Mama-live
CO SE DĚLO ANEB NÁŠ TÝDEN XIX.: VÍKEND S HYBRIDEM

Ne, Honzovi nenarostla na nose bradavice a nevysloužil si novou přezdívku. Ne, nemáme zvrácený vkus na domácí mazlíčky. O víkendu jsme prostě rozšířili vozový park a k naší Kia Cee´d jsme přibrali hybrid Kia Niro a testovali. Ano, tyhle stránky mého blogerství drahé ženy si Honza velmi užívá.  

Ale postupně! Co tento týden stálo za článek? 

 

 

Středa, Lego je třeba. Lego nás pozvalo na hrací dopoledne a tak byla Barunka za školkou a šli jsme si hrát. Akce od Lega jsou vždycky úplně boží, milion stavebnic a zajímavé doplňkové aktivity.  Tentokrát jsme mohli vklouznout do světa dětí a zkusit si, jak se těm malým prďolům staví Lego. Dostali jsme rukavici se třemi prsty, brýle se speciální aplikací, která rozostřila vidění, a šlo se na to. Máte pocit, že jste požili :-D A v duchu se potomkovi omlouváte, že jste neměli pro jeho neohrabanost pochopení :-D 

 

 

Barunka se po milion letech viděla s Nelinkou od Lucinky (určitě mrkněte na její blog) a holky byly hned jedna ruka, nejvíc si vyhrály s princeznovskými stavebnicemi Lego Duplo. Je vidět, že holky jsou narozené kousek od sebe... Loučila jsem se s hostitelkami a děkovala, že jsme si to s nimi moc užili. A Nelinka se s rukama v bok postavila přede mě a výhružně se zeptala: "A se mnou sis to jako neužila, teto???" :-D Jak kdybych slyšela naši velitelku :-D

Honzík si tak prostě byl. Říkala jsem si, jestli ho to bude celé dopoledne bavit, ale hrál si s kostkami, všem okolo sebe svým jemným způsobem nakazoval, ať chytnou balonek a vypustí jej ke stropu, protože ho to hrozně bavilo, a polehával na polštářích. Dělal si to hezký :-D Brzy pro vás s Legem něco chystám :-D

 

 

O víkendu jsme kromě testování auta byli s rodinou, slavily se narozeniny mojí mamky a mojí tety. Mám tyhle rodinné sedánky ráda. A mám na vás otázku - co vy, vaše děti a zvířata? 

 

 

Takhle - my doma žádné zvíře nemáme a jsme rozhodnutí ani nemít. Moravští prarodiče mají pejska, se kterým Barunka vyrůstá, a poslední dva roky už je slečna vyšší než on, tak jsou parťáci, miluje ho a nebojí se ho. Naopak ho venčí a dává mu mlsky a tak. Honzík se zatím drží v zákrytu, sleduje přes terasu, má respekt a zároveň ho láká si pejska pohladit. Když si pejsek přijde Jeníka očuchat, tak mimi-pán mrká, snaží se vyrůst a hledá bezpečí v náruči.

 

 

K cizím psům se ani jeden nepouští a já bych to ani nedovolila, vždy to hlídám a pokud je ze strany dětí nebo psa zájem, tak nejdřív oťukávám pejskaře, jestli je to v pohodě a jestli psa hlídá a já pak koriguju děti. Nejvíc miluju hlášku: "Nebojte, on je hodný, nikdy nikoho nekousl, neboj se, pohlaď si ho." #vsechnojejednoupoprve

Na oslavě byl pes. Baru se nemohla dočkat, až přijede. Jen přijel, nehnula se od něj. Je to pes starší, pohodový, hodný a Barunka se k němu moc hezky chovala. Není hrr, je opatrná, tenhle pesan si o to vyloženě říkal, je to kliďas a mazel, takový ten, co odhodí veškerou hrdost a zábrany a vrní na zádech, špulí bříško :-D Honzík vyčkával, pejsek byl vyšší než on, tak si ho hodinku měřil, ale nakonec se osmělil a pohladil si ho. Mě ale zarazilo, že se jedna teta ptala, jestli má Jeník se psy nějaký ošklivý zážitek, proč se ho tak bojí. Strejda to řekl za mě: "Kdyby sem teď přišel dvoumetrový pes a chtěl si se mnou hrát, tak byste rychle viděli, co si o tom myslím." 

