Mama-live
CO SE DĚLO ANEB NÁŠ TÝDEN XVI. – ZE ŽIVOTA MAMA BLOGERKY

Tento týden byl nabouchaný akcemi a to jak blogerskými, tak rodinnými, tak vás nechám nakouknout pod pokličku života mama blogerky a mám pro vás i tipy na prima dětský film a na super restauraci, kam určitě vyražte s dětmi.  

Pondělí bylo velikonoční a ač by se čekalo, že se bude jídelní stůl prohýbat přírodně nabarvenými vajíčky a dalšími jarními dekoracemi, nám se v lednici krčili čtyři chcípáčci. Nabarvení uměle, Barunka si je nálepkami dozdobila, jedno jsme dali sousedovic koledníkovi a tři jsme s Honzou snědli k večeři. #natradicesipotrpime

V úterý ráno se ke mně Barunka tulí, ví, že jde do školky a po delším volnu se jí nechce. Špitáme si do ucha, jak se máme rády. U ranní kávy mi vyloudí úsměv na tváři strašně hezký komentář čtenářky Lucie pod posledním článkem. Když mi napíšete, že jste mě teď objevily a pročetly jste v kuse celý blog, dojímám se!

A pak mi píše Honza, že na našem náměstíčku našli mrtvolu. U nás? Na růžové hoře, kde prdíme lentilky a máme se tu všichni rádi? Nic nebude jako dřív:( 

Chystáme se s Honzíkem na tiskovku Nikonu. Nikon slaví 100 let a na trh uvádí nový model D7500 - tahle řada je mi blízká, vlastním D7100. Podařilo se mi zaparkovat kousek od místa konání a Honzík to ocenil tím, že minutu před vypnutím motoru usnul. Přemýšlím, jestli je to dobře. Nepamatuju se už totiž, jak velký výtah vede do Tančící kuchyně. Malý, pro lidi s kočárkem moc malý. Takže s pomocí ochotného nikonisty vyndávám Honzíka z kočárku, abych ho složila, a mimi-pán se budí. Kočár skládáme, předávám dítě pánovi, zavírám výtah a moje představa tiskovky vyslechnuté v poklidu mizí v dáli. Jsem ráda, že se vidím s Michalem, který mě pozval a který se hrozně hezky vítá s Honzíkem. Představuje mě paní Jitce z Nikonu, která má prý vnoučka Honzíka věku a hned máme hezké téma k hovoru. Když vidím ve videu, co všechno Nikon umí a dělá, dmu se pýchou, že jsem Nikonista :-D A pak se dozvídám o D7500, má srdce i mozek pětkové řady, která je o level výš, ale tahle novinka stojí výrazně méně. Je to opravdu velmi dobrý foťák pro amatéry v nejlepším slova smyslu, pro amatéry, kteří fotit umí. V Tančící kuchyni to voní, oběd si jistě všichni užijí, Honzík ale má své hranice a tak balím italský chleba do ubrousku a mizíme k autu. 

Honzík doma ještě usnul a já rychle házím "na papír" neboli do wordpressu nápady na články, co nosím delší dobu v hlavě a pořád zapomínám. Finalizuji večerní článek se soutěží a přemýšlím, jestli proteinová tyčinka, kterou jsem načala v autě a kterou dokončil Jeník, byla oběd. 

Večer mám randíčko s kráskami ve Špejli. Prima koncept, ale nějak jsem čekala víc než chlebíček s klobáskou na špejli a quiche. Do pravých tapas to má bohužel daleko a navíc obsluha je sice strašně milá, ale nějak to není ono. Ale ono je to jedno, protože se vidím s mými holkami.

Processed with VSCO with c1 preset

Středa je velký den. Fotíme advertorial pro Lego Juniors, já s Veru a naši manželé Baru a Luky. Je to moc prima zkušenost. V blogosféře jsme často s Veru vnímány jako dvojka, parťačky. A stejně tak jsou vnímány naše #blogerskydeti. Ví se prostě, že Barborka a Lukášek jsou duo, kámoši jak hrom. A když jsme dostali nabídku nafotit, jak si hrajeme s Legem, šli jsme všichni moc rádi do toho. Fotilo se v domácím prostředí, slušelo nám to, děti si prostě hrály. #budemevtisku #damvampakvedet #kdobudechtittomusepodepisu Znáte řadu Lego Juniors? 

Naobjednala jsem si v Zootu spoustu sukní a dalších jarních must have a jeli jsme to s Honzíkem do Výdejny zkoušet. Čeká nás rodinné focení na rozkvetlém Petříně (pokud nebudeme fotit zimní verzi ve sněhu :-D) a já mám v hlavě ideu, jak budeme vypadat, tak snad budou hadříky spolupracovat. #update Mám jednu sukni, kterou Honza nazval "spartakiádní" díky trikolorové gumě v pase. Ale mně se líbí, je super k teniskám i k balerínkám a co si budeme povídat, má jednu velkou výhodu - obleču ji.

A když jsem v H&M viděla kolekci Ty&Já pro brášky a sestřičky, neváhala jsem jet až na Chodov, abych Osičky vyladila. Takže snad budeme hezcí, ještě nás všechny nacpat před objektiv v nějaké přirozené pozici :-D Barunka má Lucku ráda a hodinku ji vydržím uplácet, ale malá střela Jeník zatím o vyjednávání nechce slyšet. 

V týdnu jsme vydala článek s knižními tipy a tipem na víkendový výlet. Nachystala jsem soutěž, článek o dětské životosprávě ve spolupráci se Světem zdraví, vaření s modelínou Play Doh. Chystám článek s pár pikoškami o mé maličkosti, o dětských knížkách a hrách, o slunečních brýlích pro děti, které mě nadchly.

Závěr týdne byl pohodový, s kamarády, jídlem a výlety. Znovu musím pochválit Café Záhorský (#totoneníreklama), kde si to oblíbil i Jeník.

Kamarádi z Bašti nás vzali na sobotní obídek do La Pastorella - jedna z nej restaurací, kde jsme s dětmi byli. Skvělý obrovský koutek, obsluha milá a na děti myslící, jídlo delikatesní. A v neděli jsme v průhonickém Grossetu popřáli našemu skvělému kamarádovi a oni zase našemu tátovi :-D Grosseto byla první restaurace, kde jsem ještě jako pardubická maturantka byla na obědě. #dikykote A je to taková tutovka, tady si nejde nepochutnat. A v tom průhonickém je i moc fajn dětský koutek, dobré vědět!

A Baru s Honzou dali nedělní kino za sníženou cenu a prý Mimi-šéf teda rozhodně stojí za shlédnutí. V tomhle počasí se tip na program pod střechou hodí, což? 

Mějte super týden, i když apríl si s námi hraje...

Pusu, Katy