Mama-live
LETNÍ KOSMETICKÉ OKÉNKO

Jak se oteplí, začínám šílet s hubnutím a potřebou vytunit odhalenou kůži. Dostalo se mi teď pod ruce (a pod nohy a tak...) pár fajn kosmetických produktů, které mě oslovily a které nikoho nezruinují finančně, takže jsem si řekla, že vám je ukážu.

Ráda si dopřeji a koupím i dražší kosmetiku, ale když se ukáže, že to nestálo za to, jsem na sebe naštvaná. Mám raději tu cenově dostupnou, u které mám pak dvojnásobnou radost, když funguje.

 

Třeba taky řešíte celulitidu, suchou kůži na nohách, pleť, make-up... :-D 

 

VYHRÁT BOJ S CELULITIDOU? JDE TO! 

Můj muž tvrdí, že ji nemám. Já mu za to kupuji steaky. Mám ji a hnusnou. Na stehnech hlavně. Jsou zrcadla, která ji díky dobrému světlu maskují, jsou ale i taková, která ji odhalí v plné parádě a já letím do drogerie pro krémy a cestou dělám dřepy. 

Je to něco přes měsíc, kdy jsem si řekla, že srpnové moře je dobrý důvod zkusit se pomerančů zbavit a kůži vyhladit. 

Koupila jsem si v drogeri gelový krém od Balea (ano, byla to dm drogerie, Balea je jejich privátka) Bodyfit Cellulite Gel-Creme, kterým stehna poctivě masíruji skoro každý večer. Do toho jsem přidala ty zmíněné dřepy a výpady, stovku jich denně udělám. A v posledních týdnech už jsem to vzala opravdu vážně a běhám. 

Nezbavila jsem se zatím celulitidy tak, že bych řekla "wow hladká stehna", ale je to objektivně lepší. Krém se nelepí, příjemně voní, nestojí majlant a já mám radost, že pro sebe něco dělám. Ještě taky samozřejmě hodně piju a snažím se tolik nesolit, ale to asi děláme všechny, že? 

 

 

VOŇAVÉ ODLIČOVÁNÍ

Z redakce Žena-in jsem dostala k otestování produkty na odlíčení vyvinuté speciálně pro Tesco - PRO formula. Je to micelární voda, pleťové tonikum a odličovací ubrousky. Všechny ve verzi pro citlivou pokožku. 

Všechny tři produkty nádherně voní a zároveň je po nich pokožka příjemně hladká. 

Micelární voda obsahuje arginin, který hydratuje pokožku a stimuluje tvorbu kolagenu - ten bych měla jíst po lžících!

Pleťová voda díky svému složení hydratuje a pokožku zklidňuje. 

Odličovací ubrousky 3v1 jsem dala do kufru a cestují se mnou na chalupu, pojedou na fesťák, prostě kamkoli, kde není prostor pro větší butelky odličovadel. A byla jsem mile překvapená, že odličují dobře, nemusím oči dřít, abych smyla řasenku apod. 

 

 

OMBRÉ NA RTY

Značku dekorativní kosmetiky Catrice asi nemusím představovat. Je to běžně dostupná kosmetika, která mi je sympatická hlavně barevnou škálou a já si tak vždycky v drogerii koupím pět rtěnek a těším se, která se stane tou mojí top. Byla jsem pozvaná na event pořádaný touto značkou, ale musela jsem odmítnout a tak mi jako útěcha přišel domů opravdu skvělý balíček s produkty této značky. Už jsem jich pár vyzkoušela a některé zmíním příště, ale zamilovala jsem si tuhle rtěnku s názvem Please tell Rosy (050). Styl ombré, jsou tam dvě barvy, které se nanesením na rty propojí a vytvoří nádherný letní odstín. Rtěnka se skvěle nanáší, je tak akorát matná, ale nevysušuje. A já mám svoji letní kámošku.

 

 

DOMÁCÍ PEDIKÚRA

O tom, že bojuji se suchou kůží na chodidlech a mám občas rozpraskané paty, jsem vám psala. Pořád o tom mluvím, ale na kvalitní pedikúru jsem si čas neudělala. Tak mi přišel vhod balíček od Lirene s exfoliační maskou na nohy v ponožkách

Hned jsem se na to vrhla. Otevřete balíček a v něm jsou dvě igelitové ponožky s tekutinou, tedy maskou, uvnitř. Nazujete, na hodinku necháte působit a hotovo, smyjete. Na první pohled nevidíte žádnou velkou změnu. Nohy vám voní a jsou celkem hladké, druhý den jsou jako předtím. Ale pozor!!! Maska má sedmidenní efekt! Po týdnu se mi začaly nožky loupat a začala se na povrch klubat hladká kůže. Exfoliační maska v ponožkách odstraňuje odumřelé buňky bez jakéhokoliv mechanického tření díky obsahu 2,5% urey a peelingových kyselin.

Podporuji efekt tím, že nohy mažu třeba Indulonou nebo krémem na nohy od Balea (bacha, ráno jsem si málem rozbila pusu, jak mi to klouzalo :-D), případně vazelínou Infadolan a musím říct, že jsem až takový efekt nečekala. 

Koupíte v dm drogerii a brzy na Kupkosmetiku.cz.

 

 

 

Tak to jsou moje tipečky. Teď jdu hledat něco na vrásky pod očima a na řídké a krátké řasy.