Mama-live
VINAŘSTVÍ U KAPLIČKY – DOVOLENÁ PRO VELKÉ, MALÉ I NEJMENŠÍ?

Máme za sebou kratší dovolenou na Moravě a já vám chci napsat, jak jsme se měli. Kdo sleduje IG @mama_live, ten ví, že jsme se cítili jako v ráji. 

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

Strávili jsme čtyři dny ve Vinařství U Kapličky ve vesnici Zaječí. Měli jsme chuť pobýt pár dní na jižní Moravě, mít možnost dělat hezké výlety nebo se vykoupat. A ladili jsme to s našimi přáteli, které nemusím představovat - naše Hranolky znáte (Veru Harnol a její Lukynek a Luk ♥). Jsme na jedné vlně, nebylo těžké to vychytat. A myslím, že můžu mluvit za všechny, že to nemělo chybu. Užili si to dospělí, naši tříletí snoubenci a spokojený byl i mimipán. 

(Pozn.: Ladění místa pobytu vypadalo tak, že Luk poslal fotku výhledu od bazénu a my napsali ANO! To místo má fakt atmosféru.)

Processed with VSCO with f2 preset

Rozhodla jsem se, že vám naši dovču popíšu ze tří pohledů, ať si uděláte obrázek. 

Vinařství U Kapličky je obrovský resort (skoro 100 pokojů a apartmánů), kde nechybí velká restaurace se skvělou kuchyní a terasou, poměrně velký bazén a u něj dětské hřiště s mělkým bazénem. Jsou tu vinné sklepy, wellness, pro tancechtivé i známé disko Retro (funguje jen v pátek a v sobotu).

(Pozn.: Od neděle do čtvrtka je pobyt s 20 % slevou, pátek a sobota jsou totiž svatbo-pařba dny a je o ně zvýšený zájem a asi pak bývá ve vinicích nablito :-D)

Nám vyšlo krásné počasí, takže jsme se i koupali (nebudu lhát, voda byla trochu za trest, ale výhled z bazénu za to stál :-D). Jeníka jsem do vody namočila jen po kotníky, Baru vždycky udělala drámo scénku, trochu kůžičky, přemlouvání a nakonec ve vodě řádila. Strejda plavec ji děsil žraloky a ona pištěla nadšením :-D

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

Když jsme pobyt objednávali, nebylo moc prostoru pro výběr nejvhodnějšího pokoje, byly volné dva :-D Náš byl větší, abychom se do něj vešli všichni čtyři, neměl klimatizaci (v noci bych ji bývala občas na minutku zapnula, bylo dusno) a nacházel se v části Retro, což se ukázalo jako ideální - vzdušnou čarou dvacet metrů od terasy, měli jsme tedy signál chůvičky jak večer při popíjení vína, tak přes den, když mimino spalo a my byli u bazénu. 

 

DOJMY VELKÝCH: Abychom si my velcí užili dovolenou s dětmi, je fajn mít možnost si lehce odpočinout, dobře se najíst i napít (a ideálně to nemuset vařit), vidět nebo zažít něco zajímavého. 

Strávili jsme čtyři dny v českém Toskánsku. Všude vinice, nádherné výhledy, dobře naladění lidé a skvělé jídlo i pití. Opravdu jsem cítila pomyslný klid v duši.

Myslím, že jsme si odpočinuli. Barunka se zabavila s Lukáškem a byli fakt zlatí. Jsou čím dál víc jeden gang, jedna ruka. Měli tu fakt vyžití a navíc dětský křik a létání nikoho nepohoršovaly - dětí tam bylo hodně a obsluha na ně opravdu hezky reagovala. 

Honzík držel režim a spaní v jednom pokoji ho nijak výrazně nerozhodilo.

Processed with VSCO with c1 preset

Co se týče gastronomie, užívali jsme si. Měli jsme pobyt zaplacený se snídaní, které jsou bohaté (i když každý den vesměs stejné). A menu v místní restauraci je našlapané delikatesami. Líčka, risotto, salát, chobotnice, koleno...nejde se netrefit. No a víno je kapitola sama pro sebe - večer jsme se vždy sešli u lahvinky - Sylván zelený 2015 se stal naší stálicí. V seriálu Vinaři je Vinařství vlastněno "hňupem" a vinařští bardi z vesnice se jeho vínu pošklebují. Realita je taková, že zdejší víno je opravdu skvělé.

