Mama-live
BARBORKA SLAVÍ 5.NAROZENINY A NADĚLUJE!

Dnes je to pět let, co na svět vykoukla naše Baru. Miluju vyprávět, jak to moje pšiknutí a její vylodění probíhalo, ale vy kdo mě máte moc z ruky na pokec u kávičky, si to připomeňte tady :-D Jinak to tedy bylo asi poprvé a naposledy, kdy ke mně byla milosrdná :-D

 

 

Malá B, kudrnatá a drzá holka, která už nemá jeden mléčný zub, je to slečna s velkým srdcem, proříznutou pusou, s obrovskou sociální inteligencí a se schopností přejít ze smíchu v slzy během dvou pikosekund. 

 

 

Chtěla bych říct, že jede první pubertální vlnu, ale tahle madam je celá máma, tudíž je to malej pankáč a s pubertou se narodila. Už jsem od ní slyšela, že jsme trapný a ničemu nerozumíme (jako nerozumíme, ale to ta malá havěť nemusí vědět!). Protáčí oči, odsekává a nespokojeně pomlaskává :-D

 

 

Na jednu stranu je strašně velká a samostatná, na stranu druhou je to holčička, která se každý večer ujišťuje, že brány ložnice budou otevřené a my jí necháme dost místa v posteli. A my každý večer přemýšlíme, kdy ji to přestane bavit a kam se podělo naše předsevzetí, že s náma naše děti nikdy spát nebudou! 

Ale abych ji jen nepomlouvala, hlavně je milující, veselá a vtipná (málokdo chápe moje vtipy tak jako ona, takže je navíc chytrá!!!), pohodová a pohodlná. Má vkus a styl, je svá a má smysl pro spravedlnost, což dává dětsky hlasitě najevo (upozorňuje mě na lidi, co jdou na červenou, na hajdaláky, co neuklidili hovno po psech a tak, prostě pohůdka, žádný trapasy :-D)

 

 

Miluju, když pro ni přijdeme do školky, ona nejdřív obejme Honzíka a vzápětí zjišťuje, co budeme dělat, s kým se uvidíme. A pak mi vsune tlapku do té mojí a jdeme. 

Miluju, že nejradši jí k večeři těstovinky se sýrem, protože ty já fakt umím. 

Miluju, jak mi ráno řekne, ať se k ní přitulím a přikryju nás obě mojí peřinou. 

Miluju, jak nejdřív ječí, že jí brácha něco bere nebo ji něčím s.re, my nakonec zakročíme a zastaneme se jí, a ona nás seřve, ať necháme toho malýho kloučka na pokoji :-D 

Miluju, jak mě brání, když si Honza dělá srandu, že "maminka ví prd" a ona za mě bojuje, že nejsem "žádnej vejprt"! :-D

 

Miluju ji.

 

 

Na kole má radši ještě postranní kolečka, ale na koloběžce jezdí jak drak, tak dostala svoji novou a už ji nikdy nedoženu (je to model Yedoo Mau).

 

 

Je to milovnice filmů, pohádek, kina a divadel. Nadchne se pro kdejakou animovanou blbinu, ale když to není velký úlet, rádi jí uděláme radost. My little pony je hit sezóny a Barunka po rozbalení vydržela hodinu jezdit si s poníkem na podmořským kočáře :-D Tento set je od Hasbro (ZDE)

 

 

"Mami, já už bych tak moc chtěla s Lukáškem mít miminko!"...ehm ehm, asi je nebudeme posílat samotné do pokojíčků :-D "Ale Baru, proč?"..."Abych mohla poroučet!" - na facáka, tenhle voprsk malej! Ale miminko dostala, zas nejsme tyrani! A co si budeme...My trochu doufali, že se přesune pozornost na to umělohmotný (celoumělohmotný, tudíž omyvatelný) mládě a přestaně šikanovat nás, slečinka :-D 

 

 

 

Slavili jsme na Moravě, v Pardubicích, slavili jsme doma a slavit ještě budeme. Barunku čeká hlavní mejdánek, ten který plánuje už rok, na který jsme šatičky s celou trollí squad (jsem moderní matka, takže samozřejmě vím, co je squad a sama nějakou mám!) koupili už v létě. 

A slavila samozřejmě i ve školce, kde mají krásnou tradici, že každý oslavenec přinese kromě bonbonků a třeba dětských bublin i svoje "noviny", koláž s fotkami doplněnými textovou ódou na oslavence. A já jsem procházela ty triliony fotek, vybírala ty, které do koláže určitě patří a dojímala se, jak se z okatého pišišvora překopla v kudrnatou Baru, co tahala Lukyho za ouško, pak začala drandit na kole a nakonec je to šéfka a velkej vzor pro malýho bráchu, kterej jede jak opička, takže když pustím vysavač a Baru zavřískne zemětřesenííííííí, tak šťastně letí do bunkru a tetelí se vzrušením :-D

 

 

Jo a prosím vás, Honza začal rozvíjet teorii a myšlenku, že ta naše ztělesněná dokonalost nic neumí a na nic nemá výrazné nadání. Všechny moje protiargumenty a vyjmenované Barunčiny dovednosti, které já oceňuji (slušná holka, vždycky nahlas pozdraví...), smetl ze stolu. 

Takže jak je to u vás? Číháte netrpělivě na náznak beethovenství a jágrovství? Nebo taky máte doma docela normální dítě? Já si osobně myslím, že Honza nemá srovnání a vůbec neví, jak na tom jsou jiné pětileté děti, ale to ze stolu vyloženě skopal a ještě ten stůl utřel. 

 

No a teď dáreček pro vás - vytuněný balíček od Lego. Velké holky jako Baru už neskládájí Lego Duplo, ale Lego Juniors. Mám tu pro vás jeden setík pro holčičky ve věku Barunky a to Lego Friends (nikdy nepochopím, jak se v nich Baru může orientova :-D), k tomu jmenovka, kterou si školáci můžou dozdobit a vytunit, svačinový box a tvořítka na led na dětskou party třeba. 

 

 

Podmínky soutěže: 

1. Sledujte Mama LIVE na FB (ZDE)

2. Napište Barunce pod článek nebo k FB postu krátký vzkaz.

3. Sdílením (veřejným) a/nebo označením kamarádky si šanci na výhru zdvojnásobíte/ztrojnásobíte.

4. Soutěž trvá do neděle 26.11.2017 a pak jednu z vás vylosujeme a balíček jí pošleme. 

 

Mějte se krásně a nezapomeňte, že objetím se nikdy nic nezkazí a mejdan má být co nejhlasitější, to ví každá Poppy :-D