Mama-live
CO SE DĚLO ANEB NÁŠ TÝDEN XIII. – FARMAPARK SOBĚHRDY

Víkend ve dvou skončil, vyzvedli jsme si děti, vyzvedli jsme si moravskou babičku na nádraží a nařídili budíka na půl šesté. Jako za trest za ten bezdětný odpočinek? :-D Nene, v sedm jsem se hlásila v nemocnici na menší operaci. Bylo to plánované, nic velkého, bála jsem se jen trochu. Hlavně to měla být moje první zkušenost s nárkózou. Je mi 35, nikdy před tím jsem neprodělala operaci, neměla nic zlomeného, žádnou velkou nemoc. Někdy si při diktování rodinné a osobní anamnézy připadám jak členka sekty, která velí žít ve vakuu... 

Vše šlo podle plánu, navlékla jsem sexy elastické punčošky, chrupla na sále a za pár hodin se šlo domů. Bez bolesti a pocitu, že jsem někde byla. Blbý no, dost obtížně se v tomto stavu vyžaduje hýčkání a zvýšená pozornost okolí :-D 

Děkuji babičkám, že přijely a pomohly mi, abych měla pár dní klid. Děti byla šťastné a já měla spoustu času na rekonvalescenci. 

Na sobotu už jsme si naplánovali výlet. Dlouho jsme měli na seznamu Farmapark Soběhrdy. A než jsem to mojí Veru navrhla, navrhla to ona :-D Zkoumali jsme večer před výletem web a zaujala nás možnost koupit rodinnou vstupenku (2 dospělí a 2-3 děti) předem a ušetřit tak znatelnou částku. Divné je, že soubor Obchodní podmínky nejde otevřít a nevíte, jakou formou obdržíte vstupenku... Takže jsme to zaplatili a nevěděli, co se bude dít. 

Sešli jsme se s kamarády před vchodem na parkovišti před 10 (v 10 otvírají) a s námi i spousta dalších rodin. Otevřené dvě pokladny a pokladní měli takové klidné tempíčko, fronta rostla, lidé kladli dotazy, slunce svítilo a děti se ptaly, kdy už tam budeme :-D Starší pan pokladní řekl Honzovi, že on neví a že máme asi se vstupenkou smůlu. A to probudilo bojovnici a vyznavačku principů v Katušce. Toho bohdá nebude! 

Takže když jsme přišli na řadu a Honza už skoro platil (znova a mnohem víc než přes eshop!), ozvala jsem se a dost hlasitě. Mladý muž, co v pokladně byl se starším pokladním, vypadal kompetentně, tak jsem ho sprdla. Měl nějaké argumenty, já se nedala a nakonec stačilo, že Honza ukázal potvrzení v mailu... Proč jsem musela být hubatá? :(

A jsme vevnitř. Baru na odrážedle, Honzík na motorce, Lukášek na koloběžce. Jdeme krmit králíky a kozy (zaplatili jsme to v pokladně a děti měly pásky na ruce dokazíjící, že můžou). Pak jsme šli okruh, sem tam bylo ve výběhu zvíře (lama, pštros, velbloud, kráva...) a hlavně je po cestě hodně hřišť. Lanová centra, skákací polštáře, houpačky. Honzík dal držkopád na motorce (držel ho Honza, mohla jsem za to ale já, klasika :-D). Lukášek při pozorování žabek v rybníce osvěžil svoje conversky. Měli jsme sebou svačinku, ale na obídek jsme šli do nové restaurace, je samoobslužná, disponuje mikrovlnkou, v jídelně je dost stolů. Super nabídka, klasická jídla, která chutnala dětem i dospělým (řízky s kaší, losos se zeleninou, sekaná s kaší, maso s rýží, buchtičky se šódó atd.). 100 % spokojenost, kuchyně na jedničku, nebojím se ji nazvat domácí. Přes okno jsme pozorovali mega frontu u vchodu a naprosto plné parkoviště. V tom poledním pařáku bych to já osobně otočila a jela domů nebo jinam.

Honzík usnul v kočárku a my ostatní šli na hřiště a k dalšímu občerstvení, kde se děti houpaly na velké kládě, dospělí si dali kávičku a pak malí i velcí stavěli hrady z velkých dřevěných kostek (hodně bodů nahoru za originální atrakce a zábavu pro děti). 

Když jsme u pokladny zvažovali, zda si koupíme čtyřhodinovou nebo celodenní vstupenku, byl rozdíl v ceně tak malý, že jsme zvolili celodenní a dobře jsme udělali. Sice jsme na farmě byli necelých pět hodin, ale bylo to bez stresu. 

Všechno na farmě se platí přes přednabitou kartu. Za oběd pro velké a jedno dítě, nějaké pití a kávičky jsme tam nechali přesně 500 Kč. Svačiny jsme měli vlastní, což nevím, zda je podle pravidel. 

Zvířat není k vidění moc, výběhy nejsou popsané a jsou často poloprázdné. Ale ve finále to nevadí.

Hřišť a to různorodých je tam opravdu hodně, děti byly naprosto nadšené. Slyšela jsem typický rozhovor: Otec - "Pojď, půjdeme na nějaká zvířátka." Dcera - "jaká zvířátka?". 

My se vrátíme, líbilo se nám v Soběhrdech moc. Na zvířátka půjdeme do ZOO, ale do přírody na vyblbnutí sem. Je to členitý areál, kde se vyplatí dětem vzít nějaký dopravní prostředek.

Doporučuji jet hned ráno, ta fronta v poledne byla děsivá. 

Je to tam opravdu baby friendly, zázemí je dotažené a promyšlené. Uvnitř je i vyhřívané dětské hřiště, které jsme neprozkoumali, ale máme to v plánu příště. 

Veru zde byla už minulý rok a byla mile překvapená, kolik nových atrakcí přibylo a jak se farmapark zvelebuje a vylepšuje. 

 

Znáte Farmapark Soběhrdy? Máte tip na podobné místo? Mějte fajn týden! 

PS: Část fotek jsem napráskala já (jako obvykle v Co se dělo aneb náš týden ...) iPhonem, část vyfotila Veru svým Olympusem. Slunce svítilo jak zběsilé, takže fotky jsou plné stínů, přepálené, ale věřím, že mi to odpustíte.