Mama-live
CO SE DĚLO ANEB NÁŠ TÝDEN XVI. – V JESKYNI, V TANKU, NA PETŘÍNĚ…

Je první máj a já rekapituluji ten poslední dubnový týden. Zažili jsme toho hodně, něco je na samostatné články. Vy, kdo sledujte Mama LIVE na sociálních sítích, máte přehled :-D

Vojandy v růžovém v Tankodromu Milovice.

Byli jsme na rande na Cavemanovi. Absolutně doporučuju. Smát se 90 minut v kuse, pokyvovat hlavou, že má ten týpek na jevišti recht, že je to tak a že byste to neřekli líp. 

Jednoho Cavemana do každé rodiny aneb jak řekl můj muž: "Dva neandrtálci v jednom domě, to by nešlo, takže já musím být trochu ženská." 

Ženy a muži, sběrači a lovci. 7000 slov na den versus 2000 slov na den. 
Rozdíly jsou i mezi tím, "na co" si už od dětství hrají. Kluci na indiány, kovboje, hází, střílí, bojují, loví. Holky na rodinu. Uklízí, vychovávají a vaří. 
Ženské setkání po letech: Jéééééééžišmarjá, já se pominu, tobě to sluší, jak se máš, kolik dětí, kde děláš, nádherná halenka, ty nestárneš....". Mužské setkání po letech: "Zdár ty stará pičo, rád tě zase vidím."
 

O tom, že prostě musíme ty naše lovce pochopit, protože oni za to nemůžou. A my jim taky připadáme dost divný :-D

Není to kretén, ale když sleduje v televizi fotbal, tak dlouho se snažím upoutat pozornost a zapříst hovor, až on vystoupí z televize a zeptá se, co chci...A já jako správně nedoceněná a přehlížená, odseknu NIC!

 
Nesouhlasím s tím, že by se naše společnost dělila na ženy a kretény. Mám doma dost povedený exemplář muže. Kreténa bych doma nechtěla. Možná je to tím, že je v dost věcech žena. Takže z piva s kamarádem mi přinese jednu až dvě novinky, rozuměj drby. Rád uklízí a při té příležitosti mi poschovává věci, které já pak permanentně hledám. Ale o tom, co cítí, mluví fakt nerad. Zejména v ložnici poté, co jsme si řekli dobrou noc - pro mě spouštěč pocitové konverzace. A já pak občas usínám s pocitem, že je to dacan a že s ním ráno nepromluvím. 
Jo a taky docela rád nakupuje. Pro sebe i se mnou. Jen se liší v tom, že když jde pro košile, džíny a boty, odnáší si z nákupáku košile, džíny a boty. Já jdu pro džíny a odnesu si tři trika, šátek, kabelku, dvě tašky dětských věcí, rtěnku ve stejném odstínu, jako už mám, a lodičky, které mi sluší a které si nikdy nevezmu na sebe, protože bych pak mohla česat třešně bez štaflí.

Nastavuje mi zrcadlo, ale spousta kravin je z její kreativní hlavy. Její top hláška posledních dní je "Tak to je boží!" - není na to trochu brzy? 

 
 Když se řekne romantika, máj, tak spousta z nás dodá Petřín. A tam jsme měli rande s naší Lucinkou, že si uděláme foto-session v rozkvetlé petřínské zahradě. Dovedete si představit, jak se tvářil pan Osička, když jsme po 45 minutách vydupali na vrchol, my čtyři a kočár. Všude schody, k tomu Jeník zvaný prudivý či za každou cenu samostatný, já v bílé košili a okolo nás davy romantiků. Myslím, že jsme nikdy od romantiky a zamilovanosti nebyli dál než sto metrů pod rozhlednou, ale my umíme překonávat překážky, takže i rozvod jsme brzy ze stolu smetli a pro Lucku nahodili výraz "jsme na prvním rande a jsme si jistí, že je to ten pravý/pravá". 
 

Já svoje jméno tobě dám, je nejlepší, co v městě znám, moje jméno, moje plány budou teď i tvý, nemít tebe, ty mě nemít, tak jsme ztracený. JE NÁM FAJN! 

Takovéto jak roky slyšíte, že nejvíc zmrzlina je v Angelatu. Pak si tu frontu vystojíte. A? Je to nejvíc zmrzlina! Na fotce bazalka-olivový olej a banánová. To chceš! Příště parmezán s vlašskými ořechy! 

 

Týden jsme zasvětila detoxu, očistě těla - duši mám čistou a vyrovnanou :-D. Docela jsem si už zvykla, že do sebe imrvére cpu zeleninu a ovoce, občas si dopřeju oříšek a na vrcholu blaha se ocitnu po snězení pěti černých oliv. Víte, co je na tom celém snažení se o lepé křivky, nejhorší? Že mě dostihl věk a já cítím, že tělo se zpomalilo a bojuji o každý gram dole. Jak to máte vy? Máte tipy na rozhýbání metabolismu? 
 

Dětská oslava znamená co? Že děti slaví a mámy se fotí.  Prostě děláme to, co nám jde nejlíp :-D

 

"Mami, Barunka je do mě zamilovaná!"..."A ty Lukášku?"..."Já jsem do ní taky zamilovanej." #takzevsechnocajk