Mama-live
TAK KDYŽ JE TEN DEN DĚTÍ, ALE JEN VÝJIMEČNĚ…

Když je Valentýn, děláme si extra romantiku, dostávám kytky a nebo slib, že na prvního máje to rozjedeme tak, že nám nebudou rozkvetlý třešně stačit.

 

 

Když je den matek, čekám, že se bude velebit do nebes některá z mých mateřských superschopností, jejíž výběr nechávám každoročně na zbytku rodiny. 

 

 

Když je den otců, dost často na to zapomenu a těsně před příchodem otce malých Osiček sedám do auta a fičím do Lidlu pro steaky a do vinotéky pro dva litry. 

 

 

A když je den dětí jako dnes? Chtělo by to něco výjimečného, něco co děti nezažívají každý den, že? Přemýšlela jsem nad tím a zjistila jsem, že nemám děti moc čím překvapit, děláme si to hezký často a rádi, není moc věcí, které jsou jen a pouze za odměnu. Mám ráda spiklenectví a dětem dopřávám a taky jim dost ustupuji :-D 

 

 

... lakuju Barunce nehty. A jednou jsem nehet nalakovala i Jeníkovi (to trochu divný je, uznávám). A když je Baru hodně hodná, já dobře naladěná, štír je v ascendentu vah a zrají třešně, tak jí šmrncnu pusu leskem. Tak jako sakra, je to moje holčička, little me. Nehlásím ji na Miss Nevada :-D

... stalo se pravidlem, že nám starší malá Osička hnízdí v pelechu. Plány byly, že naše postel je naše a děti mají svoje kutlochy. A pak se stalo, že udeřil Barči druhý rok a vše bylo jinak. Teď jsme vlastně rádi, když usne ve svém pelechu a k nám se přesune až později. Takže spaní u rodičů jako výjimečná událost? Kde ty předloňské sněhy jsou... Jeník zatím o ložnici nestojí, ale víte co...nebyly mu ještě dva :-D

... jsme nevýchovně benevolentní, co se týče slovníku dětí, tedy dítěte. Jestli Honzík někdy řekl "ba" lehce přisprostle, přešli jsme to taky. Naše dítě řeklo "blbá"? Odkud to má? Ze školky, stoprocentně. ... Tak tahle konverzace u nás nikdy neproběhne. Slovíčka tohoto typu se učí naše děti (bohužel) pěkně doma, nejčastěji tedy v autě. A nebo když mi spadne borůvkový jogurt a rozpráskne se po kuchyni. Sorry jako, ale mně by prdla žilka. A když mi do silnice vleze madam, já brzdím, až tašky lítají, a zezadu se ozve "baba blbá", tak se musím smát, nemůžu hubovat :-D

... naše děti jí u pohádky. Nevýchovné, vím. Kdyby byl Honzík náš prvorozený, měla bych v souvislosti s pohádkami dost pochybnosti. Prý to má vliv na mluvení. Jenže první se narodila Barborka. Neznáme ukecanejší dítě, než je naše Baru. A ta pohádky sjíždí od mala. Honzík moc nemluví. Ale to, že jsem pustila nesprávný díl Máši a medvěda dá najevo jasně a stručně! 

 

 

... sushi k večeři a černé olivy ke svačině? Nene, nebojte, nejvíc u nás frčí dětské klasiky a to suché těstoviny s parmezánem a rohlík se šunkou, ale občas má Baru gurmánskou chvilku. A na sto honů pozná, když si nějakou dobrotu dám na tajňačku. Leží v posteli, usíná, mám tedy příležitost a hodlám ji využít...slupnu plátek prosciutta... mamííííí, pusinkůůů... a do pytle, co teď, no nic risknu to... dýchni na mě! Tys měla slanou šunku!

... tutu sukýnka, bílé triko nebo ... na hřiště? Takže prosím vás, kdyby měl někdo zájem asi o desatery nenošené tepláky ve velikosti 110/116 naší madam, jsou k dispozici. Pro ni jsou tepláky něco jako pro mě mrkvové manšestráky, ostuda a trapas. Do školky v sukni, na hřiště v šatech, není to pro ni omezení, nebere to jako parádu, ale jako uniformu. A pozor, sukně se musí řádně točit. Jestliže se netočí, musí mít na sobě Elsu. Pravidla jsou daná a jasná. 

