Mama-live
HEROLAND PROŠEL TESTOVÁNÍM. PROŠEL?

Kdybych měla říct jednu věc, na kterou naše Barunka ráda a i dlouho poté vzpomíná, jsou to spolehlivě návštěvy nejrůznějších zábavních a herních parků. To je prostě sázka na jistotu, tam je ve svém živlu. A Honzík jí už zdatně sekunduje (pokud to tedy neprospí :-D). Další silný zážitek byl tedy srážka se sloupem při bobování, to jí byly tenkrát dva a dodnes o tom hodně mluvíme :-D

A my máme vyzkoušený další z parků, tentokrát z té herní skupiny. Heroland, největší herní park v ČR. 

 

Děti strávily týden na chalupě a když jsme si to pak na konci víkendu společně namířili směr Praha, rozhodli jsme se, že si cestu prodloužíme, ale zároveň zpestříme, a poznáme Heroland. Pár kilometrů od Kutné Hory je tato Země her.

Poslední dny bylo opravdu horké léto, což v červenci být má, ale já jsem se malinko rouhala a přivolávala na nedělní odpoledne občasnou oblačnost :-D Takže nebyla to výheň, sem tam se nad námi slitoval i mráček, ale hezkých 30 °C ve stínu to stále bylo. V Herolandu se to dalo docela zvládnout. Některé atrakce jsou kryté (pískoviště, vodní svět, hřiště s dřevěnými kostkami), uprostřed parku je "sprška", která fouká jemně vodu. A krytá je i terasa, kde můžete u bufetu posedět s kávou nebo nanukem.

 

 Heroland je takové obrovské hřiště. Je tam všechno, co menší děti ocení (odhaduji, že cílová skupina jsou děti ve věku 2–6 let, starší děti si taky vyžití najdou, ale už to pro ně tolik není).

Mně se moc líbilo, že všude po parku jsou rozeseté dřevěné lavičky, některé i se stolečkem a jiné kryté. Můžete se na některé z nich utábořit, a přesto vám děti nezmizí z dohledu, to mi přijde super.

 

 

Hned jak jsme si všichni nalepili pásky, vydala se Baru testovat. Nejdřív houpacího osla, pak trampolíny a za chvíli šup stavět si do "bazénku" z dřevěných kostek. S tátou se snažili o veledílo, ale Baru se stejně nejvíc těšila, až do věže žďuchne a ta se svalí :-D

 

 

Pak si všimla pirátské lodi a bylo jasno. V jednom oku se jí blýskla lebka, v druhém zkřížené hnáty, a už přemýšlela, po kom bude pálit a komu ukradne zlatý poklad. Vyšplhala po lanech a povykovala na mě od kormidla :-D To už se vzbudil i Honzík, protože pirátem chtěl být přece odjakživa on :-D

 

 

Jemu jsem na palubu trošku pomohla, ze shora si ho odchytil pirát tatínek a už byli všichni králové moří.

 

 

Kromě toho, že vy vidíte odevšad na děti, je park dostatečně kompaktní, a tak mají i děti dobrý přehled o všech atrakcích a volných kapacitách :-D Takže se neženou do vodního světa, když tam vidí frontu na pumpu, a jdou radši pálit po opeřencích.

 

 

Najdete tu různé dřevěné domečky, velké pískoviště, menší vodní svět, skluzavky, zahrát si můžete dřevěné "lodě" a piškvorky. A pak určitě děti ocení velkou a menší trampolínu nebo skákací polštář. Baru už zkoušela i nejrůznější roznožky a otočky. 

 

 

Mezi jednotlivými herními prvky je povrch z kamínků nebo tráva, což mám ráda. A zároveň vede po okraji nebo středem dřevěná "lávka", po které dobře projdete i s kočárkem. 

Když už nám bylo opravdu teplo, šli jsme vyzkoušet bufet. Děti dostaly vychlazené pití a my s manželem nanuka. Nabídka je klasická, kromě zmrzky najdete spíše smažená jídla, ale překvapila mě nabídka dětských příkrmů a pak taky možnost za menší peníz koupit opalovací krém a další věci, co občas roztržitý rodič umí zapomenout. Můžete si tu půjčit i deky a polštářky a udělat si třeba piknik v trávě.

 

 

My jsme pak šli omrknout zvířátka za plotem a děti musely samozřejmě otestovat i místní šlapokáry. Mají každý svou na chalupě, takže se nemusel nijak složitě vysvětlovat systém, stačilo je vytlačit na dráhu a už kroužily :-D

 

  

 

Můj první dojem byl, že budeme mít Heroland "hotový" za hodinku, ale měli jsme velké štěstí, že v tom teple lidé asi zvolili spíše aqua program a tady skoro nikdo nebyl, takže děti si to hrozně užívaly. Nebylo kam spěchat a my za chvíli zjistili, že jedeme už třetí hodinu :-D 

 

 

A když se zamyslím nad tou cílovou skupinou, jak jsem ji tak odborně nadefinovala na začátku, tak děti okukovala při stavění kostek holčička sotva dvouletá a na trampolínách a motokárách se dost vyřádil tatínek s asi dvacetiletým synáčkem, takže se opravuji "cílová skupina Herolandu bude 2+" :-D 

V Herolandu se konají různé speciální letní akce, tak se vyplatí sledovat jejich web. A zvýhodněný voucher si můžete pořídit ZDE.