Mama-live
JAK SE STÁT MILIONOVÝM RODIČEM? + SOUTĚŽ

Kdo je milionový rodič? Tak to si pojďme říct narovinu, že to jsme všichni. My všichni, kteří se snažíme tuhle "práci" dělat, jak nejlíp umíme. Pro naše milionové děti jsme ti milionoví právě my. 

Ale milionový rodič je i ten, co se snaží nějaký ten milion vydělat. Má nápad a myslí si, že by byla škoda ho nerealizovat a nezkusit díky tomu vydělat nějaký ten melounek. Prostě rodič, který se rozhodl, že sebere všechen svůj talent, schopnosti, čas, odvahu a často i úspory a pustí se do vlastního podnikání. 

 

Jak to má Katy, Mama LIVE?

Strašně bych chtěla mít něco vlastního kromě dětí a blogu. Knížku. Know-how. Sloupek v časopise. Na podnikání se úplně necítím, jsem stresátor a posera, zároveň mi asi trochu vyhovuje mít šéfa a taky jsem trochu líná a mám ráda čas, kdy vlastně nic nemusím (což se s vlastním byznysem ne vždy slučuje). Ale strašně, fakt strašně fandím hlavně všem maminkám, které na mateřské koukaly kolem sebe, našly díru na trhu a zaplnily ji, nebály se a začaly na vlastní triko podnikat. Padají často na hubu, spí tři hodiny denně, ale zvládají děti, muže, být krásné, vědět všechno o všem a ještě mít třeba vlastní značku oblečení. Bohyně!

 

A i pro takové rodiče sepsala Ivana Tremlová svoji publikaci Milionový rodič. Letité zkušenosti ze všech možných i nemožných pracovních příležitostí hodila na papír a podělila se o své know how. Jak na to? 

Já bych vám ji i Milionového rodiče moc ráda představila a zároveň mám pro tři z vás Milinového rodiče, takže až dočtete rozhovor s touto zajímavou a inspirativní dámou, nezapomeňte si zasoutěžit. 

V knize se dozvíte, jak definovat a plnit podnikatelské cíle, jak založit fungující doménu a dobrý e-shop, jaké weby můžou pomoci a poradit, co je to affiliate marketing. Je tam toho mraky!

 

Jak jste na tom vy? Láká vás vlastní podnikání?

 

 

Ivi, vítám tě u Mama LIVE, i když tu vlastně nejsi poprvé, už jsem zde představovala tvoji kuchařku pro děti. Ty jsi vážně renesanční žena! 

 

Kdo je Ivana Tremlová?
Jsem především šťastnou maminkou čtrnáctileté Denisky a malého Matyase, kterému bylo diagnostikováno ADHD středně těžké postižení. I když jsem s dětmi sama, a je to někdy opravdu těžké, tak právě díky dětem dostávám neskutečný impuls do života a pak dokáži vytvářet a konat i nemožné :-D 


Co tě baví, živí, kde a s kým jsi šťastná?
Jsem ráda obklopena lidmi, inspiruji se motivačními knihami a ráda se kouknu i na akční film. Miluji barvy, proto se v poslední době mimo jiné věnuji tvorbě grafiky, letáků či fotografií. Mojí současnou hlavní činností je práce pro menší realitní kancelář v mém rodném Mělníku, kam docházím na dopoledne, tedy v době, kdy má syn ve školce asistenta. Pak Matyas doma spinká a já usedám k nejlepšímu příteli - notebooku - a tvořím, píšu, vytvářím.


Kde jsem šťastná? Kdekoli a kdykoli, pokud jsou tam šťastné i mé děti. Ve společnosti pozitivních lidí, miluji dny, kdy se mohu jen tak posadit u vody, nebo projít lesem a načerpat novou energii. Jsem neskutečně šťastná, když vidím, že to, co tvořím a píšu, pomáhá druhým. To se ani nedá popsat slovy. 

A v poslední době jsem se naučila, že není důležité být za každou cenu s někým, vedle někoho, abych byla šťastná. Musím být především šťastná sama za sebe, za to co mám a co se mi do života dostává. 

 

 

 

Jakých projektů a knížek jsi autorkou, anebo spoluautorkou?
Jsem autorkou nejen knižních publikací, ale i charitativních projektů – spravuji FB stránku „Dvacka pro chlupáče“, kde formou vydražení nepotřebných věcí pomáháme pejskům v útulcích pod správou nadačního fondu Pes v Nouzi. 

Když se Maty narodil a začala doba příkrmů, věděla jsem dopředu, že budu chtít svému synovi vařit. Začala jsem shromažďovat recepty, a jelikož jsem i ráda fotila, spojila jsem to. A nakonec vznikla úspěšná Kuchařka pro nejmenší.

