Mama-live
TIPY NA DÁRKY – 1.NAROZENINY + VELKÁ SOUTĚŽ

Vždy, když se blížily Barunčiny narozeniny nebo jiná významná dárková příležitost, googlila jsem a sháněla tipy, kde se dalo. Dárky dáváme dětem rádi a to v průběhu celého roku. Někdy koupíme drobnost pro radost, jindy to hodně řešíme a dlouho promýšlíme. Narozeniny si určitě zaslouží větší pozornost. Vždy je jedním z dárků knížka nebo více knížek (ale knihám budu věnovat samostatný článek), dáváme i měkké dárky (Baru miluje parádu) a pak hračky. 

A právě hračkám bych se chtěla v tomto dárkovém seriálu věnovat. 

Nyní jsou na dohled nebo dosah první narozeniny mimi-pána a my vybíráme. Ten první rok dítěte je takový "divný". To dítě nemá koníčky, hraje si s drobky, ovladači a lahvemi od vína (takže je jen na vás, kolik hraček dítěti "vyrobíte") a přesto máte nutkavý pocit, že by dárek dostat měl, minimálně aby se s tím vyfotil a aby rodina neměla pocit, že toho roztomiláčka zanedbáváte. Vy tak nějak tušíte, že ideální by bylo zabalit kabely od prodlužovačky do velké krabice, tu naplnit polystyrenem a obalit do kilometrů papíru, ale je nepsané pravidlo, že dítě má dostat opravdový dárek. Nuže dobrá!

Ač vaše dítě není ještě zcela vyhraněné a nemá jasno, zda kariéru vědce nebo rentiéra, trochu jej znáte. Některé děti rády staví, jiné boří. Některé neposedí na místě a jiné si i hodinu dokáží prohlížet knížku. Zohledněte to.

Některé dárky k Barčiným prvním narozeninám byly úplný propadák a některé naprostý hit.

Ač tedy u prvních narozenin nevíte jistě, zda dárek uspěje, děláte co můžete. My se snažili, aby dárky k prvním narozeninám rozvíjely pohyb, jemnou motoriku, nevyhýbali jsme se ani hračkách zvukovým nebo hudebním.

Mám tu pro vás 10 tipů na dárky pro děti ve věku plus minus jeden rok. Pro kluky a holky a protože Jeník je kluk sociální, kamarádská a štědrá, rozhodl, že o dárky k 1.narozeninám se bude i soutěžit. A jedeme bomby vážení!  

Absolutní hit byl u nás Pejskův hrací stoleček - máme ho dodnes. Spousta melodií, Baru u něj stála, dělala diskošku. A dělá ji dodnes. 

1000

Odrážedlo/Odstrkovadlo - jedna z těch "hraček", které pomáhají v pohybovém vývoji. Určitě ano!

05480-8003670829041

Tatrovka - Pokud nebydlíte v garsonce a auto nezabere místo jinému členovi rodiny, myslím, že pravá retro tatrovka udělá malému jednoročkovi velkou radost. Nebo v podstatě jakékoli velké auto.

ImgW

Aktivní chodítko - Některé děti v roce chodí jako profíci, jiné se potácí a jiné se plazí. Baru byla ten třetí případ, takže my chodítko koupili. 

e_choditko_krtekaa1 (1)

Jednoduché puzzle, vkládací domeček/kostka/náklaďák, skládací pyramida - jemná motorika, poznávání tvarů, trénování trpělivosti, vystačí na dlouho a je to jedna z nej hraček u nás.

6181033-54145618103391

Rostoucí židle - monstrózní židli od Chicco, ze které se těžko dostávalo jídlo, jsme po pár týdnech uklidnili do sklepa a pořídili elegantní rostoucí židli od Jitro. Barunka měla v roce ještě "kapsu", do které jsme ji upevnili a nemuseli jsme se bát, že sklouzne. 

Jídelní sada, příbor a prostírání - děti vůbec nechápou, že být dítě je skvělé a chtějí být jako dospělí. A tedy i stolovat jako dospělí. 

ISACOU61-3700532115339

Piánko nebo jiný hudební nástroj - děti milují zvuky a hluky, dopřejte jim to. Je to důležité pro rozvoj a co vy víte, třeba máte doma budoucí rockovou hvězdu a pak bude v rozhovorech chválit rodiče, že jeho talent poznali hned a řádně rozvíjeli.

570x460x0_50ce63ac0c47d748d3e393dd2001166e

Skládací kostky - hračka, která nejdřív slouží jako cíl malého Bořka bořitele, vy stavíte, on shazuje, pravidla jsou jasná. A později si o kostkách povídáte, nebo staví malý rarach.

dj08505-1

Stavebnice - kostky a kostičky jsou pro jednoročky prostě hit a když budete mít štěstí, vydrží si prcek hrát i chvíli sám. Držím vám palce :-D

a4334410

 

Takže to jsou mé tipy na dárky pro zhruba roční děti. Co mělo úspěch u vás? 

A protože jsem se o tomto seriálu Tipy na dárky... zmínila ve Feedo.cz, domluvili jsme zároveň soutěž o tři krásné hračky pro děti ve věku jeden rok.

Vkládací náklaďák se zvířátky značky Scratch

_DSC_3905

Dřevěné magnetické puzzle Pejsek od Oops

_DSC_3907

 

Jezdící pejsek od Lamaze

_DSC_3899

Co udělat, abyste mohli vyhrát jednu z hraček? 

1. Mít nebo dát like FB stránce Mama LIVE.

2. Dejte like pod FB post (foto), kde soutěž uvádím.

3. Napište mi sem na blog nebo pod FB post, co je podle vás nej dárek k prvním narozeninám.

4. Kdo bude FB příspěvek sdílet, má dvojnásobnou šanci, zařadím jej dvakrát do slosování. 

Soutěžit se bude do neděle 28.srpna do 22.00. A pak vylosuji tři z vás. 

Mějte se krásně a těším se na vaše odpovědi.