Mama-live
OSIČKY VAŘÍ PLAY DOH MODELÍNU

Milujeme modelínu. A když modelínu, tak Play Doh. Máme doma spoustu sad a spíše jsme ve stadiu, že kupujeme nové kelímky a ne celé sety, ale teď mě novinka zaujala velmi. Vařič smažič se zvuky. 

Je to set na vaření, plotýnka, která dokonce vydává zvuky, jako když se opravdu smaží, takže dítě má pocit reálného vaření. Formičky jsou jako vždycky perfektně propracované a vznikají z nich plátky slaniny, volská oka, smažené žampiony, ryba, krevety. No prostě jsem si u Barunky objednala anglickou snídani a šlo se na věc.

Vaření je pro naše děti vděčná zábava, zajímavé je, že vařit v dětské kuchyňce nebo vytvářet modelínové pokrmy je baví, ale do kuchyně se mi necpou.

Malé Osičky dělají většinu věcí spolu. A už to není jen tak, že hru vymyslí Barunka a Honzík se přidá. Mají to rozdělené. Kreativní věci iniciuje Barča, ale dovádění, honění se, tahání se za nohy po podlaze nebo vození se na hřbetu ségry, tak tyhle skopičiny jsou z hlavy Honzíka. 

Modelují tedy spolu. Barunka si dělá svoje, používá formičky a tiskátka, servíruje mi dobroty. Honzík si to tak nějak ňuchňá, s modelínou se mazlí a následně ji drolí a drobí na zem, abych se nenudila. #marysluzebnajmenome #uzchapumojimamku

Jo a mimi-pán je z těch dětí, které testují většinou smyslů, tak ji i strká do pusy. Od Barunky toto neznám a vždycky mě ty barevný zuby překvapí :-D Ještě že u té Play Doh to není až takový problém, jedná se o směs vody, soli a mouky. Neobsahuje arašídy, arašídový olej, ani žádné mléčné produkty. Obsahuje pšenici. 

A co třeba já osobně mám na Play Doh moc ráda, je její vůně. Většina modelín jsou smrdutky a nechávají mastné fleky, to tady nehrozí. A když se zašlape do koberce, tak se prostě nechá zaschnout a vydrolí se :-D

Barunka vždycky zajásá, když se jí povede připravit kousek dobrého modelínového jídla. A už mě vlastně ani nepotřebuje. Sloužím jen jako vyndavač modelíny z kelímku, protože nový váleček jde obtížně ven. Sice mám pak pod nehty zásobičku modelíny, ale ten pocit, že jsem platná .... #knezaplacení #asponnejakoufunkcimam

Modelínových setů, které se týkají kuchyně a jídla, máme doma vícero - můžeme péct cookies, dělat pizzu a servírovat ji v krabici, takže budeme určite kombinovat. Sporák je opravdu velká pecka, s ním ještě zrealizujeme hody. Přiznám se bez mučení, že funkci "se zvuky" jsem dětem plánovala upřít a tvrdila jim, že nemáme doma správné baterky. Znám je. Místo modelování by sporák mučily a dohadovaly by se. Update: Baterky jsem tam dala, byla jsem zvědavá, o jaké zvuky jde. A je to, jak kdybyste opravdu smažili, skoro máte pocit, že na vás prskne horký olej. Ale měla jsem pravdu. Místo modelování se dětičky tahaly o plotýnku. 

Balení obsahuje: 5 kelímků (menší rozměr) modelíny, vařič (baterky nejsou součást balení, patří tam tři tužkovky), pánvičku a hrnec, talířky, příbor a další špachtličky, formičky na výrobu slaniny a dalších dobrot ke snídani. #anglickouprosim

 

Nemáte tip na další fajn set modelíny? Máte doma princeznovské nebo jiné pohádkové motivy? A nějaké ryze klučičí, které by mohly třeba udělat radost Honzíkovi?