Mama-live
A CO DĚTI, MAJÍ CO PÍT?

Jsem Katka a jsem maniak na pitný režim. Vždy se směju informaci o tom, že se denně mají vypít minimálně dva litry vody, já jsem schopná dát i dvojnásobek.

A mám to stejně i u dětí. Nevím, zda je to tím, že mě Barunka vidí neustále doma i venku popíjet nebo tím, že jsem ji do pití neustále "nutila", ale je to pijanka. A Honzík se přidal. 

_IMG_3170

Baru byla schopná za cestu na Moravu vyžahnout i tři lahvičky vody a museli jsme stavět na benzince a dokupovat :-D První rok jsem jí vodu převařovala (nikdy jsem nekupovala domů kojeneckou, naše voda je pro malinké děti vhodná). Zhruba od roka již převařování tak nehrotím. 

Naše děti pijí hlavně čistou vodu, na zpestření vždy dávám čaje, džusy (100 % jablečný většinou) a asi od tří let už se tak nebráním ani pitíčkám z obchodu (kde hlídám ovocnou složku a obsah cukru).

Mám ráda HiPP nejen příkrmy, ale i nápoje. Čaje v bio kvalitě a 100 % bio šťávy z ovoce, které uzrálo na slunci.

_DSC_4308

_DSC_4374

_DSC_4381

Trochu jsem googlila a přestala jsem mít pocit, že naše děti pijí "až moc".

Batolata by měla přijmout zhruba 1,5 litru tekutin a v horku ještě víc. Započítává se nejen tekutina vyloženě vypitá, ale i v polévce, v kaši, v omáčce apod. 

Denní potřeba tekutin se řídí váhou dítěte - takže roční dítě by mělo přijmout 120-135 ml tekutiny na 1 kg váhy, dvouleté dítě 115-125 ml na 1 kg váhy. Takže mimi-pán by měl vypít přes litr tekutin a to teda nedá

Čtyřleté dítě by podle své váhy mělo přijmout 100-110 ml tekutin na 1 kg váhy denně, šestileté 90-100 ml na 1 kg váhy denně. Baru by měla vyžahnout skoro dva litry a to fakt nevím už, jak do ní dostat...nestane se z ní pak vodní živočich? 

Jak jste na tom vy? Co vaše děti pijí nejčastěji? Byl problém naučit děti pít?