Mama-live
MILÝ JEŽÍŠKU, … (TIPY NA DÁRKY PRO CELOU RODINU)

Váhala jsem, zda vytvářet článek s tipy na vánoční dárky, všude jich je tolik. Ale v poslední době jsem na pár fajn věcí narazila, z pár věcí mám opravdu radost, tak se podělím a třeba někdo inspiraci najde. 

Nebudu dělat článkový seriál, ale pěkně vám to naservíruji do jednoho. A nebudu vám sem vkládat fotky, většinu věcí jsem ale pro vás dohledala a můžete se sami prokliknout. 

 

 

 

Co si přeji já osobně?

Toužím po rychlo-tisku fotek, takže něco jako Instax, polaroid foťák nebo tiskárničku, Ježíšek už to má ve své režii a já se děsně těším.

Nějaký šik baret, ideálně od těch nejlepších, tedy z Tonaku? Černý? Červený?

Pak chci dvě kabelky - velkou a malou crossbody. A už konečně v dospělácké kvalitě. Zamilovala jsem se do Bree, ale na tu jsem byla asi ještě málo hodná :-D

No a chci bílé tenisky. Kvalitní, poctivé a aby z mojí láptě velikosti 41 udělaly subtilní nožičku velikosti 38. Někdo tipy? :-D

Mým velkým přáním je jet s mým drahým do New Yorku. Ale to asi není práce pro Ježíška :-D

 

Taky si přeji napsat tu moji knihu, omezit cukr, udělat rozhovor s Darou, slyšet naživo Popelku od Xindla X, protože ji miluju, mít víc trpělivosti jako máma a mít vyřešenou pracovní budoucnost.

 

Tak tolik za Katy a teď nějaké obecnější tipy pro vás.

Jo a prosím vás, mně to nedá: TIP - dát někomu tip = doporučení! Zatímco TYP = typ osobnosti, auta, prostě určitý druh. A už mě s tím neštvěte :-D

 

 

Začneme ženami. Je to taková malá domů, hodně čerpám ze svých přání :-D

Knížka - já je dávám strašně ráda a možná i těm, kdo o ně nestojí :-D Směju se teď u Lososa v kaluži od Markéty Lukáškové a poplakala jsem si u Hora mezi námi.

Šperk - já od Ježíška dostanu už svůj druhý Mooyyy šperk, tentokrát prstýnek. Je originální, takový rozhodně ještě nemám. A třeba mojí Katce jsem dala štíří medailonek i s řetízkem.

Kosmetika - ať už dekorativní nebo pěstící, podle mě potěší vždy. Pokud tedy jako já (dávno fakt! :-D) nedáte někomu (no, ségře no :-D) rudou rtěnku, aniž by ona vůbec rtěnky používala a už vůbec ne rudé, naopak jela v bezbarvých lescích na rty, a já jí to zkompletovala s tygřími tangáči - asi jsem v ní prostě chtěla probudit dračici :-D

Frčím teď na adventním kalendáři od Phyris, tuhle značku miluju a doporučuju! A z dekorativky nedám dopustit na Sephoru, Revlon nebo Catrice.

Pičičárny z plastu a papíru - roztomilý obal na mobil, notýsky nebo diářky (já fanynka Dary doporučuju ten od ní), drobné dekorace, fotorámečky, však víte. Sice jsou to lapače prachu a jde to proti populárnímu minimalismu a proti hromadění věcí, ale na to o Vánocích kaká pes!

Společná kultura - divadlo (miluju a viděla jsem skoro vše ze Studia Dva), koncert (Hanička? Helenka? Kelly Family? :-D), kurz malování, šití... však vy už tu vaši holku znáte nejlíp...!

Módní doplněk - měkouš podle mě žádnou ženu neurazí. Já jsem milovnice šál a taky už jsem jich desítky rozdala. Co tahle károvaná

 

 

A co pro pány? Nevím, co vaši partneři a blízcí muži, ale u nás se rozmohl takový nešvar, je to nemilé a dělají to skoro všichni. "Nic nepotřebuju!" - jako není to "Nic nechci.", takže samozřejmě něco chtějí, ale nepotřebují nic. Sakra! Já taky nepotřebuju nic, ale budu to někomu vykládat? Komu bych tím prospěla???? Abyste jednou to NIC nedostali i s mašlí, chlapci!

Dobroty všeho druhu - (Osičko, ty skoč na další odstavec!!!) snad to není známka toho, že jsem stará a bez fantazie, ale já se chystám dát mému muži alkohol. Ale vím, že z něj byl při pití opravdu nadšený a udělá mu radost. 

Existuje spousta firem, co vyrábí dárkové krabičky, ale já v nich vždy najdu něco, co mě neoslovuje, tak radši udělat balíček vlastní, ne? :-D 

Doplněk - hodinky nezklamou asi nikdy a k nim ideálně nějaký pěkný box, pokud jich má muž vícero, pásky, peněženky, vizitkovníky (to jsem dala muži loni a bavily mě zde i motýlky), nebo jsem objevila i velmi elegantní klíčenky.

