Mama-live
TIP NA VÝLET: ZOO CHLEBY A PODĚBRADY

Byl první máj, lásky čas, rtuť na teploměru šplhala přes 15 stupňů a my chtěli na výlet. Zámek? Pro Barunku ano, s Honzíkem sebevražda. ZOO v Praze? Tam budou davy. Stromovka nebo Ctěnice? Tam můžeme kdykoli. 

Googlím... Kde jsou Chleby? U Nymburka. Proč? Je tam ZOO. A má pěkné recenze. Zvířátka i hřiště. A kousek jsou Poděbrady, tam můžeme na oběd. 

 

 

Úúúúž je to ujednáno, úúúúž je to hotovo. Máme plán. Plány my rádi. První otázka Barunky po ránu je: "Co budeme dnes dělat?"...říct, že plán nemáme a budeme se flinkat, odsoudí den k záhubě. 

A tak jsme vyjeli na prvomájový výlet. Jediné, co jsme ten den nezvládli, byl polibem pod něčím rozkvetlým, ale sem tam pusa padla :-D

Prvomájové dopoledne jsme strávili v moc hezké chlebské ZOO. Je komorní, ale je tam spousta zvířat i legrácek pro děti. Můžou krmit kozičky, pozorovat geparda, studovat různé druhy trusu, poznávat ryby v mega akváriu nebo na sebe kukat se surikatou. To je "stará" ZOO.

 

Takže mládeži, dětských bobků jsem vás ušetřila a to jsem na některé byla opravdu pyšná. Ale tyhle vám sem napálím v plné parádě.

 

 

A pak přejdete přes silnici a jste na super velkém a krásném hřišti s pískovištěm, lanovým centrem pro velké i malé, skluzavkami, houpačkami a kolotoči. To je "nová" ZOO. Bacha, vstupenka platí do obou ZOO zároveň, tudíž se logicky nemůžete vrátit do té, kde jste s prohlídkou začali. A já děkuji milým slečnám v pokladně nové ZOO, že mě nenechaly tvrdnout na parkovišti, protože jsem někde u geparda dávala smrknout Jeníka a spolu s šnuptychlem vyndala z kapsy i vstupenku a přišla o ni. 

 

 

Za mě super koncept, super místo na strávení pěkného dopoledne. A dost mě pobavilo, kyž jsme studovali školkové květnové aktivity a celodenní výlet byl naplánován do ... ZOO Chleby :-D

 

Poté jsme se na oběd přesunuli do Poděbrad, kde jsme měli rezervaci v Sotto Ponte. Vybírali jsme doma podle recenzí a poprosila jsem o tip i Lucku Baštovou, o které vím, že Poděbrady miluje. Tenhle výběr nám 100 % posvětila. Moc dobré jídlo, příjemná obsluha, byli jsme na terase, kde se mohly děti svobodně pohybovat. Zní to idylicky, ale pořád jsme jim byli v patách, protože dolů k řece vedou schody a Honzík jakožto střela to ještě nedává na první dobrou :-D 

 

 

Utřeli jsme mastné pusy a šli na procházku podél řeky. Honzík usnul v kočárku, Baru jela na kolobrndě a v poklidu jsme došli ke kolonádě, umyli si ruce u fontány a pak zpátky přes park k náměstí a do cukrárny k Reinvaldům - díky Luci za tip. Kdybych nebyla tehdy v detoxu, tam tam zhřeším minimálně na tři otčenáše. Tahle jsem spolkla slinu a dala si kávu. Ale já se vrátím! Až budu hubená, tak tam přiberu dvě kila na posezení! 

 

A pak už byl čas probudit mimi-pána a jet domů. Sice se z výletů s dětmi vracíme fyzicky unavení a někdy i ta psychika je trochu pošramocená, ale stojí to za to, máme zážitky a však víte #delamesitohezky. 

Tak třeba se někomu bude tip na výlet hodit, o víkendu má být pěkně. 

My teď na víkend mizíme dětem z očí a pryč z republiky. Tak sledujete sociální sítě, protože se určitě občas podělím o aktuální zážitky. Vy, kdo Mama LIVE sledujete na Instagramu, cíl našeho bezdětného víkendu znáte :-D

 

 

A chtěla bych se ještě připomenout se soutěží Mamablog roku, tedy o nejoblíbenější blog. Jestli sem chodíte rádi a Mama LIVE je ten váš, tak budu ráda, když si najdete čas na hlas - hlasovat můžete ZDE. Každý den můžete vy hlasující vyhrát pěknou cenu. A každý den taky můžete poslat hlas. Předem vám děkuji! Hlasuje se do 1.6.2017. 

 

______________________________________________________________________________