Mama-live
CO SE DĚLO ANEB NÁŠ TÝDEN VI.

Předešlý týden se mi zdál takový pomalý, poklidný. Tento byl trochu divočina...Diář počmáraný a poškrtaný, time management nejvyššího levelu, povoláni do zbraně všichni, kdo si na naše děti troufnou. 

Barborka byla párkrát za školkou, Honzík měl premiéru v uspávání jinou než rodičovskou osobou, byli jsme na rande, je nás o jednu víc, začala jsem číst a dočetla Bábovky, tož dobré to bylo :-D 

O našem vrcholném pondělním zážitku jsem vám psala na FB (ten sledujte, občas se tam rozepíšu :-D) - podařilo se mi nemožné - zamknout auto s klíčem (a všemi věcmi) uvnitř. Bohužel nebo bohudíky jsme já i děti zůstali venku... A teď mi řekněte, co byste dělali vy mít u sebe pár piškotů a naopak nemít klíče, mobil, peníze, bundy a pití a stát s dětmi před zamčeným autem? To máte najednou pocit, že jste v pravěku a přemýšlíte, kterou jeskyni osídlíte a kde dětem potravu obstaráte... Nemůžete volat, fotit, jet domů...nic :-D Barunka prohlásila, že je z celé situace dost zmatená :-D Já byla asi nejen zmatená, ale potvrdilo se, že je Honza náš princ a zachránil nás - sice ne z věže, ale z garáže, ale na to se historie neptá.

Mám ve svém okolí desítky žen na mateřské, které se vrhly na podnikání nebo které o tom přemýšlí.  Různý obor, různá náročnost, ale hlavně možnost být kreativní, seberealizovat se, přivydělat si, být paní svého času, vyčistit si hlavu... A proto mi udělalo radost, když mě oslovila Alexandra John, autorka knihy Sama sobě šéfemMáme v plánu trochu spolupracovat a já budu ráda, když se mi ozvete vy, které už podnikáte nebo se na to chystáte. Napište mi svůj příběh, otázky ohledně podnikání, budu moc ráda!

Ježíšek nám nadělil manželské rande v podobě Grandrestaurant festivalu a hlídání malých Osiček. Katka se ujala dětí, vyprávěla naší sado-maso Barunce, jak její Nelunka dostala megainjekci, uspala Honzíka a my s Honzou si dopřáli tříchodové menu v Intercontinentalu. Dokonalost! Ten výhled z devátého patra! Ta líčka, ten uzený losos, ten citrónový páj (vše psáno francouzsky :-D). Když se kuchař přišel zeptat, jak nám chutnalo, dojížděl mi v puse nekonečně skvělý korupus toho páje a nevím teda, zda to kuchař ocenil, ale prohlásila jsem jej za hřeb večera :-D Znáte Grandrestaurant festival? Pavla Maurera? Dost se změnil přístup restauratérů - před lety jsme my s voucherem byli považováni za socky, co se přišly "zadarmo" najíst (a dostali jsme vrabčí porce) a teď po pěti letech se nám dostalo nejen skvělého jídla v normálním množství, ale i skvělého servisu.

Čím dál víc si uvědomuji, že bych měla víc pečovat o svou pleť a oslovit i odborníky - a přestat tvrdit, že mám kosmetičku v Pardubicích, když ta moji pleť asi dva roky neviděla :(. Trápí mě vrásky pod očima, pleť nemá jiskru... A já se nemohla dočkat, až si užiju péči v Klinice krásy Anděl. Zachumlaná do dvou dek jsem se tam po ránu krásně dospala a vychutnala si baňkové ošetření, které pleť oživilo, hydratovalo a já se cítila taková omlazená. A nakonec jsem dostala krabičku Raffaelo a to se jako počítá :-D A já si slibuju, že se nebudu zanedbávat - jak o sebe a svou pleť pečujete vy?

Středa s mamkou byla lepší o to víc, že přijela i s tátou a to jsou pak děti v dvojnásobné extázi. Baru s dědou hrála hry, Honzík se bavil tím, že mu mamka na futra lepila stikeez figurku a on ji hlavou!!! schazoval :-D A pak jsme se my na část víkendu přesunuli do Pardubic. Bylo více důvodů slavit, Jeník si přiťukával o 106 a mít místo džusu v panáka hruškovice, tak máme nametený batole natotata. Umí slavit :-D Vzpomínalo se na porody, babička musela na rozrodění běhat schody, o tetu se starala učenka ze zdrávky a mamka ukazovala dítě (mě, tuším :-D) oknem návštěvě na dvoře :-D Barunka vedla opět svoje řeči, které moje mamka miluje - Babi, pověz mi něco o velrybách...mamka přemýšlí...Babi a prosím tě, nezapomeň, že velryba je savec!...Tím jsem tě chtěla právě oslnit Baru, no nic :-D

A na závěr víkendu jsme měly gastro-dámskou jízdu. Já, Baru a Katka s Neli jsme si užily kurz vaření Malí Italové v Chefparade. Holky se strašně těšily a my s nimi. Mám z něj spoustu fotek a receptů, tak vám to víc rozepíšu. Vždycky se plácám po ramenou, když se nám povede zařídit nevšední program a děti zase milují připadat si jako "velké holky" :-D Pizza made by Baru a Neli neměla chybu! A to, že byly nejmladší? Věru je to neomezovalo, takže koketovaly s master chefem Honzou, na vše znaly odpověď, hihotaly se a když jsme popíjely kávičku a jedly božské tiramisu od našich dámiček, tak jsem jen sledovala, jak Baru létá do vzduchu, Honza ji cpe do pece a domlouvají se, že mu na konec řekne: "Naval mi moje tiramisu, kámo!" 

Co vy? Jaké máte dny? Nechává vás chladnými, že do kin nacválal hřebec Grey? Slavíte Valentýna? 

začínám dávat do kupy seznam věcí, které nutně potřebujeme na hory (například hry z Alberta v cestovní verzi) a nemůžu se dočkat, až odpaníme sněhový manšestr (to prej říkaj zkušený lyžaři, takže bacha!), až tam oslavíme Honzovy narozeniny a na bombardino na sjezdovce, ou jééééé!

Nezapomeňte mi napsat co vy a podnikání? Máte vlastní byznys? Chtěli byste mít? Co vás zajímá? 

A jako bacha - nalíčená z fitka, takže vám nedám výjimečně fotku v teplákách, ale jak se fotím u cedule cestou na kávu! To chceš!