Mama-live
TIPY NA DÁRKY, KDYŽ SE NARODÍ MIMINKO + SOUTĚŽ

Trochu jsem brouzdala po sítích a hledala inspiraci na dárečky pro čerstvě narozená miminka. Z toho nemohlo vzejít nic jiného než článek :-D A SOUTĚŽ!

Bylo mi něco přes dvacet a kolegyně se kutálela na mateřskou dovolenou, měla za dva měsíce rodit. Tak jsme jí uspořádali rozlučku a vybírali dárek. Zkušenější a znalejší upozornili, že těhotným ženám se nemají dávat dárky pro miminka, prostě z pověrčivosti. Toto pravidlo je dost v opozici proti americké tradici tzv. baby shower, která se k nám pomalinku dostává a která se mně osobně hrozně líbí. Nemám moc ráda výhrůžné pověry, které jdou proti zdravému rozumu, jako jsou třeba květnové svatby - konkrétně tahle pověra má kořeny hluboko v minulosti, kdy se pak děti z květnových manželství rodily v kruté zimě a měly menší šanci na přežití, dneska zimním dětem dáme teplý fusak a ony krásně v mraze chrní :-D

Nechci tu řešit, jak by to mělo být. Je to jako s kočárkem - někdo si jej domů vezme až po narození miminka, jiný si jen doma oprašuje měsíce před porodem, vozí v něm štěně nebo panenku a kochá se. Já, racionální žena, se přikláním k tomu, že dárečky klidně předem a kočárek klidně doma hned rovnou. 

V mém okolí se bude rodit. Tento rok se těším hned na několik princezen a princů, které budu milovat a ňuňat, ale tajně, jelikož Honzík trochu žárlí - i když už jsem se naučila držet i dvě děťátka zároveň :-D

Přemýšlím, čím udělat rodičům radost a mám hned několik krásných tipů, tak se s vámi podělím a na konci článku si zasoutěžíme! 

Pro rodiče je největším dárkem narozené miminko, tátu potěší určitě lahev něčeho dobrého, čím se připije na zdraví miminka, mámu potěší čtivé knížky (třeba i audio?), tělová kosmetika, dobroty pro kojící, voucher na služby laktační poradkyně nebo na masáž, předplatné časopisu pro maminky nebo nějaký lifestylový magazín (já jsem věrná čtenářka Marianne třeba) apod. 

Ale miminko, tam se můžete dárkově vyřádit. Možností, jak udělat radost je nepřeberně. A já udělám radost dvěma z vás, čtěte až do konce!

Milníkové kartičky: První rok jsem oběma dětem fotila vždy, když jim bylo o měsíc víc, fotku i s časovým údajem. Home-made nápis "Je mi měsíc" měl jistě své kouzlo, ale milníkové kartičky to je jiná třída. A v nabídce nejsou jen údaje o věku, ale i údaj, kdy si děťátko poprvé sedne, stoupne, kdy spí poprvé celou noc apod. Mě zaujala nabídka AnnaCards - kartičky na zaznamenávání věku a největších pokroků a vývoje. Jsou černobílé a precizní. A pozor, existuje i verze pro těhotné na focení bříška :-D

A co se týče důležitých údajů a milníků, krásné a originální jsou i plakáty s údaji o narození miminka, třeba v barvách pokojíčku.

Deníček miminka: Moc hezká památka na důležité události a okamžiky s miminkem je knížka v podobě deníčku, kam ty pečlivější vše zaznamenávají. Třeba nádherná knížka To je moje od Rosy Mitnik, která mě okouzlila. Autorka ji nazývá " jemná pamětní knížka pro rodiče a děti" a je prostě znát, že byla tvořená mámou, kreativní mámou. Určitě mrkněte i na blog Rosy Mitnik, je tam milo, je tam hodně dětí a spousta lásky. 

