Mama-live
JAK DOPADLA MOJE ČERVNOVÁ VÝZVA?

Říká se, že chcete-li mít nad sebou bič a dostát svým plánům a závazkům, sdělte to veřejně. Tak určitě. Já jsem zřejmě rebel, trochu bez příčiny, protože na mě to nefunguje. Sice jsem na začátku června šla běhat a na Instagram napsala, že chci do prázdnin dát dolů pět kilo, ale tím to taky haslo. I když ne moment, pár kilo dole je, ale není to veselá písnička.

Červen v mém podání se totiž rozhodl konkurovat prosinci. Znáte ten měsíc na konci roku, který je jeden velký mazec, protože v práci hukot, Vánoce, dárky, cukroví, úklid, aby se Ježíšek neumazal, večírky ideálně dvakrát denně, potřeba vidět se se všemi 438 přáteli na Facebooku, kdyby náhodou příští rok skončil svět... Tak červen je u mě totéž, jen jsem si k tomu ještě přidala hubnutí do plavek a nejedla tedy cukroví, ale popíjela letní drinky. Všechny kroužky našich dětí měly závěrečná vystoupení, třídy obou dětí mají loučení, musíte vidět všechny kamarády, než se rozjedete na dovolené, a práce máte tolik, až se vám dech tají.

Do toho přišla nabídka na spolupráci se značkou, kterou miluju: Aktin. A já si řekla, kdy jindy než teď. Dostala jsem kupu zdravých dobrot od Vilgain a rozhodla se oslovit i Aktin odborníka - samozřejmě v naději, že konečně vymysleli něco zázračného na pevnou vůli :-D

V mých představách jsem byla po celý červen disciplinovaná cvičenka, ve skutečnosti chvílemi dost zhroucená mučenka. Nebyl to dobrý měsíc, dvě kamarádky mi řekly, že mě "takhle" ještě neviděly. Ale byl to měsíc, kdy jsem nad sebou fakt hodně přemýšlela. A tím pádem mi hodně dal.

Jak se vydat správným směrem

Nedávno jsem si povídala s Olgou Šípkovou Studničkovou o její Knize pro ženy a přiznám se, že těch aha momentů bylo vícero. Dospěla jsem do bodu, kdy potřebuju na svém rozpoložení fakt zapracovat a možná si k sobě pustit tu dlouho odstrkovanou myšlenku, že koučink by mohla být cesta. Nejen mít svého kouče, ale stát se jím...

Olga má za sebou vyhoření, deprese, rozvod i mozkovou mrtvici a ve finále září štěstím. Chci to taky. Ve své knize radí, jak se vyrovnat s minulostí a jak "vtančit" do budoucnosti s lehkostí. Metoda omluvných dopisů mě rozbrečela a to jsem je ještě nezačala ani psát.

K čemu jsem došla a co budu řešit?

  • Trpím imposter syndromem a mám pocit, že nikdy nebudu dost. A že lidi přijdou na to, že vlastně celou dobu fixluju a předstírám, že něco umím.
  • Jedu na výkon a cukrátka. Mám pocit, že musím makat, abych dostala pochvalu, potřebuji potvrzení od ostatních.
  • Mám životní spokojenost navázanou na číslo na váze. Nechci se smířit s tou cifrou, zároveň ale odmítám dělat zásadní změny, protože jsem prostě unavená. Co s tím? Vyspím se a rady od Tomáše z Aktinu si vylepím na ledničku a oskenuju do hlavy. Proč? Protože fungují!

5 rad na hubnutí, které opravdu fungují

  1. Obecně platí, že se hubne především v kuchyni. Zaměřte se na skutečné jídlo, omezte vysoce průmyslově zpracované potraviny a snažte se jíst během dne pravidelně. Díky tomu se nemusíte bát, že by se dostavily nezvladatelné chutě na vysoce kalorické potraviny. 
  2. Ve stravě se zaměřte na ovoce a zeleninu. Nejen že vám dodají cenné vitamíny a minerální látky, ale současně obsahují vlákninu s vysokou schopností zasytit. Ovoce nebo zelenina by měly být součástí prakticky každého jídla během dne. 
  3. Snažte se jíst dostatek bílkovin. Ty mají ze všech makroživin nejvyšší schopnost zasytit, navíc vám pomohou udržet svalovou hmotu, která je důležitá pro zpevněnou postavu. Libové maso, nízkotučné sýry, jogurty nebo luštěniny těl dostatek bílkovin dodají. 
  4. Velkým pomocníkem je pohyb. Vyberte si takovou aktivitu, která vás baví a kterou zvládnete vykonávat pravidelně. Může jít o cvičení v posilovně, badminton s kamarádkou nebo alespoň procházku odpoledne po práci. Každý pohyb se počítá, důležité je především vytrvat a věnovat se mu pravidelně. 
  5. Z doplňků stravy doporučím Vilgain Whey Protein, který si můžete připravit po cvičení nebo jako součást snídaně či svačiny. Obsahuje snadno stravitelné bílkoviny a zasytí vás i přes minimum kalorií. (Katy zkušenost: YES! Velký dobrý!) Pomoci může i Vilgain Fat Burner, který obsahuje přírodní složky zvyšující energetický výdej, čímž pomáhají hubnout. Hodit se bude také Vilgain Omega-3, který obsahuje omega-3 mastné kyseliny nezbytné pro správnou funkci mozku a srdce. Při redukčních dietách se totiž často stává, že lidé nemají dostatek omega-3 mastných kyselin ve stravě. 

Myslím si na svačinky, zamilovala jsem si energy balls bez přidaného cukru s vysokým podílem vlákniny i veganské čokoládové košíčky plněné ořechovým máslem (panebože, to je porno!!!), snažím se postupně zvyšovat obsah bílkovin v jídle, ale hlavně se snažím odpočívat. Tuším totiž, že u mě je problém v hlavě a těle, které mele z posledního.

Článek vznikl ve spolupráci s Aktin.cz