Postupem času se na mě obracelo více a více lidí, kteří chtěli nějak pomoci. Ptali se na mé zkušenosti v oblasti prodeje, online businessu, obchodu a marketingu. Kontaktovalo mě mnoho začínajících i stávajících podnikatelů, abych jim pomohla realizovat jejich podnikatelské vize, rozjet e-shopy a celkově poradit s on-line světem včetně propagace. Začala jsem tedy sepisovat, jak pomocí online světa začít podnikat bez velkých financí v kapse. Vše, co jsem se naučila, co jsem se dozvěděla a na vlastní kůži zkusila, jsem vložila do jedné malé kapesní knihy (pracovního sešitu+diáře) tak, aby poradila a pomohla všem. Takto vznikla kniha „Milionový rodič“.


Je to psané i pro maminky, které jsou šikovné, tvořivé a mají nápady, ale nevěří si a v on-line světě se tolik neorientují. Já sama jsem nejdřív nevěděla nic o psaní, vydávání a distribuci knih. Stačí si uvědomit, že v životě všechno jde, když se chce!

Navíc nyní zvažuji pro velký zájem, začít s veřejnými workshopy, jak krok za krokem na to. Ráda bych začala někdy ke konci roky či počátkem nového roku s prvními termíny. Více o mě nebo mé práci najdete také na www.ivana-tremlova.cz

 

Pro koho je kniha určená, kdo by ji měl mít zcela jistě doma?
Kniha „Milionový rodič“ je knihou pracovní a je vhodná pro každého, kdo by rád realizoval své nápady nebo myšlenky, ať už jsou jakkoli bláznivé. Kdo nic nezkusí, nic nezíská!

Naopak, vždycky můžete jen a jen získat, ať už nové zkušenosti, nebo nové nápady. Třeba si vybudujete svůj vlastní přivýdělek k rodičovské. 

 

 


Jak bys popsala „milionového rodiče“, známe ho?
Dlouho jsem nad názvem knihy přemýšlela. Sama jsem maminka a podnikatelka zároveň, „Milionový rodič“ se mi jevil jako ten pravý! Spojuje rodinu i finance. Podle mě je v každé mamince i tatínkovi. Každý rodič si za svou starostlivost, podporu a lásku k dětem zaslouží toto oslovení.

Já jsem šťastná, když dělám práci, co mě baví a zajistí, pak je šťastná i moje rodina, hlavně děti.

Chtěla jsem jít svou vlastní cestou. Začala jsem se tedy vzdělávat. Chtěla jsem naspat knihu - šla jsem, naučila se, co bylo potřeba, a vydala jí. Chtěla jsem mít vlastní e-shop - opět jsem se učila, jak vytvořit prodejní web a realizovala ho. Potřebovala jsem propagovat kuchařku pro nejmenší, tak jsem hledala cesty.

 
Jděte a hledejte i Vy svou cestu! A Milionový rodič vám v tom může pomoci. Ukáže Vám cestu! 

 

Co bys ráda, aby se lidem s pomocí „Milionového rodiče“ podařilo?
Největším darem pro mě je, když pracovní kniha, bude motivovat a provázet tisíce lidí, kteří se teprve hledají. Aby jim pomohla zorientovat se v online světě a podnikání.

Kniha nasměruje i ty, co již podnikají, ale mají tzv. STOPstav. Věřím, že i tito lidé najdou v knize novou energii a nové nápady na svůj restart.

Mnohým se líbí to, že kniha je vydaná v takové velikosti, aby ji mohli mít stále při sobě, ať v kabelce či příruční tašce. Prostě je takovým malým osobním rádcem do kapsy.


Máš již osobní zkušenosti a reference od svých čtenářů?
Mnoho a jsem za to moc ráda. Má kniha byla testována na portále Ženy s.r.o, kde mám mnoho kladných referencí. Volají mi lidé, kteří si mou knihu koupili a potřebuji tzv. popostrčit ke svému startu bez obav. Spoustu skvělých informací může každý čerpat i na FB stránce „Milionový rodič a zodpovědný podnikavý rodič“, kde se zobrazují veškeré zajímavé informace ze světa online a dění ohledně mé knihy.

Ke knize vznikl i velmi zajímavý e-book „Zodpovědný podnikavý rodič“, který je ke stažení na webu a je vypracovaný mou kamarádkou, blogerkou a právničkou, Alenkou Chramostovou. Jako maminka právnička vložila do e-booku veškeré zákonné informace k založení podnikaní a povinností podnikatelů. E-book navíc obsahuje i skvělé informace, kde a jak se dá na úřadech žádat o různé bonusy a úlevy, jakožto podnikající rodič.

www.milionovyrodic.cz

 

 

Já moc Ivaně děkuji za rozhovor a teď slíbená soutěž o tři výtisky Milionového rodiče

 

 

Soutěž potrvá do neděle 12.listopadu a v pondělí pak vyhlásím tři výherce. Podmínky jsou jednoduché.  

1. Buďte fanouškem Mama LIVE na FB

2. Napište mi, v čem jste jako rodiče milionoví :-D

3. Sdílením (veřejným) si zdvojnásobíte šanci na výhru. 

 

Držím vám palce a zdravím všechny budoucí milionáře :-D