Restaurace zavírá v 10 večer - což je dost brzo. Ale nechají vás tam sedět a popíjet i déle, jen už se neobsluhuje, z kuchyně se ozývají strašidelné zvuky a na terase odpočívá a na zákazníky nadává obsluha :-D Má to i výhodu - nemáte ráno za krkem kocovinu jak vrata. Jo a večery byly vyloženě chladné, měla jsem na sobě vždy čtyři vrstvy, nemají tu k dispozici deky. Takže někdy vás dřív než obsluha vyžene na pokoj obyčejná zima.

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Zaječí je poblíž Lednice, Mikulova, Valtic...ideální na výlet (autem nebo na kole). O těch našich bude samostatný článek. Každopádně, když bylo pod mrakem, nebyl problém najít v okolí zajímavý program. A pro koupání chtivé je tu kromě místního wellnessu i vyhlášený Aqualand Moravia v Pasohlávkách.

Jo a dbá se tu na ekologii - tahle cedulka nás ovíněné pobavila tak, že jsme si smíchem vzbudili děti:

Processed with VSCO with f2 preset

My velcí jsme si to užili na 100 %, ale velký podíl na tom má naše společnost. Děti se zabavily, byla dvojnásobná legrace, s Veru jsme probraly slasti i strasti blogování a života po boku skvělých mužů a dokonalých dětí :-D

Processed with VSCO with c1 preset

DOJMY MALÝCH (Barborka): 

Baru: "Těšila jsem se na další prima dovolenou s našima, bráškou. A navíc jela i Verča s Lukáškem a strejdou Lukem. Ptala jsem se našich, kde budeme spát a jestli jako doma budu v pokoji jen s Honzíkem. Nééééé, všichni v jednom, to mi udělalo radost - nebudu muset v noci chodit za nima, budou u mě :-D"

Processed with VSCO with c1 preset

Byl tam bazén, hřiště se spoustou houpaček, trampolína (ke které nevedly schůdky :-D) a kuchař udělal těstovinky jen se sýrem. Baru nedělají problém změny prostředí, pro ni je v životě nejdůležitější mít okolo sebe ty své obry a kamarády. Ona je nastavená na to život si užít :-D 

A naše kudrlinka umí překvapit - jednou se po večeři rozběhla na hřiště za Lukáškem. Najednou se vrátila s lízátky a oči navrch hlavy: "Já jsem došla do restaurace pro lízátka mně i Lukymu a teď nemůžu Lukáška najít." - je samostatná :-D

Processed with VSCO with f2 preset

Během pobytu udělala velké "pokroky" - na houpačku si vyleze sama a i se sama pohoupe, džus si při snídaní natáčela jako profík.

DOJMY NEJMENŠÍCH (Honzík):

Mimi-pán: "Jako řeknu vám, že je mi celkem jedno, kde jsem, když jsou kolem mě hodný lidi, který mi nabídnou náruč a podělí se o jídlo. Teta se strejdou jsou prý Hranolky, tak jsem si kousnul. Pištěli bolestí, ale smáli se a když jsem se přitulil, zdálo se, že nás vztah nemá trhliny. Jo a malej Luky to je kámoš, mám z něj dobrý pocit. Je na mě moc hodnej, má rád ségru a půjčuje mi autíčka."

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Neměli tu na půjčení dětskou postýlku, tak jsme museli vézt cestovní. A bezva, mimino si v ní i stoupne :-D. Stále nemáme komplet prospané noci jako pravidlo, můžeme tedy říct, že spánek dobrý, spalo se jak doma. Nebyl problém ohřát jídlo, na pokoji byla lednička, konvici jsme si přivezli. A tip na závěr: vezměte dětem z domova vlastní svačinky, ovocné kapsičky apod., které si vycucnou u bazénu nebo na výletě.

Processed with VSCO with c1 preset