Mama-live
BALÍME K MOŘI VOL 1.: BRÝLE KiETLA

Četla jsem teď skvělý vtip. "Mohla to být super zima, kdyby to červenec se srpnem trochu nepokazily." :-D 

Ano, mám pocit, že od září děti nesundaly čepice, já nezazimovala kabát a opalovací krém jsem zatím na děti použila jednou. Ale nevadí, léto přijde a my se aspoň stíháme pěkně nachystat. Letos nás po dvou třech letech čeká dovolená u moře. Povídáme si o tom doma od ledna. Strašně se těšíme. Tedy, já a Barunka. Honza není těšič a Honzík to má na háku.

Poletíme, tudíž můj styl balení "nahrnu do kufrů všechno, co jen zavání dovolenou" a on to Honza do auta nějak natlačí a našťouchá, tentokrát neprojde. Výzva přijata! 

První položka na seznamu "Letní nezbytnosti" je odškrtnutá. Malé Osičky mají sluneční brýle. Francouzské KiETLA. Obdivovala jsem je loni u našeho Lukyho, ale Jeník byl malinký a Barunce jsem nakonec koupila brýle v optice. Takovéto jak si jdete vy nechat vyčistit dioptrické brýle a odcházíte s poukazem na svoje nové dioptrické a v pouzdře nesete nové sluňáky pro slečnu. Byly drahé a celé léto jsme Barunce kladli na srdce, ať je na ně opatrná, nesedne si na ně, nespadnou jí, nepoškrábou se. Nosila je ráda a trochu jsme ji těmi řečmi asi štvali. 

U Barunky jsme koupili první brýle proti slunci, když jí byly necelé dva roky a věděli jsme, že nás čeká mimo jiné právě i moře, ostré slunce a pobyt nejen ve stínu slunečníku. U Honzíka to máme stejně. Loni ještě byl jen s kšiltem a schovaný ve stínu, v kočárku. Letos jsme brýle pořídili, ten rozhodně ve stínu tvrdnout nebude :-D

Obě malé Osičky mají tedy francouzské brýle KiETLA, model úměrný věku. Kromě toho, že jsou prďácké, je jejich hlavní výhodou kvalita, nerozbitnost, ohebnost a bezpečnost - děti bočnice nikdy nezlomí ani nevykroutí a brýlky jsou bez ostrých pantů a šroubků, které znamenají nebezpečenství při úrazech. Nebojím se je dát Barborce do školky a Honzíkovi jen tak - on je trochu větší lamžezlo než jeho sestřička a když se mu brýle znelíbí, prostě je mrskne na zem. A já nemusím jančit. Navíc jsou pohodlné -  rám je velmi lehký a flexibilní a bočnice přizpůsobené tvaru hlavy, tenké a ohnuté, aby netlačily za oušky.

Něco málo informací a faktů o KiETLA brýlích: Jedná se o prémiové sluneční brýle vyvinuté francouzskými odborníky speciálně pro malé děti. Poskytují nejvyšší ochranu UV filtrů spolu s filtrem modrého světla v kvalitních polykarbonátových sklech. Dokonalá ochrana i pro ty nejmenší děti.

Vyrábí se čtyři modely podle věku: DiaboLa 0-18 měsíců, JokaKi 12-30 měsíců - ty má Honzík, JokaLa 2-4 roky, JokaKid’s 4-6 roků - ty má Barunka

A takové to "last but not least", co mi je velmi sympatické je respekt k přírodě - brýle jsou plně recyklovatelné a jejich praktický obal „CARRY-ME“ je z recyklovaného papíru.

A cenově vyšly lépe než brýle z optiky.

 

Máte tipy jak se efektivně zabalit k moři, co mít sebou, co je blbost a zbytečnost, co jste ocenili a co jen zabíralo místo? Já ještě s pár tipy přijdu a budu ráda za ty vaše. 

_______________________________________________________________________________