Mama-live
KDO HLÍDÁ DĚTI? NIKDO, JE S NIMI TÁTA!

Už to s vámi chci pár týdnů probrat a teď mi to téma připomněla reportáž v nějakém televizním bulváru (uuups, je to venku, nesleduju jen ČT24) a - rozebírali tam ve velmi investigativní reportáži s hercem Pavlem Liškou jeho otcovství a jaká je jeho malá dcerka. Samozřejmě úžasná, se ví :-D Ale! Pavel redaktorce svěřil, že se snaží méně pracovat, aby byl s dětmi a aby jeho partnerka Bára Poláková mohla koncertovat. Redaktorka na to: "Takže v létě budete dělat chůvu?"... A Pavel ji dokonale sejmul: "Ne, budu dělat TÁTU!"

JO! Přece dítě má rodiče dva a nikdy jsem neslyšela, že by se někdo ptal mámy, jestli když pracuje táta, ona je za hlídačku. 

Holka a kluk se mají rádi a z té lásky vznikne mimino... Holka je s miminem doma a kluk chodí do práce. A těší se, až bude mít po práci, že si mimino taky užije, že ho poňuchňá, něco naučí, bude s ním. A ideálně, když holka vypadne, ať jsou s miminem sami. A pak se ho někdo zeptá, jestli musel večer hlídat a dělat chůvu (chůva je skvělá "věc", ale je to záskok za rodiče!!!), když holka šla pryč. WTF!

_DSC_2206

Přesně takové otázky a hlášky už lezly pár tátům v Americe krkem a jako odpověď si natiskli na tričko: DADS DON´T BABYSIT - IT´S CALLED PARENTING. Prostě táta nehlídá svoje děti (teda jako doufám, že hlídá, ale víte, jak to myslím :-D)! Anglické parenting se těžko překládá, ale myslím, že všichni rozumíme. 

dads-dont-babysit-shirt-today-160429_8f8da75d27c59fdb7e74ca2de65ef67c.today-inline-large

Já to máte vy a jak to mají vaši chlapíci a vaše okolí? 

Mě to štve a nechápu to. A je mi to líto! Je mi líto skvělých tátů a je mi líto i skvělých mamas. Proč? 

Jdu večer nakoupit a paní v obchodě se mě vyděšeně ptá, kde mám Baru a Jeníka. No, jsou s tátou přece. V nejlepších rukách. Honza se dětem hodně věnuje a to stejné vidím i v našem okolí. 

_DSC_2257

Trochu nefér je, že táta, co je s dětmi rád a hodně, je veleben a chválen. Máma, co je s dětmi ráda a hodně, je braná jako samozřejmost. Ale to už je jiné téma :-D