Můj muž si letos napsal o jeden jediný dárek. A to o peněženku. Mám nějaké tipy, ale budu ráda za další. Musí to být peněženka, co svět neviděl, a ač by neviditelná peněženka byla asi na chvíli povedený vtip, ve finále bych byla za trubku :-D 

Nakonec ten svůj dopis Ježíškovi ještě tedy doplnil. A velmi mi pomohl... Chce totiž parfém. Ne konkrétní. Nechá to na mě! Chápete to????

Sportovní vybavení, oblečení - asi většina mužů sportuje nebo to o sobě ráda říká (nebo to dělám já? :-D), tak ocení třeba kvalitní funkční tričko (tohle ze Scutum wear mám já a chci koupit i Honzovi, je české a opravdu dobré!). Zas ho ale k tomu sportu moc nemotivujte, já dala před pár lety Honzovi lekce tenisu a pak mě štvalo, že není doma a někde si pinká :-D

Zážitek - vloni dostal ode mě můj muž exit game neboli únikovou hru. A byl nadšený. Princip je takový, že se ve dvou nebo více lidech necháte zavřít někde ve sklepě a musíte najít "klíč", jak se dostat ven. Někdy utíkáte z Alcatrazu, jindy z blázince. Je to obtížné a neuvěřitelně zábavné. Desítky jich najdete třeba na Slevomatu.

Podobně zábavné, pokud muž rád vaří nebo jí, může být kurz vaření. My se opakovaně vracíme do Chefparade

Máte pocit, že jste spolu málo sami? No tak tomu běžte naproti. Nečekejte, až se pochlapí, ale prostě mu darujte romantiku mimo domov. Děti někdo (jedno kdo, prostě někdo!!!) pohlídá a vy se necháte hýčkat a užijete si jeden druhého bez toho, aniž byste měli pocit, že musíte doma vymalovat nebo třídit staré oblečení, když rarachové nejsou poblíž. Jedna z mých srdcovek je třeba Český Krumlov

 

To byla ta lehčí část. Teď děti. Tam není těžké něco koupit. Jenže vy nechcete "něco", vy chcete přesně to pravé! A ta nabídka je tak široká, že se v tom člověk ztrácí. A přitom chcete "jen" vybrat to, co udělá fakt radost a s čím si děti budou opravdu hrát nebo je to bude rozvíjet. Snažíme se samozřejmě bojovat s tím, že dárek nevybíráme sobě, ale jim :-D 

My vybíráme pro pětiletou slečnu a dvouletého mladého muže. 

 

 

Pro Barborku máme letos foťák, aby mohla sama zkoušet a nebýt jen před, ale i za objektivem. Vybrala jsem Sony CyberShot DSC-W810, je lehký, má velký displej a pro malé začínající fotografy jej doporučují. Původně jsem pro ni chtěla právě Instax nebo něco podobného, ale tam mi vadí, že se tiskne fotka hned a ona zatím není ve focení trénovaná a fotopapír je opravdu drahý, takže bychom platili strašné peníze za začátečnické pokusy-omyly.

Baru dostane a sama si vybrala panenky Barbie. Ano, sama vybrala. Nejsem schopná udržet báchorku o Ježíškovi ve 100 % podobě, máme Ježíšků vícero, na poštu chodí se mnou a tak. Takže Ježíškovi pomáháme, má toho přece hodně.

Na Moravě čeká domeček pro panenky a v Pardubicích baletkovský "trikot"

 

 

Honzík dostane tatrovku. Ne, tatínek si ji prý nekoupil pro sebe :-D Ale vybral tu, co má nosnost 100 kilogramů. Náhoda? Nemyslím si. 

Dostane spoustu puzzle, protože ho to strašně baví a my milujeme sledovat, jak mu to jde. Tyhle od Treflu jsem nejdřív koupila v Pepčovi a pak jich objednala víc, aby měl Honzík změnu, protože autíčka a prasátko Peppa už skládá poslepu.

Dostane modely autíček, letadel a vláčky, doplnění vláčkodráhy

A jemnou motoriku bude trénovat s těmihle svalovci od Mamiee :-D Viděla jsem je kdysi u Veru a Lukáška a nadchlo mě to.

Jo a zakládáme sbírku Schleich zvířátek, tuším, že to jednou bude Jeníkovo věno :-D Dlouho jsme odolávali, nejsou to nejlevnější figurky, ale lepší a živější zvířátka nenajdete ani v přírodě.

 

No a knížky? Jasně, knížky!

Minipedie od Svojtky, protože minipedie jsou prostě skvělé.

Knížky od Anne Suess, protože jsou podobné Jaro, Léto... a protože se u nich krásně povídá, vymýšlí příběhy a hledají psi :-D

Mapy, protože jsou prostě nádherně ilustrovaný a skvělý. 

Pohádky bratří Grimmů, protože to je klasika klasik!

 

 

 

No, tak to jsou #katytipy. Co vás zaujalo? 

 

Co jsou vaše tutovky těchto Vánoc?