Mama-live
PŘÍPRAVY NA LÉTO? V PLNÉM PROUDU

Jestli něco miluju, jsou to seznamy a to do listy. Problém pak lehce vidím v tom, že tím sepsáním tak trochu končím. A jsem pak pravidelně překvapená, když den před odjezdem na dovolenou zjistím, že nemáme opalovák, repelent, UV tričko nebo třeba plavky. Ten adrenalin je k nezaplacení... A tak jsem se rozhodla udělat si seznam letních podstatností veřejně... nepomůže to, ale na chvilku tomu budu naivně věřit.

A stejně tak veřejně klidně říkám, že sebe i svou rodinu mažu krémy s SPF faktory a rvu jim na oči sluneční brýle, nejsme tak psychicky a fyzicky odolní jak instagramový "doktor", abychom dokázali UV záření silou vůle od sebe odehnat. Honzík to zkoušel přes štít Kapitána Ameriky a ani on neuspěl, takže my mažeme a chráníme. Kdo nezaznamenal kauzu s panem doktorem, který veřejně vyhlásil, že opalovací krémy a sluneční brýle jsou přežitek, je teď možná mimo obraz, ale asi buďte vlastně rádi.

Seznam? Najdu tam, co neznám

 1. KRÉMY A BALZÁMY: Bod číslo jedna a za mě jedna z největších zásadností.
  • Letos jsem zvolila opalovací gel-krém na obličej SPF 50+ Sun Gel Waterproof od Skin79, který slibuje bezpečné opálení a sluncem políbenou tvář :-D Má lehkou gelovou texturou a snadno se vstřebává, odolává potu i vodě. Složení je bohaté na rostlinné výtažky a dodává pleti optimální zvlhčení, zároveň i nepostradatelnou výživu bez známek mastnoty a bílých fleků.
  • A pak je tu moje dlouholetá láska a záchrana v létě i zimě: chladivý balzám pro vysušené a popraskané rty MedPlus od Blistex. Na popraskané rty hodně trpím a roky ho nosím v kabelce. Přináší rtům okamžitou úlevu, dodává potřebnou hydrataci a zároveň je vyživuje. Díky obsaženému mentolu navíc příjemně chladí, díky SPF 15 chrání rty před slunečním zářením.
 2. UV TRIČKA A KLOBOUKY/KŠILTOVKY: Děti i nás samozřejmě neustále mažeme, ale UV trička jsou skvělá věc, když tráví třeba hodinu v kuse v bazénu. Moc se nám to osvědčilo u Barunky vloni, když její příměstský tábor na přehradě vyšel na týden největšího hicu. Celý den byla v UV tričku a bylo to fakt praktické
 3. VODĚODOLNÝ MAKE-UP: Jsem pipinka, co se maluje i u moře. Řasy si dělám určitě, rty líčím taky a občas si dám i make-up. Proto jsem ráda, když je voděodolný a s faktorem...
 4. SLUNEČNÍ BRÝLE
 5. REPELENTY A NÁRAMKY PROTI HAVĚTI
 6. BETA KAROTEN: Vloni se mi moc osvědčilo nasadit betakarotenovou kůru na radu kamarádky. Nikdo z nás se nespálil a opálení krásně drželo
 7. BOTY K VODĚ A DO VODY: Chystáme se do Řecka a do Chorvatska, takže to bude chtít obutí pevnější, co nám nožky ochrání. Máte tipy?
 8. KNÍŽKY A ZÁBAVNÉ ČTENÍ: V poslední době čtení hrozně flákám, ale nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díl z Dokonalé série od Helen Fields.
 9. PLAVKY: Smutný poslední bod. Jak ráda bych si jeden rok připadala v plavkách patřičně... Objevily jste svůj střih, ve kterém se cítíte pěkně (a není to burka, nad kterou uvažuji já?)

Co byste doplnili vy, co nesmí chybět ve vašem letním zavazadle?

Letní šatník v procesu

Ač si jako podzimní bejby maximálně užívám babí léto a co se týče oblečení, miluju vrstvení, i letní šatník má něco do sebe. Zvlášť když se chystám k moři. Tam totiž s každým slunečním paprskem začínám být odvážnější a smělejší. Jdu do čím dál větších výstřihů, ukážu i kolena, když mám dobrý den, vyrazím na podpatkách...

Figura do plavek? Vyzvala jsem sama sebe

A stejně jako je závazek dát světu vědět, co si nechci zapomenout, beru vážně i svou červnovou výzvu. Kdo mě sledujete na Instagramu, už jste to zaslechli. Během června chci zpevnit, posílit a zhubnout pět kilo. Už teď vím, že je to skoro nereálné, ale opravdu se snažím a nakonec vám to všechno shrnu. Co jsem změnila, co a kdo mi pomohli apod.

Máte nějaké osvědčení způsoby, jak tělo, které po 40. narozeninách dost bojkotuje všechny změny, přimět k váhovému úbytku? Ne snad bez práce, ale víte jak :-D

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz