Mama-live
CO SE DĚLO ANEB NÁŠ TÝDEN XVIII.: VÍKEND S EJVI FREEDOM

Já si vždycky před psaním těchto článků řeknu, že vypíchnu jednu věc, která byla TOP, ať vás nezahlcuju. A pak se chci podělit s každým prdem :-D Ale teď jako vážně.

To tak jako víte, že to bude jeden z nej týdnů, když si hned v pondělí brečíte do telefonu s Katkou, protože se jí narodila holčička, na kterou se vy těšíte strašně moc! A pak si o dva dny později tu malou krásku chováte a voníte si k ní a zas jste pyšný, kam se dvě štírky, co se poznaly u bazénu na Mallorce, dostaly! Dvojnásobný mámy, ty vogo!!

Barborka byla na Moravě a chyběla mi děsně. Ona se měla tak, že se jí nechtělo domů :-D Vrátila se, aby stihla popřát svému milému Lukáškovi ke čtyřem rokům a oslavit to s ním. Hláška, že bychom měly ty dětský oslavy trochu promyslet, protože nám je krapet děti boří, mě dost pobavila :-D

A mě čekal boží víkend. Blogerský. Bloguji třetím rokem. A jsem maniak na školení, workshopy, toužím se zlepšovat, zdokonalovat. Jestli je to vidět, musíte posoudit vy :-D 

Takže jsme s mojí Veru Harnol (děkuji, že jsi mě popohnala a držela mi místo v lavici ♥) hlídaly termíny Workshopu (módního) blogování, který už několik let vede blogerka Ejvi. Pro mě legenda, vzor. Je pracovitá, sympatická, dělá perfektní fotky a je jí absolutně vlastní pokora. Možnost přiučit se něco od blogerky, která patří mezi tu starou poctivou gardu, která bloguje sedm let, která to prostě dělá skvěle... no tak na to asi není třeba říkat víc.

A Škola stylu. Já ty ženský miluju. A už vím, proč mi tak sedí Alenka, neboli paní šéfová. Protože jsme obě Céčka :) Dala nám osobnostní test, který měl zjistit, v jaké oblasti módy nebo umění nám bude nejlépe. Mohly jsme být A, B, C nebo D. 

"Tak Céčko je tu jediný a bylo mi to jasný, jen Katy vešla do dveří!" :-D To pak čekáte, co jsou ty céčkový  charakteristiky, lehce napjatě :-D No jsem Kritik. Buď mám blog psát nebo budu učit.  O všem chci vědět, všechno šíleně plánuju, jsem děsně organizovaná a na pořádek, ráda čtu a ráda vím, co čtou ostatní. Veru se na mě otočila a říká: "Až na ten pořádek je to přesný, viď?" :-D 

No a když mi Alenka jen tak by-the-way řekla, že článek o mých trapnostech a tajnostech je skvělej, tak jsem skoro omdlela.

Ale my jsme se fakt hodně učily, smály, povídaly, fotily a měly se skvěle. Na Ejvi obdivuju, že nedělá cavyky a svoje know how předává. Má to jako s módou - je podle ní rozhodně lepší, aby tu byly pěkný blog než ty hnusný. A lepší, když se někdo inspiruje (nebo klidně opičí) a je oblečený pěkně, než aby to byl samej kýč a nevkus. 

Probraly jsme všechno od platforem, na kterých blogovat, po základy dobrého blogu, přes spolupráce (Ejvi patří stejně jako hostující lektorka Domča mezi "elitky", tak byl prima i tenhle pohled) a pak jsme zkoušely fotit s Olympusem a aranžovaly flatlay fotky a fotily si i outfity.

Hele já nevím, ale já stokrát nafotím i třicet dětí pohromadě a donutím je koukat mým směrem a řvát sýýýýr a vypadat šťastně. Ale nafotit věci, víc věcí pohromadě, to je nad moje síly. 

Na outfitové focení jsem si půjčila klobouk Tonak a obávám se, že je to láska. Teď už jen vybrat správný tvar, barvu, velikost XXL a jdu do toho. Co vy, nosíte klobouky?

A protože jsem soutěživá, tak mám radost, že jsme s Veru vyhrály soutěž o outfitové focení - uznávám, že jsme byly ve výhodě, prostě se známe, u focení se smějeme, řekneme si, kterou foto-stranu máme lepší a nestydíme se před sebou. 

A pak byl pro mě doják, když mě Honza s dětmi nabrali po cestě z jejich víkendu. Barunka spala a vzbudila se až v garáži. Obvykle nemá pak zatažený pupík a následuje scéna. Rozespale otevřela oči, už krčila pusu a mračila obočí, že začne ječet...A pak jí došlo, že jsem u ní já, že ji hladím a říkám, jak mi strašně chyběla. Usmála se, vlezla mi do náruče a vrněla. A hned za ní hupsnul do té mé velké náruče i Jeník, který ze mě sice tak dojatý nebyl, ale přece nebude chybět u objímání :-D

Tak to by bylo :-D

 

PS: V právě probíhající anketě o nejzajímavější mama blog - tedy od mámy pro mámy - budu moc ráda, pokud se rozhodnete, že hlas a svůj čas věnujete právě mně. Stokrát jsem si řekla, že je to hra a není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, ale být v TOP 15 jako loni, by mi udělalo velkou radost. Předem děkuji! Jsem v kategorii Lifestyle ZDE