celý rok, s chladnějším počasím to vzdávám. Navíc jsem si zvykla na běhací povídání s kamarádkou a tuším, že nalokat se studeného vzduchu mi jen zaručí angínu.

Ale kardio potřebuju, tak jsem si pořídila švihadlo Candy Rope II od Spokey a hopsám. A když nehopsám, tak cvičím a to pěkně se závažíčky. Tak jak nemám odhad na vzdálenost, nemám odhad na hmotnost, tak jsem si objednala závažíčko kilo a půl a co vám budu... je to znát.

A s kamarádkou chodím na povídací kafe. Vyloženě jsem to vymyslela :-D

Čtení pod dekou s čajem

Ač jsem čtenář autobusový a doma se mi na knížky hledá čas obtížně, makám na tom. A občas si dáme čtecí večer s Honzou. Uložíme děti, uděláme si čaj a otevřeme knížky. Mě hrozně baví novinka od Markéty Lukáškové Co vás v dějáku nenaučili.

Dopování se vitamíny

Jestli něco nesnáším, tak být nemocná nebo unavená, případně nemocná a unavená. Chci fungovat, chci mít energii, nesnáším, když mě cokoli omezuje, když musím rušit plány.

Nejrůznější vitamíny a potravinové doplňky zobu po celý rok. Nyní jsem objevila lipozomální vitamín C od Galmed, jehož forma zajišťuje vysokou vstřebatelnost a biodostupnost vitamínu C do buněk tkání těla. A u dětí vím, že vždycky ocení, když to chutná trochu jako bonbónek, takže žvýkací tablety Yetti Rakytník Gummies od Himalayo se setkaly s úspěchem. Zvolila jsem takové vitamíny, aby podporovaly imunitu i pomáhaly bojovat s únavou.

Výlety s dětmi

Během všedních dnů není na společné aktivity s dětmi moc času. Vedle školy mají svoje kroužky, povinnosti, vídají se i s kamarády. My máme práci a děláme jim často i doprovod. Ale jen se objeví víkend, den volna apod., už přemýšlíme, kam se vydáme.

A Monínec máme v merku dlouho, o to víc, že jsem pro Hotel Monínec pracovala i jako copywriter a při každém článku si říkala, že je to tam skvělý a chci sem s rodinou. Tak jsme vyrazili a moje články nelhaly. Podzim je tu nádherný a zima musí být také. Jen nám teda pršelo, tak jsme se z výletu vrátili předčasně.

Tak vám aspoň řeknu, co mám v merku dál: vrátit se na Stezku korunami stromů v Janských lázních, stejně tak se znovu podívat na Dolní Moravu, zvlášť protože mám strach z výšek a visutý most Sky Bridge 721 zní jako jako skvělý nápad. A pak je tu Karlštejn, který je na podzim prý nádherný.

Kulturní zážitky

Kromě cestování mi během pandemie moc chyběla kultura a jsem tak ráda, že už zase můžeme. Mám za sebou v krátkém sledu dvě návštěvy muzikálu: Maminy v Divadle Lucie Bílé a Mýdlový princ v Divadle Broadway. Podle mě ideální podzimní odreagování.

Módní radost

Co se týče oblékání je podzim moje oblíbený období. Šály, klobouky, kabáty, boty kopyta, svetry... Miluju to a udělala jsem si radost pár kousky.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz