Mama-live
KATY NADĚLUJE: RECEPTY DĚTEM

Recepty dětem. To je pro mě Gábi. To je pro mě inspirativní blog . To je pro mě krůtí s mrkví, které vařím co týden. To je pro mě nová kuchařka na trhu. 

Když jsem ještě nebyla Mama LIVE, ale Katy z Modrého koníka, tak jsem tam měla vícero oblíbených profilů. Měla jsem tam spřízněné duše a kamarádky. A měla jsem tam i inspirativní a pozitivní ženské, které jsem osobně neznala, ale prostě mě bavily. A mezi nimi třeba Gábi. Usměvavá tmavovláska nejdřív s jedním a pak dvěma dětmi, která neměla vždycky na růžích ustláno, ale nevzdala to a teď je to šťastně vdaná food blogerka. Velmi úspěšná, ale zároveň pořád svá, upřímná, milá a přirozená - nechci napovídat, ale blogu Recepty dětem dejte follow, pokud už dávno nemáte.

A navíc si před pár týdny splnila jeden ze svých snů a vydala vlastní kuchařku. RECEPTY DĚTEM.  Vařte pro děti tak, aby chutnalo i vám. 

 

 

Hned jak se objevila na stránkách Albatrosu, už jsem ji objednávala. A Gábi mi pak napsala, jestli bych jí na kuchařku napsala recenzi. Bude mi ctí!! 

 

RECEPTY DĚTEM.  Vařte pro děti tak, aby chutnalo i vám. 

Miluju jídlo, vaření, restaurace, pořady o vaření a kuchařky. Miluju si v kuchařkách listovat, miluju, když lidi píší o tom, jak rádi jedí, jak vzpomínají na jídla svého dětství nebo kde v zahraničí jim chutnalo, když z té kuchařky úplně cítím cibulku, čokoládu a teplo domova. 

A to z Receptů cítíte. 

A taky docela ráda podle kuchařek i vařím :-D

Gábi je zastáncem vaření z lokálních surovin, sama si toho spoustu pěstuje na své zahradě nebo kupuje u místních farmářů. Klade velký důraz na sezónnost, takže i kuchařku rozdělila na čtyři části podle ročních období a přidala jako bonus Vánoce a Velikonoce. V každé kapitole, za každé roční období, je jeden recept speciální postupový. V kuchařce najdete více než stovku zajímavých receptů a většina je nových, na blogu je nenajdete.

 

 

A je to hlavně máma, takže se snaží vařit zdravě a chutně a pěkně pro celou rodinu. Žádné speciální vyvařování pro děti nebo nějaké dospělé zmlsance! A děti vede k tomu, aby je pomoc v kuchyni bavila.  

Líbí se mi, že knížka je sice řazena jako rok pěkně podle období, ale Seznam receptů není tradiční Obsah. Orientujete se v něm podle kategorií jako třeba Svačiny, dresinky nebo Hlavní bezmasá jídla, tudíž když chcete rychle recept na dobrý oběd, nemusíte listovat zběsile kuchařkou, ale máte hned přehled. 

 

 

Já jsem s kuchařkou trávila večery u čaje a přemýšlela, co podle Gábi připravím. Nakonec jsem udělala pomazánku ze sušených rajčat, protože sušená rajčata jsou pro mě nejdokonalejší jídlo na světě a cpu je snad i do pudinku. A nikdy mě nenapadlo udělat z nich pomazánku, chápete to??? A pak jsem tu pomazánku sežrala skoro i s miskou, aniž bych udělala jedinou fotku. Během dvou dní jsem ji dělala znova, protože je skvělá. A totálně jednoduchá - to je další věc, kterou oceňuji - recepty nejsou komplikované, překombinované. A vždy v postupu Gabča uvádí, kdy je případně dobré oddělit porci pro malé děti, aby to neměly ostré nebo kořeněné.

Co je hrozně milé, jsou Rady od maminky u mnoha receptů. Přece jen maminka už toho navařila spoustu a ví, jak recept funguje ještě o trochu lépe.

 

 

Asi byste o mně měli něco vědět. Jsem polívková. A neumím je vařit. Vývar můžu dělat přesně podle mojí mamky a není to ono. Dýňovku nikdy nemám hladkou, tomatová je spíš rajská omáčka. Takže dělám polévky málo. A tak jsem si jako další recept z kuchařky vybrala hustou čočkovou polévku

Byla hotová i s přípravou za necelou hodinu a mně i dětem se při večeři dělaly boule za ušima. Jo, já umím čočkovou! 

 

 

Gabčiny recepty mají nějakou zvláštní schopnost zařadit se mi do repertoáru... Výše zmíněné krůtí s mrkví jsem objevila na jejím blogu asi před dvěma lety a je to jídlo, které milujeme všichni a můžeme se po něm užrat! 

 

Na některé recepty z kuchařky je potřeba se trochu připravit, protože ač máme v blízkosti supermarket, řeznictví i farmářský krám, tak mladého kohoutka tu běžně neseženu, ale ráda se po něm popídím! 

A taky zkusím používat jiné než klasické mouky, protože Gabča k tomu motivuje, stejně jako k používání prášku do pečiva bez fosfátů, k ochucování čerstvými bylinkami apod. 

 

Co dál? Já tu mám zaškrtnuté řepové muffiny, mrkvový koláč s krémem a sádlovky jako sladké pečení v nejbližší době. A taky mě láká poctivá rajská omáčka a pečené vepřové maso s jablíčky a bylinkami. 

 

 

Je hodně znát, že Gábi vařit nejen umí, ale umí o vaření i psát. A umí psát recepty. Aby byly jasné, srozumitelné, přehledné a nic v nich nechybělo. Takový profík srdcař :-D 

 

Gábi, moc gratuluji ke splněnému snu, jsem moc ráda, že mám tvoji kuchařku doma.  A přeju ti, ať se tvůj splněný sen skvěle prodává ♥

 

A nebojte, pro vás taky jednu mám! Pojďte si o ni zasoutěžit. 

 

Podmínky soutěže jako vždy: 

1. Buďte fanouškem Mama LIVE (ZDE). 

2. Dejte lajk k postu, kde tento článek zmiňuji. 

3. Napište mi, jaké je vaše nejoblíbenější rodinné jídlo

4. Sdílením (veřejným) a/nebo označením kamarádky, kterou by mohla kuchařka Recepty dětem taky zajímat, si zdvojnásobíte a/nebo ztrojnásobíte šanci na výhru. 

 

Soutěž ukončím v pondělí 11.12.2017 večer.