Mama-live
BERTÍK POMÁHÁ – CO VY NA TO?

Miluju jídlo (to znamená, že jsem žravá, ale to nemusím říkat, to je vidět!) a ráda o jídle mluvím, píšu, ráda ho nakupuji, ochutnávám, ráda vařím, ráda se nechám pohostit. 

Processed with VSCO with c1 preset

Domácí sushi - není jako od Japonce, ale poměr cena a množství vítězí :-D

Processed with VSCO with c1 preset

Chvíli to vaříte, chvíli plníte, motáte a během pidisekundy máte sežráno. A Baru to miluje :-D

Dřív jsem z každého nového Apetitu vybrala jednu novinku a vyzkoušela, takže jsme si jedli zajímavě. Ale je to jako s přáteli, čím jste starší, tím se to víc krystalizuje a vy si necháte ty prověřené a "chutné", prostě ty, které žerete a čas to nijak nezměnil. Takže v poslední době vaříme ty naše stálice, ty které zvládneme i bez receptu, na které máme často velkou část surovin doma. 

Processed with VSCO with c1 preset

Základ na boloňskou omáčku, kterou zbaští i děti. Loupaná rajčata a protlak máme doma vždy.

Pár jídel tohoto týdne vám chci představit, ale nebojte, to není pointa článku. Pointa je, že vám chci hlavně představit jednu moc hezkou kampaň - má hezkou myšlenku - Bertík pomáhá a to dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí po celém Česku. 

Processed with VSCO with c1 preset

Bertík pomáhá!

Co mají jídla tohoto týdne a kampaň Bertík pomáhá společného? Všechny hlavní suroviny byly pořízeny v hypermarketu Albert.

Jak akce Bertík pomáhá funguje? Nakoupíte v jednom z 91 hypermarketů Albert (mrkněte na mapu ZDE), kde akce probíhá. Za každých 200 Kč z ceny nákupu získáte Bertíka - a tenhle žetonek přisoudíte jednomu ze dvou projektů, které ve vašem okolí Albert plánuje podpořit. Nadační fond Albert v tomto projektu rozdělí celkovou částku 3 700 000 korun. 

Processed with VSCO with c1 preset

Moje typická snídaně, když je Baru ve školce, Honza v práci a Jeník spí...muhahaha :-D Ale rádi si to uděláme pěkný a dobrý!

Mně se líbí, že sice zvítězí jeden z projektů, ale pouze dostane větší částku než jeho "soupeř" - podpořeny budou ve finále oba!

Akce trvá v obchodech Albert do 11.října. 

Processed with VSCO with c1 preset

Neznám lepší a rychlejší dobrotu. Moje mamka i mamka Honzy dělají famozní, já dělám tvarově velmi nepovedený, ale chuťově velmi dobrý - hlavně to pak vdechnu během večera, tak jakýpak copak.

Processed with VSCO with c1 preset

S podzimem to jde i na mě - držíme se doma, svítíme už od poledne a pečeme dobroty.