Mama-live
HOT SUMMER TIPS

Název článku lze přeložit dvěma způsoby - žhavé letní tipy a tipy na horké léto a oboje je pravda. Lingvistické okénko soudružky Osičkové. Prostě jsem v těch nejteplejších dnech dala dohromady pár praktických tipů na osvěžení, vybělení, intimně dobrý pocit, na fajn místo venku a fajn místo online.

 

Něco na osvěžení - Redespresso: v létě se chcete osvěžit a limonády vám lezou krkem? Máte za sebou těžkou noc a v sobě již třetí kávu a stejně se energie nedostavila? Kojíte a kofeinu se snažíte vyhýbat? Čekáte miminko a snažíte se svoji kávovou závislost omezit? Hledáte prostě něco nového? Já Redespresso pila poprvé na vyhlašování Mamablog roku a hned mi zachutnalo, takže jsem ráda navštívila showroom, ochutnala znovu a poslechla si o jedinečnosti tohoto nápoje. Ano, není to káva, ale speciálně namletý čaj rooibos.

_DSC_3855

Z mnoha benefitů vyberu jen pár - je přírodně bez kofeinu a theinu, plné vitamínů, obsahuje minerály důležité pro náš metabolismus a 5x víc antioxidantů než zelený čaj. Zlepšuje zažívání, pomáhá při regeneraci. Je i pro děti (lze s ním bojovat proti kolice u prťousků), pomáhá vstřebávat železo a je tedy velmi vhodný pro těhotné a kojící.

A co mě dostalo: CANSA (Cancer Assossiation Of South Africa) doporučuje redespresso pít onkologicky nemocným pacientům a jako prevenci proti rakovině (v dubnu 2015 redespresso dostalo Pečeť uznání).

_DSC_3885

Redespresso koupíte v kapslích, které jsou kompatibilní s kávovarem Nespresso, jako speciálně namletý čaj, jako soft pod pro přípravu v pákových kávovarech nebo jako smoothie prášek. Mrkněte na stránky ZDE (tam i koupíte a najdete seznam kaváren, kam redespresso zajít ochutnat nebo koupit.

Já nám připravuji redespresso ve studené verzi s vychlazeným jablečným džusem.

Skvrny od ovoce a zmrzliny - Vanish: 

"Baru, olízni si tu zmrzku, kápne ti na tričko..." "Mami, já jsem si pokapala tričko..."

"Ten meloun jez nad talířem, pocintáš se..."

Zmrzka, čerstvé ovoce a zelenina jsou nejčastější zdroje fleků na Barčiném oblečení (ale naše milovaná se dokáže zmazat snad i rohlíkem). Přiznávám, že to odkoukala trochu ode mě a ne od prasátka Peppy. A kromě fleků od jídla já třeba řeším zamazání od make-upu Takže jsem velmi ráda využila nabídku otestovat Vanish. 

_DSC_3896

Značka Vanish tento rok přichází s novinkou v podobě přípravku na odstranění i týden zaschlých skvrn. Větší skvrny peru většinou ihned, ale stane se, že si něčeho nevšimnu, zaschne to a pak už se to prostě nevypere. No a bílá bělejší to mě vždy zajímalo :-D
Testovala jsem: Odstraňovač skvrn Vanish Gold Oxi Action a Vanish Gold Oxi Action na bílé prádlo.
Ač nejsem zrovna maniak na mycí prostředky, Vanish máme doma vždy, ten je pro mě nějak synonymum pro odstranění skvrn.
A musím říct, že obstály oba typy. Já jsem dost líná, to přiznávám. Tudíž mám nejraději vše v jednom a nemuset používat nic navíc. Naše pračka navíc opravdu dobře pere. Ale po skvrnách ani památky a to i po borůvkovém jogurtu. Vanish Gold Oxy Action prádlo opravdu vybělil (nedokáži říct, zda o tři stupně, ale i bílé ponožky špinavé jak čert nebo zaprané bílé tričko dost prokoukly).  
 
Trocha intimní hygieny - Idelyn: Jsme tu samé ženské, tak nebudu chodit kolem horké kaše. Řešíme to když ne všechny, tak skoro všechny. V létě je to prostě na pováženou, vedro, různá koupaliště nebo rybníky a doma v blízkosti svého lékaře nebo lékárny taky nejste pořád. Jistě máte každá svůj oblíbený intimní mycí prostředek nebo přípravek pro rychlou pomoc, který vám funguje. Já jich vyzkoušela více, některé byly tak osvěžující, až pálily (tam byl snad mentol :-D).
_DSC_3895

Idelyn Beliema intimní gel jemně voní a funguje, chrání, tedy zastavuje růst bakterií a kvasinek.

Idelyn Beliema intimní krém jsem vyzkoušela spíš preventivně (přece jen se už znám a znám i ty rizikové situace, kdy hrozí možnost nějaké infekce). Je příjemný a taková pro mě první pomoc, aby se nerozjelo něco většího. 

Moje nejoblíbenější značka intimního gelu "blbne"  se změnami obalů a vymýšlí různé specifické typy, kdy nevím, co si vlastně vybrat. Takže teď velmi ráda používám Idelyn.

Kam s dětmi v horkém dni - Malešický park: Venku horko skoro od rána, takže řešíte, jestli spíš ven, do klimatizace nebo zůstat doma. Já jsem navštívila a celé dopoledne strávila v Malešickém parku. Ideální. Hřiště obklopené vysokými stromy, tudíž skoro celé dopoledne bylo zastíněné. Vodní hrátky, stavidla, vodotrysky Barunku s kamarádkou zabavily a osvěžily. Je to park velký, členitý, pro děti od nejmenších po větší až veliké. 

Dekorativka až domů - Sephora má e-shop: Holky, kde nejčastěji nakupujete dekorativku? Já zcela jistě v Sephoře. A jediné, co mě drželo trochu př i zemi, bylo, že jsem tam musela dojet (a tam jsem dávala pozor, abych kočárkem nesejmula parfém a Baru se malovala pouze testery). A oni otevřeli eshop. Sakra :-D Já se úplně bojím nakouknout :-D

 

Co vy na to? Co znáte a používáte? A co vás zaujalo?