Mama-live
DRUHÁ KVĚTNOVÁ NEDĚLE JE OD SLOVA „MÁMA“ + SOUTĚŽ O BUBLINKY

Barunka v pátek propašovala v batůžku ze školky dárek pro svoji mámu - vypadalo to tak, že já jsem šla do šatny a ona s Honzíkem čekala o patro níž, takže jsem do jejího batůžku pobalila všechno oblečení včetně dárečku, ale dělala jsem, že o ničem nevím :-D 

 

 

Honzík taky ze školičky přinesl přání, na kterém se evidentně ani náznakem nepodílel, ale jeho hrdost na výtvor to nikterak nesnížilo :-D 

A já si zas a znova uvědomila, jak je hustý, že jsem máma. A jak skvělou mámu sama mám.

 

 

Všechny tyhle Dny matek/otců/dětí/zamilovaných/bez lepku/země/i beze mě mám ráda, jsem milovník oslav, bilancování, dojímání a když se naskytne dárková příležitost, vždycky řeknu "Hell yeah!" :-D

Jen pro autory těchto dní taková rada - je fakt super, že ty svátky jsou, ale jsem pro, aby měly pevné datum. Tyhle třetí úterky od posledního březnového pátku, kdy byl měsíc v úplňku, mě dost matou!

 

 

Ať se děje, co se děje, snažím se být máma (ducha)přítomná - prostě máma, která s dětmi je, která je s nimi a pro ně, která jim odpovídá i na ty nejšílenější otázky, a to opakovaně, a která jim ukazuje svět, bere je vážně a taky předvídá, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům, hádkám a karambolům :-D Často jsem jen a pouze přítomná, nemusím si s dětmi za každou cenu hrát, rozvíjet je a vymýšlet jim program. Naopak jsem pyšná na to, jak hezké hry si sami vymýšlí.

A během posledních týdnů jsem si ověřila, že nic pro mě není víc než ti naši bobci a jsem ráda, že i jako pracující máma pořád můžu vyzvedávat Honzíka po O a vychutnat si jeho Ahóóój mamíííííí a to největší objetí, že mám čas vždycky si poslechnout o Barunčiných pokrocích v plavání a že jim kluci ve školce říkají "bejby" :-D (a jen se pousměju, tak se čílí: "Mami, já už ti nic neřeknu, ty se mi směješ! :-D).

 

Jo a jsem máma nejlepší. Říkala to Barunka a Honzík souhlasně přikyvoval! :-D

(Pozn. Mama LIVE: Tuším, že když se zeptáte svých dětí, kdo je nejlepší máma na světě, budete taky s odpovědí spokojené!)

 

 

Na nás, mámy! A dárek pro vás ke Dni matek v podobně tří lahví Prosecca od Alkohol.cz

Protože co si budeme... ty letní večery, kdy děti spí nebo třeba řádí na zahradě a jsou šťastný, my si nalijeme sklenku... není jak nám, že dámy/mámy? :-D

Kdo chce bublinky, měl by splnit tyto podmínky:

  1. Buďte fanoušky Mama LIVE na FB.
  2. Napište mi, jaké jste mámy.
  3. Pokud označíte kamarádku, která si taky umí skleničku užít, NEBO/A budete soutěž veřejně sdílet, budete do konečného losování zařazeny dvakrát/třikrát.
  4. Soutěž uděláme rychlejší, ať máte o to dřív bublinky u sebe. Ukončím ji v úterý večer 15. května ve 21.00 a ve středu 16. května udělám třem z vás radost!