Mama-live
HIPP NADĚLIL „BALÍČEK“ ZA 10.000 KČ MAGDALENCE

Určitě si pamatujete, že jsem vám během Adventu psala o dárku, který by firma HiPP ráda darovala mamince, rodině, která jej potřebuje. Balík produktů značky HiPP v hodnotě 10.000 Kč. 

Měla jsem radost, že můžu takto přes blog pomoci a když jsem pak četla příběhy, které mi přišly, byla jsem jedno velké slzavé údolí. Brečela a nadávala jsem na to, jak umí svět bejt nespravedlivej a hnusnej. Prostě děti by být nemocný být neměly a basta! Nakonec jsem vybrala jeden životní osud. Malou Magdalenku z východních Čech. Je to malý onkoláček. 

Magdalence není ani rok a půl a už toho má za sebou až příliš...

"Magdalenka se narodila s vrozenou vývojovou vadou – sakrokokcygeálním teratomem, který jí po narození vyoperovali. Bohužel jí ihned po narození diagnostikovali genetickou vadu a to tak vzácnou, že nikdo nebyl schopen nám říct, co bude nebo nebude. V prvním měsíci života prodělala nejen operaci nádoru, ale také kardiologickou operaci. Vstup na tento svět neměla jednoduchý, ale bojovala každý den, aby tu s námi mohla být. Domů jsme si ji poprvé přivezli, když měla necelé tři měsíce a další půl rok jsme si konečně užívali rodinného života. Zlom nastal, když se nádor vrátil. Naše holčička podstoupila další operaci a pak se nám svět otočil vzhůru nohama, nádor byl zhoubný a neohraničený a bylo nutné zahájit chemoterapeutickou léčbu. Bojujeme i s nesnázemi, které přináší její genetická vada. Cvičíme Vojtovu metodu, po několika nezdarech se nám podařilo vyběhat i očního lékaře a Magdalénka má krásné brýle, které jí pomáhají vidět tenhle svět jasněji a usmívat se stále víc .

Momentálně je Magdalénka třetí měsíc po ukončení léčby s námi doma a je hlídaná na onkologii v Motole. Musíme dodržovat přísný hygienický režim a především nízkobakteriální dietu a s tím nám velmi pomohla výhra výrobků od HiPP. Při této dietě je velké množství potravin tabu, musí se dodržovat maximální prevence kontaminace stravy, tudíž je pro nás nejbezpečnější ohřát lahvičku s příkrmem. Jídlo vařené doma musí být vždy čerstvé, připravené z kvalitních surovin a připravené opět za těch nejhygyeničtějších podmínek. Ohřívaná jídla onkoláček nesmí, už je zde kontaminace vzduchem.
Možná si říkáte, že koupit jí skleničku k obědu a nějakou tu svačinku, nemůže být zase až tak finančně náročné, ale je nutné také poznamenat, že jednou z mnoha nepříjemností a následek chemoterapeutické léčby je nechutenství a také změněné chutě. V praxi to znamená, že k obědu otevřete klidně 6 skleniček a ani jednu vám dítko nesní, protože mu to prostě nechutná, sní až tu sedmou skleničku. Předešlých šest musíte chtě nechtě vyhodit nebo sníst sama, protože dítě s nízkobakteriální dietou už je nesmí, jsou kontaminované. Tyto chutě se každý den, hodinu, minutu mění, takže bohužel to, co dítku chutná teď, nemusí za půl hodiny platit. Magdalénka bude na této dietě fungovat ještě minimálně 3 měsíce, dle doporučení lékařů, což se může opět změnit vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu. 
 
Je nutný zvýšený důraz na hygienu. Denodenní otírání povrchů desinfekcí, stírání podlahy jednou či vícekrát denně, dle potřeby, zvýšená osobní hygiena obou rodičů i dítka je samozřejmostí. 
Sociální kontakt s okolím je možný jen velmi omezený. Pro Magdalénku platí používání ochranných roušek všude, kromě domova a onkologického oddělení. To je lahůdka, protože naše malá ty roušky na obličeji nesnáší zrovna nejlépe, nemůže si dát do pusinky palec a dudlíky nechce :-).
 
 
Jsem moc ráda, že jsem mohla zprostředkovat pomoc a děkuji mamince Monice za Magdalenčin příběh a fotky!! A HiPP děkuji za to, že pomohl (obdarových rodin bylo v prosinci více). 
 
Magdalence přeji ... co přát víc než zdraví? Bojovnost, chuť do života, tisíce důvodů k úsměvu!