Mama-live
SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ PLENKY NA SVĚTĚ

"A mami, tahle teta je taky mamablogerka?"

"Ano, Barunko, tahle teta je taky mamablogerka a jmenuje se jako ty!"

 

 

Bára, mamablogerka píšící blog Mamapocket. Jedna z těch kolegyněk, kterou mám strašně ráda, kterou si troufám označit za kamarádku. Pamatujete článek o tom (TADY), jak se my holky píšící blogy často nemůžeme lišit víc a přesto se rády vídáme, respektujeme se a uznáváme? Tak Bára je přesně ten případ. Je chytrá a vtipná, to je pro mě strašně důležité. Je usměvavá, milá a láskyplná. Je uvědomělá, což já nejsem a ona mi to (nechtíc) připomíná :-D Dokázala třeba neuvěřitelnou věc - rok si nekupovala nové oblečení. Aby dokázala, že kupujeme blbosti, které pak nenosíme, že člověk vystačí s málem a je dobré nad nákupy přemýšlet.

Prostě jí není jedno, co nosí, co nosí její děti, vnímá, jak někdy až zhovadile funguje módní průmysl. Zajímá se. 

A Bára není jen hlavou a srdcem blogu Mamapocket, ale ona se vrhla na vlastní módní řadu. A to tu nejoriginálnější, dětem nejbližší. 

Je mámou plenek Mamapocket. Těch nejkrásnějších plenek, co jste viděli! To vám garantuju. 

 

 

Když jsem plenky fotila na chalupě, Barunka mě přes okno pozorovala a pak si je vyžádala a se zalíbením prohlížela. Jsou prostě dokonalé. 

A mě potěšilo a strašně si vážím toho, že mi několik plenek věnovala a já jimi udělám radost vám. Nějak si ale myslím, že já i vy chceme znát celou story, celý příběh.

Jak k tomu vlastně došlo, že tahle okatá hnědovláska, která nikdy nechodí pozdě, čte, má ráda dobré kafe a přírodu, která se nadchla se do focení a má hlas, co se hrozně pěkně poslouchá, začala navrhovat látkové plenky. 

 

 

 

Baru, můžu pár otázek?

Ahoj Katko, můžeš :-D Vážně se budu snažit, vymyslet nějaké zajímavé odpovědi, aby se na mě neprovalila moje nejhorší vlastnost, kterou je to, že jsem nudná. Fakt, často nudím i sama sebe. Pozn. Mama LIVE: Kecá! Je s ní sranda, umí být ironická, umí si udělat srandu ze sebe a ze svých dětí a to se vždycky nevidí! 


Kdo je MamaPocket?

Především máma dvou dětí. Sama víš, že je nemožný dát tuhle roli na jiné než první místo. Asi proto, že zabírá největší prostor v mém srdci, ale i časově. Snažím se, aby byla rodina (no, manžel promine, ale hlavně děti) na prvním místě. Nevím, jestli je to tak správné, ale já to mám nastaveno takto a neumím jinak. Jsem “doma“ s dětmi šťastná, pořád se od nich něco učím. Taky se mi líbí, jak jsou odrazem našich chyb a jak krásně nám dají zpětnou vazbu na to, co bychom sami v sobě měli vyřešit. Pozn. Mama LIVE: Co mi chtějí mé děti naznačit tím, že jsou vzteklé a ukňučené?


Co tě baví a zajímá?
Miluju nasávání. Informací. (Pozn. Mama LIVE: Už jsem se radovala, že má Baru taky jako hlavního koníčka večerní pití vína :-D) Bála jsem se, abych na mateřské neztratila kontakt se světem, s kamarádkami, abych prostě neřešila jen plíny a mlíko (Pozn. Mama LIVE: Tak začala plíny navrhovat a prodávat :-D), tak jsem začala ještě víc číst a později z toho přirozeně vyplynulo, že jsem začala psát blog. Vlastně ve stejné době jako ty. Ze začátku jsem se za to trochu styděla, ale nakonec to byla ta nejlepší věc, kterou jsem mohla udělat. Naučilo mě to tolik věcí. Například postavit se sama za sebe, umět lépe rozvrhnout čas, umět říct ne… A také jsem získala větší přehled o dětském zboží, které se u nás prodává. Hledala jsem ty nejlepší věci pro naše děti a nechtěla slevit z nároků na původ, kvalitu a design a často nenacházela. Časem tak ve mně uzrálo přesvědčení, že bych to mohla zkusit sama. Ale od téhle myšlenky k první MamaPocket plence uplynul více než rok.

