Mama-live
ZÁVODNÍK HONZÍK A JEHO VLASTNÍ KNIHA

Měli jste někdy pocit, že žijete tak zajímavý život, že je velká škoda o vás nenapsat knihu nebo nenatočit film? Já denně :-D  Nikoho to ovšem nezajímá a já nemám vnucování v povaze, tak jen sem tam vyšlu myšlenku tohoto typu do vesmíru a věřím, že to nějakému vizionáři dojde. 

Co ale doma máme jsou knihy, kde v hlavní roli jsou naše děti. Nejsou to tentokrát fotoknihy, které jim tvořím já. Jsou to knížky z Originálních knih. 

O tom, že Barborka svoji knihu Barborka na výletě v ZOO dostala ke čtvrtým narozeninám, jsem vám psala. Miluje ten příběh o neposlušné Barborce, která se ztratila v ZOO kamarádům a paní učitelce a snaží se s pomocí zvířátek najít cestu za nimi. Sice tuší, že je to fikce, ale nedá jí to a knížce říká "ta knížka o mně". 

V Originálních knihách teď mají novinku a to pro dvouleté malé závodníky. Jako na míru šitá našemu mimi-pánovi. Když ho chci dostat ven, stačí říct "Honzíku, půjdeme na motorku" a v tu ránu je u dveří, v ruce třímá boty a naznačuje zvuk motorky. Vyjede i kopeček a na rovince to rozpálí, zakloní se jak na harleji a kdyby neměl čepici, vlají mu vlasy. A auta miluje - takže v garáži jde jedno po druhém a u každého se zastaví a řekne: "Áááááá"' - tedy auto. Ano, cesta garáží je někdy poněkud zdlouhavá :-D

Takže knížka Báječný den závodníka Honzíka je doma a my si ji moc rádi prohlížíme. Honzíkovi stačí, že je na každé stránce kluk v auťáku a je nadšený. Mně se líbí i ten příběh. Je to milé, nádherně ilustrované. 

Jak vypadá tvorba originální knihy? Můžete si navolit, jakou barvu očí a vlásků hlavní postava bude mít, s kým a kde žije, s kým kamarádí (Honzík kamarádí se Lukym :-D). A v úvodu je fotka malého hrdiny a věnování. Sice jsem to psala já, ale totálně mě to dojímá. A když Honzík vidí sám sebe na motroce, ječí nadšením "míííííí" - ano, na češtinu kašle a jede to anglicky (pozn. překladatelky: it´s me = to jsem já :-D)

Originální knížka je jeden z nejoriginálnějších knižních počinů, mně se prostě líbí, že obě malé Osičky mají takhle krásnou personalizovanou památku. 

Báječný den závodníka Honzíka: Pokud má váš chlapeček rád auta a líbilo by se mu prostředí automobilových závodů, je tato osobní knížka přesně pro něj. Ráno se probudí do nového dne, ve kterém ho čeká závod. Nejdříve posnídá s kamarádem a pak se začne připravovat na perný den. Nachystá si výstroj a spolu s kamarádem zkontrolují závodničku vašeho chlapce. A pak už se jede na okruh. Hlavně se pořádně soustředit, ať vyhraje ten nejlepší. Závod to bude hodně napínavý! Kamarád bude vašemu klučíkovi fandit mezi diváky. Někdo se nečekaně připlete do závodní dráhy. A kdo to bude? Bílý čáp, černá kočka nebo modrý slon? Ne. Malé zlobivé lamy. A jak to zamíchá pořadím? Kdo si se situací poradí perfektně a kdo to nezvládne? O kom se bude psát v novinách? Osobní knížka je plně přizpůsobená vašemu klučinovi v textech, básničkách i v obrázcích. Barevné celostránkové ilustrace jsou v celé knížce. Určitě už tušíte, kdo bude vítězem závodu v této originální knize pro děti. Tak, krásné čtení!