Mama-live
NA VYSOKÉ NOZE? DÁVNO NE…

Nohy mám velké, dlouhé a poměrně spolehlivé. Zatím mě vždy donesly tam, kde mi bylo dobře. Někdy to vzaly oklikou, někdy trochu zaškobrtly, ale nakonec to dopadlo. A já se jim málo věnuju poslední dobou. Neudávám jim ten správný směr, nemají péči. Hodlám to změnit.

Letošek je rok plný změn, bilancování, jedné velké křižovatky a hledání sebe sama. Občas jsem se trochu zapomněla a přestala si naslouchat, věřit tomu, v čem jsem opravdu dobrá.

Už dlouho řeším, že mě baví víc věcí a když se rozhodnu pro jednu, chybí mi druhá. Když jsem na sítích, chybí mi milované psaní, když píšu, cítím FOMO, že nevím, co se kde šustne :-D Nemohla bych žít bez rozhovorů, protože slyšet "vy máte ale skvělý otázky", se nikdy neomrzí.

Nedávno jsem dělala rozhovor se Šárkou Kabátovou, která píše knihu Máma má práci, a uvědomila jsem si, že být pracující mámou v mém podání znamená neustále volit, cítit se provinile a mít pocit, že nikdy nejsem dost. Prostě to tak mám. Mám malé Osičky na prvním místě, nemám tam sebe, ani nic jiného. Barunku čeká pátá třída a zkoušky na víceleté gymnázium, Honzík je neskutečný šikula a zaslouží si rozvíjet. A já tu chci být. Nejen fyzicky, ale i mentálně a v pohodě. Takže najdu recept.

Před pár týdny jsme byli na veletrhu vědy a já byla úplně u vytržení z toho, kolik šíleně chytrých lidí se sešlo na jednom místě a představovalo neskutečně zajímavý obory. A víte co? Budu na sobě pracovat, koketuju s možností zkusit ještě školu, hledám si kurzy nebo webináře, abych přestala krnět. Vždyť jsem byla šprtka a šprtkou přece jste navždycky.

A pak je tu ta proklatá sebeláska a péče o sebe sama. To bylo v tomto roce opravdu až na posledním místě. A protože si čas pro sebe najít neumím, hodlám se to naučit, i kdybych měla odborníka oslovit.

Chci číst, chci mít čas na pedikúru a nezanedbávat preventivní prohlídky, chci pravidelně běhat a najít si trenéra. S tou pedi už jsem začala a objednala jsem si serepetičky. Sice to je stále péče domácí a neodborná, ale to nevadí. Exfoliační maska na popraskaná chodidla (ponožky) od Holika je ta nejlepší první pomoc (na poslední chvíli) před letní dovolenou. Spolehlivě totiž funguje na zrohovatělou kůži, na kterou trpím.

Mým osobním objevem a velkým favoritem při péči o nohy je pak salicylový lůj na zrohovatělou pokožku Original od Regina, na který mě nalákaly absolutně skvělé recenze a pro mé suché paty je to opravdu "game changer"!

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz.