Mama-live
NAŠE HRAVÉ RITUÁLY

Poslední dny nechodí Baru do školky a užíváme si společně všichni tři i s mimi-pánem. Jak jsem z toho měla hrůzu, tak je to pohoda, děti si hodně hrají spolu, našli jsme si režim a je nám dobře. 

A máme svoje rituály, které jsem založila na dětských hrách. Funguje to. 

My jsme hodně hravá rodina a dospěláckých deskových a karetních her máme doma desítky. Jsem ráda, že rozšiřujeme sbírku i těch dětských. 

Tři hry, které se staly pro nás takovým skoro každodenním rituálem, vám chci představit blíž. Jedna je k rituálu usínacímu, jedna je akční a je to pro větší děti a jedna je puzzle trochu jinak na zpestření koupele.

 

Ukládáme ke spánku papírovou holčičku, ale nejdřív spousta pusinek a mazlení. HURÁ DO POSTÝLKY.

Tváří se jako andílek, ale v DOBBLE mě nemilosrdně drtí a podvádí jak starej poker facista!

Do vody naházíme sopku do koupele a na stěně vany si vyprávíme příběhy zvířátek z farmy. BATH STORIES - ONCE UPON A FARM

 

1. USÍNACÍ HRA OD DJECO

Na Mini festivalu jsem se zastavila u stánku Chytrá opička a prohlížela si novinky od Djeco. Zaujala mě Usínací hra Hurá do postýlky. Říkala jsem si, že to asi nebude pro nás, protože Baru už je na to velká a Honzík zase malý, ale pletla jsem se. 

Základní princip je, že vy splníte úkoly a dítě pak jde spinkat. Hodně to zjednodušuju... 

 

 

Cílem hry pro dítě je nasbírat co nejvíce karet se symboly polibků, písniček, pošimrání aj. ještě před tím, než si vytáhne karty „prostěradlo“, „polštář“ a „přikrývka“, kterými uloží papírovou figurku. 

Cílem hry pro dospělého je přimět dítě, aby po skončení hry šlo v dobré náladě a bez řečí spát, a strávit s dítětem před spaním hezký společný čas plný mazlení.

 

 

Na kartičkách jsou tedy "úkoly" jako hodně pusinek, mazlení, lechtání, zpívání... Pak je tu postavička holčičky a chlapečka a k ní peřinka, polštářek, prostěradlo. Dítě si losuje kartičky, chystá vám kupičku úkolů, ale když vylosuje peřinku, přikryje holčičku a když je holčička komplet nachystaná na spaní, vy jdete splnit úkoly... Po nich pusinku a jde se do hajan. 

 

 

My to tak s Baru děláme po obědě. To je totiž spánek, který ji moc neba, ale tohle mazlení a chichotání se jí líbí a pomůže jí uklidnit se a na spinkání nachystat. Já si myslím, že minimálně občas by i velká holka jako Baru spát po O měla, tak nám tahle hra pomáhá.

 

 

 

2. DOBBLE KIDS

Barunka se po obědě budí dřív než Jeník, tak toho využíváme a hrajeme Dobble pro děti. Bez Jeníka je to rozumná hra dvou chytrých lidí :-D S ním by to byl souboj o kartičky a trénink v boxu. 

 

 

Znáte? My nejdřív poznali dospěláckou variantu a byla jsem pak nadšená, že existuje i ta dětská. 

Jsou různé varianty hraní, ale my hrajeme tu jednoduchou a to, že kdo najde na kartě na zemi zvíře, které je i na jeho kartě, ten uspěl. Je to hustý, člověk na to kolikrát brejlí a vzteká se, že tam dvojice není. Je tam vždycky :-D 

Baru to baví, je soutěživá, trénuje postřeh, někdy se o zvířátkách bavíme a někdy se zhádáme, protože ona podvádí a já jsem čistá duše :-D 

Kartičky jsou menší, aby se dětem dobře držely, ilustrace se opravdu povedly a je to taková ta akční hra, u které se prostě všichni dobře baví. 

 

 

3. POHÁDKY DO VANY 

Z Kidtownu máme tohle super pěnové puzzle do vany. Bath Stories - farma. Nádherně ilustrované skládačky pro děti do vany. Skvěle rozvíjí fantazii k vytvoření nekonečného příběhu při koupání. Lepí na okraje vany a nebo dlaždice.

 

 

A děti chtějí zase být ve vodě o další minuty déle. Moc hezky udělaná hra, kdy máte jednotlivé pěnové kousky zvířátek v plastové vaničce, kterou přichytíte na vanu a pak si děti na stěny vany skládají. Jeník zatím na skládání není, ale jsou tam i kousky, kde je zvířátko celé, a to mu bohatě stačí, dělá zvuky, ukazuje mi je a pak nenápadně kazí výstavku Barunce :-D 

 

 

Ráda je pozoruju, jak spolu existují, vymejšlí bejkárny, hihotají se, posílají mě pryč a já pak najdu koupelnu plnou vody. 

 

 

Tak takhle my si tu žijeme, hrajeme a máme se fajn. Teď plánuju na léto dokoupit další hry - něco k moři, něco do auta, něco pro rozvoj a něco taky prostě pro legraci. 

Jaké hry se ujaly u vás doma?