Mama-live
KAVÁRNY A RESTAURACE – VOL.3 OBĚD V BRUXX A ZMRZLINA V IF2

Mám tu pro vás další  tip na restaurace, kde nemají na dveřích škrtnuté děti, kde si pochutnáte a kde se budete mít dobře. 

V Bruxx jsem byla loni v létě dvakrát, nikdy s dětmi. Jednou na dámičkovské večeři s mojí Katkou a jednou na romantice s Honzou, když byla Barunka u babi a dědy. Vždycky jsem si hrozně pochutnala, naprosto jsem se přepila skvělé grepové limči a těšila se, jak sem půjdeme i s ratolestmi, abychom prubli dětský koutek, který je vyhlášený.

I stalo se teď v neděli. Slavili jsme výročí a chtěli být všichni pohromadě. Tak tedy Bruxx. Udělali jsme si předem rezervaci, abychom měli jistotu míst poblíž koutku a nepřekážel nikde kočárek. 

_DSC_1441

Baru se těšila tak, jak to ona prostě umí. U stolu si odložila kabelku, nechala si lípnout cedulku, aby hlídačka v koutku věděla, kam ji případně vrátit a šlo se. Koutek je super. Prolejzačky, kuchyňka, balonkový bazének a televize. Děti spokojené, hlídačka sympatická, vše čisté a moc fajn. Smí sem děti z Bruxx a z vedlejšího Vinohradského Parlamentu. Restaurace nabízí možnost přes aplikaci sledovat, co se v koutku děje - nám se to nepodařilo zprovoznit a upřímně, radši jsem tam třikrát zašla a Baru omrkla (zvlášť když tam bylo hlídání), než abych sledovala mobil. Co je moc fajn detail - do sledovací aplikace se přihlásíte jen přes místní wi-fi. 

Belgická kuchyně s francouzskými prvky, slávky, ústřice, fish and chips (ale trochu jinak než v Anglii), domácí hranolky a majonéza, exkluzivní výběr piv. 

_DSC_1454

_DSC_1448

Naše objednávka byla: čočková polévka, kohout na víně, vepřový steak a pro Barunku sekaná se svíčkovou, nemělo to chybu. Velmi mě potěšilo nejen celé dětské menu, ale i cena - plný talíř poctivého jídla za 59 Kč.

Číšník dokonalý, ohřát jídlo nebyl problém (a na naprosto přesnou teplotu, to jsem ještě nezažila a sama doma nedokázala), okoukl Jeníka a hned věděl, že my ještě stoličku nepotřebujeme. Honza váhal mezi dvěma jídly, tak mu to číšník nakombinoval. Malé detaily, které z našeho oběda udělaly moc příjemnou akci. 

_DSC_1458

_DSC_1459

_DSC_1470

_DSC_1471

A protože z Bruxx nikdo nemůže odejít poloplný, je třeba na dezert vytrávit :-D Loni jsme se šli projít a na vafli se vrátili. V neděli jsme pomalou prochajdou došli k IF2 a tady si dali poctivou zmrzku a kávičku. Tylovo náměstí je klidná oblast, kavárna má posezení venku. Když se ochladilo, deky byly samozřejmost, Baru se chumlala a byla u toho hrozně roztomilá. IF2 není vyloženě baby-friendly, ale je prostě friendly :-D

_DSC_1473

_DSC_1479

_DSC_1488

_DSC_1497

_DSC_1506

Nuže, pokud se chcete dobře najíst, vyzkoušejte. Oba podniky mají úroveň, finančně nevykrvácíte (hlavní jídla včetně příloh byly do 300 Kč) a bude vám dobře.