Mama-live
KUCHAŘKA PRO NEJMENŠÍ + SOUTĚŽ

Než se narodí mimino, vypadá váš oběd třeba tak, že po příchodu do práce strávíte dvě hodinky na webu studováním menu v přilehlých restauracích, proběhne důkladná anketa mezi kolegy a před polednem vyrazíte. Polévka, hlavní chod, někdy i zmrzlinka na závěr. Nebo jedete k mamince na víkend a její svíčkovou dostanete až pod nos a pak i ve sklenicích na doma. Nebo si s vaším milým uděláte romanticko-kuchtící sobotní dopoledne, ráno na trh pro čerstvé suroviny a pak vytváříte v objetí nějakou novinku a laskominu v jednom. Opravdu zřídkakdy si vaříte oběd sama pro sebe. A pokud se to stane, odbydete se rychlými těstovinami, rýží s tuňákem, salátem, chlebem se sýrem nebo si objednáte pizzu. 

A pak bum prásk, je tu mimino, kterému po pár měsících není mléko dost a vyžaduje steak v dětské podobě. Takže studujete všechny dostupné informace, ptáte se lidí živých i onlajnových a snažíte se sestavit menu pro batole. 

Na internetu je kdeco, ale dobrých stránek s recepty na jídla pro tyhle pidižvíky je jak šafránu. A kuchařky? Kdysi jsem zkoušela jednu americkou a odložila ji bez pokusu vařit podle ní. 

Na květnové akci Den, kdy najdu lásku si k mému stolečku přisedla Ivana. Okatá tmavovláska, která mi byla hned sympatická. Upovídaná, vtipná, kurážná, máma, která na mateřské stíhá tisíc věcí a bere to jako samozřejmost. A jako samozřejmost bere i to, že pomáhá druhým, jak jen to jde. No a vydala kuchařku. Kuchařku s recepty na sladká i slaná jídla pro děti od 4.měsíce. Kuchařku pro nejmenší! Heuréka! 

IMG_1164

Na celém projektu, jehož přípravy začínaly již v únoru roku 2015, se podílelo celkem 6 maminek z Říčan u Prahy a blízkého okolí. Ty přispěly vlastními recepty, které podávaly svým dítkům (proto označení TESTOVÁNO na dětech :-D). A Ivana sama celý projekt dotáhla k úspěšnému konci, tedy k vydání kuchařky. Každý recept má svou dvojstranu, kde je fotka jídla, maminky kuchařky a děťátka strávníka a pak samozřejmě celý recept a postup.

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

Z každé prodané kuchařky jde částka 50,-Kč  na účet Linky bezpečí.

Na podporu prodeje kuchařky Ivana založila FB stránku "Česko vaří dětem", kde mohou maminky, ale i tatínkové čerpat inspiraci z receptů a příkrmových dobrot, které pro syna Matyase připravuje, ale i recepty pro určené pro dospěláky, které podává zbytku své rodiny, tedy příteli a dcerce Denisce, které je 13 let. A často se tu soutěží, třeba teď aktuálně o rýžovar Sencor.

 

A já tu pro vás tři výtisky Kuchařky pro nejmenší mám. Abyste mohli být zařazeni do slosování, musíte splnit pár jednoduchých podmínek: 

1. Sledovat (mít like) blog Mama LIVE na některé ze sociálních sítí - FB nebo IG.

2. Sledovat (mít like) FB stránku Česko vaří dětem

3. Napsat mi zde pod článek nebo pod post na FB, jaký příkrm vaříte svým dětem nejraději. 

 

Soutěž potrvá týden, ukončím ji v srpnu 14.srpna ve 22.00. A následně tři z vás vylosuji a kuchařku vám pošlu.