... mamííííí, můžu časopis? S Barbie? Je tam foťák/klíče od auta/VIP vstupenka do backstage na Barbie koncert/placka tedy "brož"... to chceš, to potřebuješ, bez toho z Billy neodejdeš. Máme doma desítky krásných knížek od Svojtky, knížky, které byly zmíněny na každém správném blogu, které vyhrály ceny Mattoni/Fanty/Nestea? Ano! Ale ve frontě u pokladny mají tyhle přiblblý lákadla a já když mám zvolit mezi stupidním měsíčníkem plným kýče, lentilkami nebo kinder vejcem a scénou unaveného mláděte, které působí antikoncepčně na široké okolí... Pak prosím dvakrát Barbie magazín :-D

... Honzík je ve věku, kdy by měl být imrvére šikanován nočníkem, měl by všude dělat louže a přitom ... teď se držte ... Honzík má plínu a na nočníku kolikrát trůní i deset minut a bez výsledku. Škandál :-D Tohle je chvíle, kdy nastupují babičky :-D "Adámek už je přes den bez plínky. Honzíku, pojď půjdeme na nočníček. Kolegyně syn má 15 měsíců a už je komplet bez plen, Honzíku ukaž dráčkovi, jak čůráš. " ... mají vaše babičky nočníkovou obsesi? :-D Mami, promiň, ty víš, že to myslím ze srandy :-D Honzík drobné úspěchy zaznamenal a já prostě nepojedu přes sílu. On si řekne. A mami? V létě je to tvoje, klidně mi vytři zrak :-D Dnes už se mu to dvakrát povedlo, je to pašák!

... nejsme vždycky důslední, co se týče docházky do ústavu. Baru, chce se ti do školky? Že bys jako nešla? A že bysme se dívali na pohádky, udělali si doma piknik a na oběd si objednali pizzu? Když je ten den dětí... Mami, den dětí je v červnu, dneska je březen. Aha, no vidíš. Tak jakou tu pizzu? :-D Většinu dní Baru chodí do školky, většinu dní ji vyzvedávám "pospa", ale sem tam si to prostě uděláme hezký, společný... no, konec lží a přehánění, po dvou hodinách samozřejmě mlátím hlavou do zdi a děti mi po té hlavě lezou. Jsem velmi zvědavá na léto, kdy Barunka bude nejspíš totálně za školkou - tipuju, že v České republice stoupne rapidně spotřeba vína bílého na osobu!

 

 

Podpoříte mě? Dějí se u vás podobné nebo stejné výchovné kolapsy? A taky to neřešíte? :-D 

PS: Včera předvedla Barborka takovou etudu při ukládání, že ze mě padaly hlášky jako "rozluč se s hračkami, zítra je všechny odvezu dětem, které nezlobí" nebo "ani nezkoušej v noci vkročit do ložnice, vynesu tě v zubech" a jedna, u které jsem sama sebe skoro rozesmála "já už ani nevím, čím ti vyhrožovat, počkej ráno, to uvidíš". Trochu jsem si tím podkopala půdu pro slavení dne dětí, ale nějak to už zaonačím :-D

Jak jste dnešní den prožili vy? Dostaly děti dárek, zážitek, dobrotu? Chystáte se na nějakou akci pro děti? 

Za fotky malých Osiček děkuji naší Lucince Sasínkové ♥ A s mou vizáží si pohrála moje milovaná Dita Genin

 

 

A dnes naposledy máte možnost podpořit svoji oblíbenou mamablogerku a poslat jí svůj hlas v Mamablogu roku - já budu samozřejmě strašně ráda, když jej pošlete směrem k Mama LIVE. Ano, jsem hravá a soutěživá a tuhle dětskou nebo dětinskou Katušku neumím a nechci potlačovat, je to část mně :-D

Stejně jako každý den máte šanci vyhrát jednu z pěkných cen i vy hlasující a dnes je to grandfinálově megalomanské! Můžete vyhrát houpací prkno od Utukutu, mixér od Philipsu nebo třeba elektrokočárek Happygo. Organizátorka Míša by ráda trhla rekord - je to moc hodná a šikovná holka, tak jí tu radost uděláme, ne? :-D

Držím nám palce a děkuju všem, kdo jste si čas našli a hlas poslali, vážím si toho moc! Jak moc? No, až do Japonska :-D

_____________________________________________________________________________