 


Na začátku jsem si řekla, že trvám na tom, aby byly plenky kompletně vyráběny v České republice a víš, že to byl i největší kámen úrazu? Od začátku jsem narážela na to, že vyrobit vše někde v Asii, bylo by to rychlejší, lacinejší… jenže já si vážně myslím, že je ta správnější cesta vyrábět tady u nás, kde máme velkou textilní historii, je to ekonomičtější a ekologičtější a přes drobné překážky jsem rozhodnutá z téhle cesty nesejít.

Taky mi trvalo najít toho prvního designéra, který přenese na papír moje nápady. A to nadšení, když jsem otevřela první balík svých produktů si pamatuji jako dnes. Nebyla to jednoduchá cesta, ale teď jsou moje plínky výrobek, na který jsem neskonale pyšná. Vím totiž, že si zákazníci kupují nejen něco, co je krásné (no pardon, ale nejsou snad?! - pozn. Mama LIVE: Jsou! A já tě nesnáším, protože jsi s nima začala pozdě a moje děti to prošvihly:-D), ale je to také kvalitní.


A proč jsem se vlastně rozhodla konkrétně pro plenky? Víš, že my maminky nakupujeme často dětem kvanta nesmyslů, co nepotřebují, použijeme to jednou… ale taková plenka, to každá maminka používá denně.

Ptala ses, kdo jsou moje zákaznice. Ty první byly samozřejmě moje kamarádky a rodina. Mám štěstí, že je kolem mě tolik miminek! První produkty jsem prodala díky blogu, který už měl nějakou čtenářskou základnu a při čekání na první ohlasy jsem byla pěkně nervózní. Maminky mě v tom ale nenechaly. Reakce na uvedení plenek byly moc hezké, mám štěstí, protože mi zákaznice často posílají fotky s miminky a píší, jak se plenky líbí, je to pro mě ta největší odměna.

 

 


Ale abych jen nechválila. Podnikat s mojí anarchistickou povahou je někdy pěkná fuška. Mám období, kdy jsem do toho naprosto zapálená, žehlím, fotím, denně odesílám objednávky, aby dorazily co nejdříve. A pak mě přepadne jakýsi útlum a všechno mi neskutečně trvá. To na sobě vážně nemám ráda. (Pozn. Mama LIVE: Bože, tomu se říká anarchismus? A dá se to léčit? Já na to trpím! A jsem ráda, že v tom nejsem sama! Někdy bych publikovala tři články denně a někdy mám rucené zkroucené za zády a zevluju a flinkám se jak zlatá mládež :-D)

Taky se samozřejmě občas stane, že po nějakém přívalu objednávek následuje slabší období a to si pak říkám, zda to všechno má smysl, že bych ten čas měla investovat někam jinam. Prostě jako všude, není to ani u mě jen růžové. Ale ať to s mým plenkovým businessem dopadne jakkoli, jsem na sebe pyšná, že jsem z téhle své komfortní zóny vystoupila a šla s kůží na trh.

 

 

A já jsem na tebe taky pyšná!

A pro dvě z vás tu mám po dvou krásných plenkých, které jsou prostě dokonalé! Do výbavy pro vaše miminko, jako dárek pro kamarádku v očekávání...však vy si poradíte.

Bára mi je předala s tím, že jsou možná trochu víc holčičí, ale já si to nemyslím. Nápis Láska? Podzimní meďochové? Zajda ušák? Nene, hodí se k mimi-holkám i mimi-klukům, mně můžete věřit!

 

Podmínky soutěže: 

1. Sledujte Mama LIVE na FB.

2. Sledujte MamaPocket na FB

3. Napište mi pod článek nebo FB post, pro koho byste plenky rády vyhrály.

4. Sdílením FB postu nebo/a označením kamarádky, kterou by mohla soutěž zajímat si zdvojnásobíte/ztrojnásobíte šanci na výhru. 

5. Soutěž končí za týden v neděli 29.října a následně pak vylosuji dvě z vás a těm pošlu balíček dvou krásných plenek. 

 

Držím palce!