Mama-live
TEST VYSAVAČE LG CordZero Handstick + PRVNÍ VIDEO MAMA LIVE!

 Testuju, testuju a najednou koukám a já luxuju! No, takže vtipný úvod máme za sebou. 

14 dní u nás v rohu stál, ale hlavně se často proháněl po bytě, vysavač LG CordZero Handstick. Dávali jsme mu zabrat a zkoušeli, co umí. 

 

_DSC_1881

Umí toho hodně a má pár moc zajímavých a chytrých detailů.

Doma ruční vysavač máme a ač je hodně v permanenci, spíš se s ním trápím. Je to tři  roky starý model Electrolux Rapido. Ano, pořídili jsme v době, kdy Baru přestala být jen nehybný itinerář. Dítě je totiž kromě jiného i stroj na drobky. Já nevím, jak vaše děti, ale Baru u jídla dělá tisíc věcí a má pod sebou imrvére podestláno. A rochní si v tom. Honzík se přidal - ten zase rohlík rozkládá na mikročástice nebo cupuje papírový kapesník a co nesní (je to tak, krmím dítě papírem, já ambasadorka dětské výživy :-D), rozhází po zemi. Podezírám ho, že si jako správný Jeníček dělá cestičku - začíná u lehátka a končí u televize, čekala bych, že povede ven z bytu nebo tak, ale je to ještě mláďátko nezkušené. 

Ač to nerada přiznávám, ani já nejsem zrovna sterilní mama a sem tam utrousím :-D Jediný bez škraloupu je náš tatínek a ten se umí na to naše drobení pěkně mračit (a sem tam i větší kousek pečiva okomentuje :-D). 

Náš stávající ruční vysavač plní svoji funkci celkem zdatně, ale po pár použití mi bylo jasné, že nejsem zamilovaná. Hlavní důvod je, že je divně vymyšlené vkládání do nabíjecí stanice, musí se přidržovat a vkládá se nelogicky madlo. Vypadává, nedrží napoprvé apod. Má malou výdrž. Nabijete naplno a po pár vysávání už mele z posledního. Jo a hned na úvod jsem dostala instruktáž, co vše vysávat nesmím, tak mám vždycky výčitky, ale já nebudu po popelkovsku oddělovat jemné a hrubší části, chci prostě čistou podlahu a chci to, jakmile se rozhodnu. 

Nuže, LG CordZero Handstick. Kdo chce, sjede dolů a klikne si rovnou na video, ano ano, natočila jsem video! A kdo chce, čte dál, aby zjistil, co se mi na tomhle modelu líbí a video si pustí posléze, aby si udělal obrázek o mámě naživo :-D 

VZHLED: Model je 2 v 1 - tyčový a ruční vysavač v jednom. Můžete si zvolit, zda vyndáte ruční, který já osobně používám na rychlé vysátí největšího binčusu, nebo ponecháte komplet verzi, která už se dá na větší úklid. Velmi dobře vymyšleno a kladně hodnotím, že vysavač v celé své kráse nepůsobí jako mohutné monstrum, je v rámci možností i poměrně elegantní a umí stát sám bez napájecí stanice, kterou můžete mít schovanou ve skříni. 

_DSC_2057

_DSC_2056

VÝKON: Velká pecka je, že se jedná o model se dvěma bateriemi (výdrž baterie je 2x30 min při běžném módu a 40 min (2x20) při plném výkonu) a je opravdu jednoduché baterii vyměnit (mrkněte na video, ano natočila jsem video, dvě videa!!!) Když se pustíte zhurta do vysávání a najednou stroji dojdou síly, následuje špatná nálada, tady jen vyměníte baterku a frčíte dál. Plus výrobce udává dlouhou životnost motoru - to nemohu posoudit, ale je to dobré vědět. 

_DSC_2073

MANIPULACE: Jde to snadno a nic nedrhne (právě pro demonstraci snadné manipulace jsem natočila video). Vkládání do napájecí stanice je absolutně hladké, stejně jako vyndávání a následné vkládání ručního vysavače zpět. Barborka ráda pomáhá a tady opěr chválím snadné zapnutí, tlačítko jde dobře zmačknout. U toho našeho s tím bojuju já, natož tříletá kudrlinka. Dobře se pracuje i s bateriemi, které lze měnit.

_DSC_2080

_DSC_2061

PODSTATNÉ DROBNOSTI: Nemám ráda, když umělohmotná hubice rejdí po podlaze, sleduju, zda neškrábe. A tady opět hezký detail - zabudovaný malý kartáč, který vyklopíte, když chcete. Začaly mi padat vlasy a byly všude, hlavně namotané na kartáči našeho vysavače. A já jej nečistím a Honza prská, protože to čistí on. A tenhle stroj má tzv. Anti tangle brush – kartáč, na který se nenamotávají vlasy, to je prostě něco. No a když budete chtít vysát tmavý roh a vidět, zda nevysáváte kromě prachu i nějakého osminohého krasavce, je tu LED světýlko. Jen jsem vzala rukojeť poprvé do ruky, zapadla jak kdyby to lili na mě. Navíc je tam háček, do kterého ruka zajede a krásně drží


_DSC_2077

_DSC_2062

_DSC_2059

_DSC_2065

OSOBNÍ SYMPATIE A USNADNĚNÍ ŽIVOTA: Líbí se mi, že můžu buď rychle vytáhnout ruční vysavač a vysát největší spoušť nebo se rozhodnu pro pořádný úklid a nemusím řešit velký vysavač, zapojování do zásuvky, popotahování. Je dost vysoký, je to pohodlné.

A občas si u toho i tančím, provokuju mimino a dohaduju s Baru, která musí nutně asistovat :-D

Přemýšlela jsem, co vytknu, a při testování mě nic nezarazilo. Ano, je dražší, ale za mě osobně je ta cena vyvážená kvalitou.

 

Malá ukázka a na dlouhou dobu zase poslední Mama LIVE video :-D Moc prosím, buďte shovívaví - jela jsem to na jeden zátah osm minut, přípravou mi bylo psaní článku a napudrování nosu a ... no prostě, jsem strašně nervózní, co mi na to řeknete. 

Ukáži vám nejen manipulaci s videem, ale je tam i osobnější povídání. 

VIDEO ZDE: