Mama-live
MAMA LIVE SLAVÍ DVA ROKY!

Dva roky! Už to spolu s Mama LIVE táhneme dva roky! Vše nejlepší, zlato!

Byly to pestré dva roky, hodně věcí se událo, spousta věcí se ale nezměnila. 

Asi nepřekonám dárek, který jsem si nadělila loni. Pár dní po oslavení prvních narozenin blogu jsem si pšikla a narodil se Honzík :-D Takže letos nuda nuda šeď šeď. 

DSC_6836

Jaký je blog Mama LIVE ve svých dvou letech?

Všichni známe dvouleté děti. Z andílků, kteří doteď spokojeně žvatlali, tahali si kačera a nechtěli se hnout od milovaných rodičů, se stanou paličáci, okolo kterých se našlapuje po špičkách, protože...však víte! Začíná to mít názor a neváhá ho použít a to i s pomocí velmi nefér zbraní. 

Dítě se podle webu maminka.cz ve dvou letech pohybuje vzpřímeně, umí se samo zastavit a nespadne: Ano, za ty dva roky jsem si jako blogerka začala věřit, nosím hlavu docela vzpřímeně a pohybuji se jakž takž jistě (co mi děti, kočár a pražské kostky dovolí). Vím, kam jdu a kam jít nechci, umím taky chvíli postávat v klidu a rozhodovat se, nespěchám. 

Dvouleté dítě přestává žvatlat a mluví na vyšší úrovni. Tak já nevím :-D Myslím, že s tou vyšší úrovní jazyka to nebude tak horké, ale snažím se a pracuji na tom, aby byl na blogu a na mě jako jeho autorce vidět vývoj, ideálně kupředu :-D

U dvouletých se prý probouzí tzv. společenský zájem a rádi tančí a stále povídají - ou jéééé, tak to roste a sílí. Nikdy jsem nebyla tichošlápek a nikdy jsem moc dlouho neseděla v koutě. S věkem jsem se ale naučila i mlčet a nemusím být všude první. Nicméně v autě s Baru trsám jak o život na Svěráka a těším se, jak si trsnu i na něco dospělého. A taková je i Mama LIVE - přiznávám, že jsem moc ráda, když jsem jako blogerka pozvaná na zajímavou akci. Ale stejně nejradši píšu o té naší každodennosti.

A perlička na závěr: "Dvouleté děti rády pomáhají v domácnosti, zkoušejí venčit plyšového pejska, krmit panenky, ale také komandovat rodiče." - ano, blog mě komanduje a já se nechávám. Dvouleté dítě už nejde jen tak vrátit, reklamovat, už je vaší absolutní součástí a nehnete se bez něj nikam. 

Dvouleté děti jsou ovšem i neuvěřitelně inspirující, motivující, zdroj nekonečné zábavy a neustále vás nutí být lepší. Nejde je nemilovat!

Budu moc ráda, když zůstanete Mama LIVE věrní, a já se budu snažit vás dál bavit, inspirovat a ukazovat, že na mateřské to jde. 

Vaše Katy ♥

 

PS: Zítra si sem přijďte pro dárky! Zasloužíte si je! Děkuji ♥