Mama-live
VÁŽNÁ NEMOC NA SEDM PÍSMEN…RÝMIČKA (TIPY, JAK SE JÍ ZBAVIT)

Ano, je to tak. Neustále bojujeme s rýmičkou. A to hlavně u Honzíka paradoxně. Barunka bývá sem tam taky nachlazená, což je v prvním roce školky normální, běžné a dopředu se s tím počítá. Ale Honzík si umí vyrobit rýmičku i sám vedle zdravé starší ségry. 

Několik měsíců tak odkládáme očkování a vysavač odsává více nudle z nosu než prach z koberce. 

Z mužské rýmičky si často my ženy děláme legraci, ale o té dětské nežertuji. Malého tvora i ta jedna blbá nudle vyřadí z běžného provozu, je unavený, nemá náladu, prudí ho neustálé podávání nejrůznějších medicín a nesmí mezi lidi, za kamarády. Proto se snažíme rýmu vyléčit vždy co nejdříve a nejefektivněji a zároveň, pokud to jen trochu jde, necpat do dětí hned léky. 

Je to protivnější o to víc, že s rýmou se u našich dětí vždy pojí i kašel, zejména ten noční. A rýmy se snažíme zbavit i proto, že jsme oba s Honzou jako děti trpěli na záněty středního ucha a to nechci, aby zažily malé Osičky.

Základem je, aby z nosu teklo a mohlo se tak s rýmou pracovat (berte mě prosím jako maminku, která má zkušenosti s rýmami u dvou malých dětí, která se ptala lékařky a něco si o tom přečetla, ale není odbornice!).

Zkoušeli jsme kde co a mám tak pro vás tipy, co u nás pomohlo. Pokud není s rýmou (což je infekce virového původu) spojena vysoká teplota po delší dobu, nechodím s dětmi k lékařce a léčíme doma. Jak? 

 

Naše způsoby jak rýmu ukončit co nejdříve: 

 

Odsávání nosu: 

Zásadně používáme odsavačku na vysavač, ty ostatní jsou hračky pro malé děti a v nose pošimrají, leč jinak jsou bez funkce. Honzík se naučil smrkat, ale co si budeme povídat, tahat nudle až z paty, na to nemá energii. Tak mu pomáháme. Odsáváme třikrát denně. Ráno po probuzení, po obědě před spinkáním a večer před usnutím. 

 

Stříkání do nosu: 

Šplíchátek a kapek do nosu jsme vyzkoušeli vícero. Teď jsme spokojení s mořskou vodou Humer. Honzík je statečný kluk a asi nějak vytušil, že mu to pomáhá. Je to tedy docela šplouch, ale velmi účinný. Protáhne nosík, je to šetrné a na přírodní bázi. A skutečně po jednom stříknutí teče rýma jak o život.

Mezi přírodní přípravky HUMER patří také 100% mořské vody, které poskytují tu nejlepší přírodní péči pro regeneraci a udržení zdraví sliznice nosu.

Přípravky HUMER pro každodenní nosní hygienu, na ucpaný nos a dutiny obsahují 100% neředěnou mořskou vodu z francouzského zálivu Saint Malo, který je pověstný vysokou kvalitou své vody, velmi bohaté na stopové prvky a minerály (hořčík, mangan, vápník, síra, měď, zlato, stříbro, selen). Nejvyšší příliv nejen ve Francii, ale i v celé Evropě, zde zajišťuje neustálý pohyb vody a obnovování stopových prvků.

Navrhla jsem Jeníkovi, že ho vyfotím, jak si sám stříká do nosu. Řekl, že jsem vtipná :-D

Čištění vzduchu v pokoji: 

V zimě větrat není vždy ku prospěchu, vzduch venku je plný smogu.  Moc se nám osvědčily Puressentiel spreje

Jsou z bylinných olejů, takže se vám po vystříkání pokoje nádherně dýchá a vy máte jistotu, že to dítěti napomůže ke klidnějšímu spánku.

Můj favorit je Čistící sprej ze 41 aromaesenciálních olejů od Puressential, který čistí vzduch, redukuje zdroje kontaminace v domácnosti, znečištěný nebo zakouřený vzduch, zápachy z povlečení, zvířat, v kancelářích, dílnách, na veřejných místech, v autech apod.

Nastříkáte a tak hodinku do místnosti nechodíte, aby si to sedlo a když to jde, tak i trochu vyvětráte. Aby nebylo aroma silné, ale prostě příjemné. Za mě je to bylinno-mentolová vůně a dýchá se mi v takové místnosti báječně. O mně ale nejde, já pozoruji výrazně klidnější spaní i u dětí a to je, oč tu běží. Brala jsem jej na hory, stříkám doma a budu brát i na chalupu. 

Značku Puressentiel doporučuji mít v hledáčku, protože má dost zajímavé portfolio - naposledy mě hodně zaujaly přípravky proti vším, proti komárům a na unavené a oteklé nohy, na které v létě trpím.

 

Doplňování vitamínu C: 

Ve chvíli, kdy děti oslabí zákeřná viróza zvýšíme přísun ovoce a zeleniny a podávám jim i vitamín C v kapkách pro posílení imunity. Snažím se, aby ovoce a zelenina byly na talířích denně, ale když se o nás něco pokouší, tak přitvrdím. A u vitamínových kapiček se nebojím znásobit dávku, aby tělo dostalo pořádnou pecku. Nám pediatrička doporučila tyto kapky

 

Co vy a rýmička? Máte svoje fígle jak ji rychle a účinně vyhnat z nosu?

 

A pokud jste dočetli až sem, tak se zdá, že mě rádi čtete, a to i když nepíšu naše vtipnosti a zážitky, ale ukazuji i tu svou praktickou stránku a předávám inspiraci a zkušenosti. A pokud mě tedy rádi čtete, tak budu ráda, když mi dáte hlas v MAMABLOG ROKU (hlasujte ZDE, stačí srolovat dolů a najít v seznamu Mama LIVE). Hlasuje se každý den a odměnou pro hlasující je každý den moc pěkná cena. Dnes supervtipné dětské ponožky Oddsocks Pen v sadě po šesti. Nemít nohu jak jachtu, tak je chci. 

No nic. Předem děkuji za hlasy, za podporu a za to, že se sem vracíte. 

________________________________________________________________________________