Knížky o rodičovství: Jedním z dárků může být i knížka, jak být ti nejlepší rodiče a jak zvládat úskalí, které sebou rodičovství nese. Tady bacha! Jsou rodiče, kteří se připravují četbou desítek těchto knih a mají předem zmáknuté všechny situace, které s miminkem mohou nastat, a v rámci domácích úkolů vymysleli i 65 dalších. Pak jsou budoucí rodiče, kteří tuší, že miminko nejde předem nastudovat a rozhodli se netýrat se předem. My třeba byli někde na prostředku a pár knížek, co nás bavily, vám brzy představím. Pokud máte vy osobně nějakou knížku přečtenou, považujete ji za opravdu super a víte, že kamarádka je stejná nátura a ocení ji, neváhejte. 

Newborn oblečení: Měkké dárky v podobě krásných mini oblečků potěší vždy, já jsem zastáncem měkoušů, ráda je dostávám i dávám. A můj tip? Vendulku znám tři roky, za naše přátelství vděčím blogu, protože mě ona díky němu našla a oslovila. Šije nádherné oblečení pro děti pod značkou BeBirdie a věřím, že mnozí ji znáte. A myslím, že takový newborn set bude malému fešákovi nebo fešandě moc slušet.

Pokud kupujete miminku oblečky, doporučuju tak od velikosti 62. Bude to nosit dost brzy na to, aby maminka věděla, od koho dáreček byl, a miminku to určitě bude. 

Newborn focení: Vy mě znáte, vy víte, že jsem fotící maniak a že jsem moc ráda, když se necháme vyfotit. Jak rosteme, krásníme a jak se máme rádi. Jsem moc ráda, že na naše děti máme od malinka tisíce krásných vzpomínek v podobě fotek a to ať našich domácích nebo od fotografa. Věřím, že poukazem na newborn focení uděláte velkou radost. Jsou fotografové, kteří fotí doma, ve vašem přirozeném prostředí - třeba naše Lucinka Sasínková. Nebo jsou fotografové, kteří mají vlastní studio a k dispozici různé "rekvizity", oblečky apod. Jsou zkušení, s miminky to umí. Jen pozor, chce to rezervovat termín výrazně dříve, než miminko vykoukne na svět.

Hnízdečko pro miminka: Barunka i Honzík si hověli v polštáři od Red Castle, na který nedám dopustit. A teď mě moc zaujalo hnízdečko od MMMoje. Martinu, která (nejen) hnízdečka vyrábí, sleduji už nějakou dobu, je kreativní, šikovná, akční a dvojnásobná máma, takže moc dobře ví, co dětem vyhovuje a zkouší vše na svých chlapečcích. O hnízdech mi napsala: "MMMoje hnízda pro miminka jsou vyrobená z autorské látky, které mají atest pro děti do tří let. Hnízda šiji je ve 4 různých velikostech. Žhavou novinkou bude nový design MMM látky, na kterou se můžete těšit již brzy."

A teď to přijde!

Knížka Moje jméno: Originální knihy jsem vám už představovala, Barunka má od nich svou personalizovanou knížku na míru Barborka v ZOO. A v nabídce mají i nádherně ilustrovanou knížku Moje jméno, kde si malá holčička nebo chlapeček skládají s pomocí zvířetek po písmenkách svoje jméno. Autorkou ilustrací je známá malířka Iveta Autratová a každá knížka je originál, je jen vaše. Já jsem knížkami okouzlená a domluvila jsem pro vás možnost vyhrát Moji knížku. 


 

A jsem velmi nadšená, že mám možnost dvě knížky darovat vám. Jednu holčičí a jednu klučičí.

Sledujte Mama LIVE na sociální síti FB nebo IG.

Napište mi do komentáře tady na blogu nebo na FB, komu byste nechali knížku vyrobit, a nechte mi na sebe e-mail.

Pokud víte o někom, kdo by knížku mohl ocenit, označte jej, případně post sdílejte (veřejně) a budete do soutěže zařazeni dvakrát.

Soutěž potrvá týden, tedy do 1.února. A 2.2.2017 vyhlásím dvě výherkyně.