Naše děti nejsou střelci a nemají v sobě dravost. Zvířata milují a fascinují je, ale nehrnou se k nim na sílu. Jistá ostražitost je přece v pořádku nebo se pletu?

 

 

Když jsme před pár týdny viděli holčičku, která si v ZOO ve výběhu u malých kůzlátek na kozy skoro sedala, objímala je škrcením a byla na ně spíš zlá, tak mi těch zvířat bylo líto. Nejde přece jen o ty děti. Ale ne každé zvíře má chuť nechat se neohrabaně mazlit a tulit. 

 

A dostáváme se k tomu hybridovi. Kia Niro se jmenuje.

My jsme od léta hrdými majiteli Kia Cee´d, na podzim jsme testovali Sportage (ZDE) a teď Niro. Prostě to ozkoušíme všechno a bude :-D

Chci vám teda říct, že červená auta jsou sexy. Bez debat! Niro je auto přátelské k životnímu prostředí, což znamená, že díky kombinaci elektromotoru a běžného spalovacího má nízkou spotřebu a tím pádem nevypouští do vzduchu tolik špatností jako jiná auta.

 

 

Celkový dojem:

Je to auto, které umí překvapit. Na první pohled působí mohutně, ale zdání klame, není to žádný obr, ale dnes všemi výrobci populární "crossover" tedy po česku kočkopes. Prostě od každého trochu, SUV, rodinné auto a městské auto dohromady. Nejdřív se nám taky zdálo, že Niro je trochu línější auto, které nás nemá moc čím oslnit, protože to udělala Sportage. Omyl. Člověk si velmi rychle zvykne na její pohodové tempo a vlastně brzo zjistí, že není kam spěchat. A když je náhodou potřeba zrychlit, tak máte v záloze sportovní režim a s ním ostudu rozhodně neuděláte.

Pro koho je:

Pro lidi, kterým není lhostejné, na co jezdí a co to dělá se vzduchem, který dýcháme. A taky pro lidi, kteří si rádi hlídají spotřebu a jízdu si užívají v klidu a míru.

 

 

Naše dojmy a zážitky: 

Pražskou kolonou jsme jeli zadarmo. 

Na dálnici se aktivoval adaptabilní tempomat, který hlídal, zda nejsme moc blízko u auta před námi a brzdil za nás. 

Pomalejší a línější režim vhodný do města lze přepnout na svižnější, sportovnější. Musíte po nápovědě trochu řadit, ale to sportovcům neva. Takže ve finále jsme si i celkem fičeli.

Když položíte mobil nad "řadící" páku, začne se nabíjet a nepotřebuje žádný drát! 

 

 

Auto je vyšší, což jsem ocenila zejména u vkládání nebo vykládání dětí z autosedaček. A vzadu je víc místa než v našem Cee'du, dobře se mi zapínaly pásy podél sedaček. 

Kufr je menší, ale naprosto bez problému jsme se nabalili na mimopražský víkend a to včetně kočárku.

Na konci jízdy vám auto ukáže eko-strom, kde vidíte, jak ekologicky jste jeli. To je něco pro soutěživky, prostě chcete mít ten strom co největší, to dá rozum.

 

 

A chtěla bych se ještě připomenout se soutěží Mamablog roku, tedy nejoblíbenější blog. Jestli sem chodíte rádi a Mama LIVE je ten váš, tak budu ráda, když si najdete čas na hlas - hlasovat můžete ZDE. Každý den můžete vy hlasující vyhrát pěknou cenu. A každý den taky můžete poslat hlas. Předem vám děkuji! Hlasuje se do 1.6.2017. 

Vím, že je to trochu otravné, že se vám s tím stále připomínám, ale loni mě mrzelo, že jsem soutěž víc neřešila a moje soutěživost a hravost dostaly na frak :-D Chtěla bych, aby pro mě hlasovali ti, kdo mě opravdu rádi čtou, takže neposílám hromadné maily rodině, ale říkám to tady vám :-D

______________________________________________________________________________