Mama-live
VŠUDE DOBŘE, PROČ (S DĚTMI) SEDĚT DOMA?!

Je čtvrtek večer, malé Osičky spí a velké Osičky sedí každý nad svým počítačem. Romantici, užíváme si prostě společné chvíle... Nenechte se mýlit, plánujeme rodinný program.

Pilně studujeme weby s předpovědí počasí a snažíme se z těch několika naprosto odlišných prognoz vyprůměrovat, jak opravdu bude o víkendu. 

Hned jak zjistíme, že nebude lejt jako z konve a nebude foukat orkánek, jdeme na druhý krok. "Kam. Kam o víkendu vyrazíme, kde ty naše smraďochy zabavíme." 

Nechápu, proč jsme jako bezdětní měli pocit, že víkend strávený doma pod duchnou, je mrhání časem. Měli jsme pocit, že musíme využít každou minutu a neustále něco objevovat a nikde nechybět. Ježiš, jak bychom si teď rádi občas naordinovali nicnedělání :-D

Ale strávit víkend s dětmi doma znamená, že nejpozději v sobotu kolem desáté ranní se už jen překřikujeme, padají první výhrůžky směrem k dětem, začíná se rozpadat i soudružnost týmu dospělých a je to celé v pytli.

Proto je třeba mít program. Mít program znamená, že se děti zabaví. Když se děti zabaví, znamená to, že nezlobí. A když děti nezlobí, na světě je dobře. Takhle prostě vesmír funguje, tečka. 

Barunka je zvídavá, zajímavý program vítá a je nadšená, ať jde do kina, do ZOO, na hřiště, na hrad či zámek, na výstavu nebo do herny. Honzík objevuje svět, miluje jezdit na motorce, miluje zvířátka, auta a volnost. Snažíme se to sladit, aby byli spokojení oba. A pokud je program zajímavý i pro nás dospělé, je to bod navíc a zasloužíme placáka. 

Jak program hledáme?

Přes strýčka Googla, to je klasika. Loni jsme třeba začali objíždět zámky, zjišťovali jsme si vždy, zda nabízí dětské prohlídky, možnost obléct si kostým nebo jinou formu zábavy pro děti. Zámky jsme hledali prostě tak, že jsme se přes Mapy.cz "rozhlíželi" po našem okolí.

Mám dost akčních kamarádkek, které se dělí o tipy na bezva program, ty jsou vždy sázka na jistotu.

A pak jsou tu nejrůznější weby, kde hledáme tipy na výlety, na akce poblíž, na dovolené apod. A zde býváme velmi úspěšní, často najdu zajímavých akcí i vícero a hrozí půlení se. 

Musím říct, že bývám překvapená, kolik se toho děje, kolik parků a hřišť (nejen) po Praze je. Co mi pořád chybí, je opravdu dobrá a naplněná stránka s tipy na baby friendly restaurace - nebo jich je opravdu tak málo, že jen někde nabídnou dětem pastelky a dětskou židli, lupneme ji na seznam? 

VenKazdyDen.cz - Největší databáze dětských hřišť v Česku. Když je venku aspoň trochu slušné počasí, je dětem nejlépe venku, na hřišti je to ideál - tuto myšlenku webu totálně sdílím, i když já se na hřišti tak komfortně necítím, ale o tom už jsem psala ZDE :-D.

My jsme na té naší vsi na tom skvěle, nemám si nač stěžovat, hřišť a míst na vyžití pro děti spousta. Přesto jsem po zadání "Praha 9" byla překvapená, kolik hřišť máme poblíž a ani o nich nevím. Ale rádi to měníme, poznáváme nová a neokoukaná místa, navštěvujeme kamarády. A nejlépe si s ostatními velkými lidmi popovídáme tam, kde se děti zabaví a kde jsou v bezpečí = odkud nezdrhnou, nic nerozbijí a pokud možno nerozbijí ani sebe. Naše tutovky jsou hřiště ve Stromovce, na Letné, v Malešickém parku a budeme pátrat dál. 

Objevila jsem díky webu nové hřišťové možnosti v Pardubicích a doufám, že brzy břeclavští rodáci do mapky nějaké hřiště přihodí a třeba se tam s potomky setkáme.

VenKazdyDen.cz je možné si stáhnout i jako mobilní aplikaci a pokud máte u vás doma super hřiště a nechcete si ho nechat pro sebe, můžete ho přidat na web a dostanete malou finanční odměnu. 

Ověřeno rodiči - web s tipy na skvělá místa, kam se určitě vyplatí jet s dětmi. A ty tipy a recenze jsou od rodičů samotných. Já sama jsem pár recenzemi přispěla, takže za tento web ručím. A už mám v merku Kutnou Horu, protože jsem na IG @overenorodici viděla fotky z galerie GASK a nadchlo mě to.

Na tomto webu najdete tipy na restaurace, kavárny a cukrárny, na ubytování a dovolenou v Čechách i v zahraničí a zábavu uvnitř i venku. 

Kam s dětmi - jeden z prvních webů, který jsem využila při hledání programu pro nás a naše děti. Tipy na aktuální i dlouhodobé akce z celé České republiky a na zajímavá místa. Sem se moc ráda vracím, protože po zadání místa, termínu a typu akce, na jakou máme zrovna chuť, mi vždy vyjede spousta nabídek. Tady jsem hledala, když jsem plánovala den s Barborkou. Tady jsem našla náš poslední výletní cíl, ZOO Chleby.

Kudy z Nudy: Web, který není primárně zaměřený jen na rodiče s dětmi, ale prostě na lidi. Milion akcí po celé republice a všechny je najdete tady. 

 

Kde hledáte inspiraci na aktivity s dětmi vy? 

_______________________________________________________________________________